ZIMA 2021 V TURNOVĚ (VIDEO)

0

Jarní oteplení s teplotami atakujícími 15 ⁰C, které nás čeká poslední únorový týden, znamená, že s velkou pravděpodobností máme již letošní zimu za sebou. Tu a tam se ještě připomene v březnu, a protože na horách leží spousty sněhu, než roztaje, bude i v nížinách poměrně chladno. Letošní zima byla jednou z nejsilnějších a na sníh nejvydatnějších v posledním desetiletí. Konkurovat jí může zimní období roku 2017, které bylo také na sníh a mráz vydatné, ale trvalo jen pár dnů. Opravdovou zimu jsme tak zažili naposledy v roce 2012.

17. února 2012 leželo v některých částech Turnovska až půl metru sněhu. Teploty byly několik dnů kolem minus deseti. V turnovských ulicích bylo tolik sněhu, že ho technické služby musely vyvážet z centra do okrajových částí (viz snímek).

To jsme přece jen v zimě 2021 neměli, nicméně sníh letos ležel déle než měsíc, místy ho bylo kolem 30 centimetrů. Rekordní teplota byla v Turnově naměřena v pátek 12. února 2021, a to minus 17 °C, v údolí Libuňky byla zaznamenána „dvacítka“.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.