PŘED DUELEM S JIČÍNEM TURNOV PORAZIL LÍPU

0

LEDNÍ HOKEJ / Na ledě posledního celku tabulky neměl Turnov ani bez lídra Maděry vážnější problém a ze strany domácích prakticky žádnou komplikaci nepřipustil, byť v první a poslední části hry se výsledkově drželi. Nejvíc kanadských bodů nasbíral u hostů Suska za dva góly a jednu asistenci, naopak desetiminutový osobní trest musel akceptovat Jágr.

* HC Česká Lípa – HC Turnov 1931 3:6 (0:1, 1:3, 2:2). Branky 15. a 35. Suska, 29. a 56. Vondráček, 38. Kysela, 42. Jiří Šimůnek, rozhodčí Mizera D. – Mizera L. a Reichelt, vyloučení 6:7, využití 1:1, zákroky brankářů 39:28, diváků 85. Sestava: Března – Duda, Zákoutský Jan, Kysilka, Zákoutský Jiří, Zákoutský Petr, Zbroj – Vondráček, Švík, Kysela – Suska, Hloušek, Jágr – Hanuš, Hujer, Jiří Šimůnek.

Beznadějně poslední Česká Lípa se sic snažila, seč mohla, ale rozdíl v herní kvalitě se s každou minutou výrazně zvyšoval ve prospěch hostů. Ty poslal do vedení až v 15. minutě Suska, kterému asistoval Hujer. Podruhé domácího gólmana Boušku pokořil v půli druhé třetiny Vondráček, jehož k tomu vybídl rtuťovitý Švík. Potom si z nahrávky Kysely připsal už druhý úspěch v sobotním mači Suska. Když po samostatné akci ve 38. minutě zvýšil Kysela už na 0:4, bylo o vítězi celkem jasno. Dvě minuty nato sice českolipští hráči po spolupráci Dvořáka s Šestákem snížili, ale za stejný časový úsek to bylo po gólové intervenci Jiřího Šimůnka za asistence Susky opět o tři branky! Výhru pak ještě v 56. minutě stvrdil po vybídnutí Zbrojem rovněž svou druhou trefou za Boušku Vondráček – a nebylo co řešit. Česká Lípa pak v poslední minutě už jenom stačila zmírnit svůj debakl, když se prosadili Krupička a z Michajličenkovy přihrávky pár vteřin před závěrečnou sirénou ještě Češka.

„Naši svěřenci podali dobrý výkon a trpělivou hrou ve všech řadách jsme utkání dotáhli do vítězného konce. Jedinou kaňkou jsou tak snad jen ty dva góly inkasované v samotném závěru,“ ventiloval směrem k veřejnosti jeden z trenérů HCT 1931 Libor Šlechta.
Turnovské teď čeká v sobotu 25. ledna mnohem těžší soupeř, protože od 17.00 hodin hostí na Zimním stadionu Ludvíka Koška suverénně vedoucí tým soutěže z Jičína, který o víkendu vyprášil druhý Frýdlant vysoko 8:3!

Ostatní výsledky: Lomnice – Varnsdorf 5:4, Jičín – Frýdlant 8:3.

1. HC St. stroje Jičín 13 13 0 0 0 106:24 39
2. HC Frýdlant v Č. 14 10 0 0 4 65:57 30
3 HC Turnov 1931 14 8 0 1 5 64:52 25
4. HC Lomnice n. P. 14 7 1 1 5 69:71 24
5. Slavoj Liberec 13 4 1 0 8 63:68 14
6. HC TS Varnsdorf 14 3 0 0 11 42:80 9
7. HC Česká Lípa 14 1 0 0 13 40:97 3