POD POKLIČKOU FOTBALOVÉHO DĚNÍ NA TURNOVSKU

0

Na rozdíl od třetiligových Přepeř to oddíly hrající krajské soutěže mají mnohem složitější, nicméně po tvrdém a již přes rok trvajícím pandemickém direktu se snad i na této úrovni blýská na lepší časy. Dávají se dohromady hráčské kádry a leckde za respektování vydaných přísných pravidel probíhají v rámci možností dokonce i improvizovaná vzájemná prověřování jejich současné výkonnosti. Ale řeší se ovšem také věci mimo hrací plochu.

* Překvapivá zpráva tak přišla z Pěnčína, kde po více než desetiletí úspěšné práce končí trenér Radoslav Kotrman, který tu začínal v pozici trenéra hrajícího. „Jsem rád, že jsme na základě prvotního impulzu Petra Mynáře vrátili Pěnčín z III. třídy zpátky na výsluní krajských soutěží. Náš úspěch je o to cennější, že se o něj zasloužila skvělá parta, kterou jsme tu dali dohromady. Je mi ctí, že jsem mohl být jejím členem a klukům za to ještě jednou moc děkuju,“ uzavírá významnou epizodu svého fotbalového života s jistou dávkou nostalgie v hlase Radek Kotrman. Není tajemstvím, že jeho přínos klubu měl mj. také svůj sponzorský podtext.
„Děkujeme Radkovi za dvanáct let kamarádské spolupráce, ale naše cesty se nyní po vzájemné dohodě rozcházejí. Do doby, než se situace na trenérském postu vyřeší, bude za přípravu mužstva, které až na avizovaný odchod Mikuláše Žďárského do Turnova nečeká příliš změn, odpovídat Jaroslav Bárta,“ prohlásil pro TvA za TJ Sokol člen výboru Pavel Mizera, a dodal: „Abychom věděli, jak na tom po koronavirové pauze jsme, rádi bychom teď v rámci daných podmínek odehráli nějaké přípravné zápasy. Začátek letní přípravy je po krátké přestávce stanoven na 3. července.“

* A jestliže v Pěnčíně už jsou karty rozdány, jednání u kulatého stolu o budoucnosti zdejšího fotbalu příliš nepokročila v Jenišovicích. „Výsledkem naší komunikace mezi vedením, příznivci a hráči je prozatímní dohoda, že do soutěží přihlásíme oba týmy dospělých, ale 12. června všechno ostatní včetně pozice hlavního trenéra na společném sezení definitivně rozsekneme. Ve hře je totiž hned několik variant, a to s ohledem na počet mužstev či výšku jimi hraných soutěží. Takže uvidíme,“ byli na slovo skoupí dva z nejvyšších představitelů jenišovického Sokola Petr Randák a Leoš Bernard.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.