ÚNOROVÉ KULTURNÍ A SPOLEČENSKÉ POZVÁNKY

0

Hned první únorový den rozjíždí turnovské muzeum zajímavou akci pro seniory a dospělé, Kamenářský dům bude pravidelně ožívat! Sobota 5. února bude v mnoha místech ve znamení masopustu, nejinak tomu bude třeba na Dlaskově statku. Náš servis nabízí, jak se v únoru sluší, také několik pozvánek na plesy ve městě i v jeho okolí. Kdo má rád historii 20. století, ten jistě nezapomene na besedu se spisovatelem Pavlem Kosatíkem (8. února). V polovině měsíce se uskuteční další ročník divadelní přehlídky Modrý kocour. Servis TvA obsahuje i pozvánky na akce občanských sdružení Náruč a Úsměv.

Úterý 1. února
* SALON příznivců regionální historie,
nový zájmový kroužek pro seniory a dospělé. Salon je určen všem, kteří se zabývají historií a rádi se dozvídají nové informace o svém regionu. Zároveň uspokojí kreativní povahy, které budou mít možnost pracovat s různými výtvarnými technikami. Od února do června čeká zájemce dvacet setkání, každé z nich nabídne přednášku a výtvarný seminář navazující na dané téma. Přihlášky do salonu jsou přijímány do 31. ledna, v úterý 1. února se od 16.00 hodin uskuteční první informativní schůzka. V případě zájmu volejte na tel. číslo 775 578 220, pište na e-mail: kamenarskydum@muzeum-turnov.cz , nebo se osobně v Kamenářském domě v areálu muzea zastavte.

 

Čtvrtek 3. února

* GOODFELLAS. Ryze akustická skupina vtrhla v roce 2007 na českou scénu s živelnou hudební show ve výhradně živém podání. Za poslední rok odehrála přes stovku koncertů po celé ČR. Goodfellas disponují pop-rockovou chytlavostí, folkovou přesvědčivostí, rockovou energií i hip-hopovou rytmikou. Malý sál KC Střelnice, začátek ve 20.00 hodin, vstupné 100 Kč.

 

Pátek 4. února

* Obchodní akademie, Hotelová škola a Střední odborná škola v Turnově pořádá v době od 8.00 do 12.00 hodin v budově školy v Alešově ulici PREZENTACI UČEBNÍCH OBORŮ pro žáky základních škol. Zájemci si budou moci prohlédnout pracoviště praktického vyučování oboru jemný mechanik, prodavač, učebnu stolničení i nově vybavenou kuchyň pro žáky učebního oboru kuchař-číšník. Škola nabízí i možnost návštěvy na pracovištích odborného výcviku v Přepeřské ulici (učební obory nástrojař, zámečník a obráběč kovů) a ve Skálově ulici (učební obor zlatník a klenotník). Příchozí si při této příležitosti mohou prakticky vyzkoušet své dovednosti v oboru, který je zajímá. Všem se budou celé dopoledne věnovat učitelé odborného výcviku. Více informací na telefonním čísle 481 319 111 a www.ohsturnov.cz

* MATURITNÍ PLES 4. ročníku Gymnázia Turnov. Hudba: Ego, vstupenky v předprodeji v budově gymnázia. Téma: Kam se hrabe Hollywood, to se nedá srovnat! KC Střelnice, začátek ve 20.00 hodin. Předprodej vstupenek v ceně 130 – 150 Kč v kanceláři Gymnázia Turnov, bližší informace na tel. čísle: 481 322 849.

 

Sobota 5. února

n201101312037_vakci_08_011_masopust* MASOPUST. Již po patnácté na Dlaskově statku v Dolánkách. Rozverný a nevázaný svátek provoněný koblihami, jitrnicemi, slaninou a pálenkou nutnou pro zahřátí při celodenní obchůzce v mrazivém vzduchu. Po nepovedených pokusech zapojit do oslavy masopustu obyvatele žijící v okolí Dlaskova statku budou pořadatelé z Muzea Českého ráje tak trochu improvizovat. V areálu statku bude vytvořena iluze vesnice a průvod složený z tatobitských ochotníků a dalších nadšenců (muzejníky nevyjímaje) projde „vesnicí“ za doprovodu dechové hudby Táboranky. Masky mají vstup zdarma. Zahájení v 10.00 hodin, začátek hlavního programu ve 14.00 hodin.

* RADNIČNÍ PLES. Sál radnice v Rovensku pod Troskami, začátek ve 20.00 hodin.

 

Úterý 8. února

n201101312037_vakci_09_011_masky* KARNEVALOVÉ MASKY na téma „Piráti hledají Nema“. Výtvarná dílna pro veřejnost. Vyrábět budete masky, škrabošky, jednoduché paruky i části kostýmů z různorodých materiálů. Vítáni jsou velcí i malí. Vše, co si vyrobíte, si odnesete domů. Žlutá ponorka v Husově ulici od 14.00 do 18.00 hodin.

* Beseda s novinářem a spisovatelem PAVLEM KOSATÍKEM nad jeho novou knihou „Sám proti zlu: Život Přemysla Pittra (1895 – 1976)“. Dům Na Sboře ve Skálově ulici, začátek v 18.00 hodin. Vstupné 60 Kč. Pořádají: Synagoga Turnov, Ochranovská Jednota bratrská a Městská knihovna Antonína Marka. Knihu bude možné zakoupit na místě. Kosatík je mj. autorem knih: Život Olgy Havlové, Jan Masaryk – Pravdivý příběh, Fenomén Kohout, Gottwaldovi muži, Manželky prezidentů ad. Je také držitelem Ceny Ferdinanda Peroutky.

 

Středa 9. února

* POHÁDKOVÝ KOŠ. Oblíbený pohádkový podvečer pro rodiče s dětmi je tentokrát věnován různorodým pohádkám, které skrývá pohádkový koš. Hraje LS Na Židli s Petrem Zárubou, do pohádkového koše se mohou podívat všichni, kdo přijdou, a zkusit si pohádku také zahrát. Pohádkové hádanky bude dětem dávat Eva Kordová. Dětské oddělení knihovny, začátek v 16.00 hodin.

* ZDENA KLOUBOVÁ. Tato sopranistka patří k předním českým pěvkyním. Nastudovala více než dvě desítky stěžejních rolí koloraturního a lyricko-koloraturního oboru. Široký repertoár si vybudovala také v oboru písní, kantát a oratorií. Pravidelně hostuje na zahraničních operních a koncertních pódiích. Na klavír ji doprovází další hvězda českého hudebního nebe Jitka Čechová. Městské divadlo, začátek v 19.30 hodin, vstupné 100 Kč.

 

Čtvrtek 10. února

* Vernisáž výstavy DĚTSKÝ VÝTVARNÝ SALON Turnov-Jawor 2010. Výstava nejlepších prací mladých výtvarníků z Čech a Polska pokračuje v dlouholeté tradici a přináší nové pohledy na svět a inspirativní techniky pro každého, kdo má rád dětskou výtvarnou tvorbu. Ve spolupráci s Muzeem Českého ráje připravuje Žlutá ponorka. Výstava potrvá do 13. března 2011. Výstavní sál Muzea Českého ráje, 3. patro, začátek v 10.00 hodin.

* KOČKA NA KOLEJÍCH/AUDIENCE. Úspěšná divadelní hra Josefa Topola vznikla v roce 1964 a patří k nejúspěšnějším českým dramatickým útvarům 60. let. Nové nastudování hry Divadlem Zahrada: režisér Jan Holek (i sám vystupuje), herci Denisa Koudelková a Pavel Novák. Druhá část večera českých dramatiků je věnována hře Václava Havla Audience. Příběh spisovatele Vaňka (Pavel Landovský), který v době totality válí sudy v pivovaře a je sládkem (Jan Holek) lákán na povýšení, ovšem za nepřijatelných podmínek. Městské divadlo, začátek v 19.30 hodin, doprodej vstupenek za 200 Kč (na místě 220 Kč).

 

Pátek 11. února

* KVĚTY. Brněnská alternativní skupina čerpající z mnoha hudebních žánrů (rock, folk, blues, šanson, jazz, world music, hip hop aj.). Hudební publicisté na nich oceňují zejména netradiční nástrojové vybavení a skladatelské postupy. Městské divadlo, začátek v 19.30 hodin, vstupné 120 Kč v předprodeji, na místě +20 Kč.

* HASIČSKÝ PLES v mašovské sokolovně Na návsi. Hrají Veselí pozůstalí, začátek ve 20.00 hodin, vstupné 100 Kč. Tombola, teplá večeře, předtančení. Předprodej vstupenek od 4. do 10. února od 18.00 do 20.00 hodin v restauraci Na návsi v Mašově.

* MATURITNÍ PLES oktávy Gymnázia Turnov oficiálně představí 28 nezapomenutelných tváří letošního maturitního ročníku osmiletého gymnázia. Všechny zúčastněné jistě potěší kapela Ego retro music, přebohatá tombola, velkolepé půlnoční překvapení a další doprovodný program. KC Střelnice, začátek ve 20.00 hodin. Předprodej vstupenek v kanceláři Gymnázia Turnov, bližší informace na tel. čísle: 481 322 849.

 

Sobota 12. února

* O ZLÉ KRÁLOVNĚ. Na motivy klasické české pohádky zpracoval a hraje činoherní soubor Aleny Bastlové. Zazní i pěkné lidové písničky. Představení je určeno dětem od 3 do 12 let. Městské divadlo, začátek v 10.00 hodin.

 

Neděle 13. února

* DÍLNA KOŽENÁ. Výtvarná tvůrčí dílna pro rodiče s dětmi. Účastníci budou mít opět možnost vyrobit si krásný náramek, šperk, kabelku a další předměty z kůže pod odborným vedením manželů Dobry a Jaroslava Obročníkových. Dětské oddělení knihovny, začátek v 10.00 hodin.

 

Úterý 15. února

* Setkání s biotronikem TOMÁŠEM PFEIFFEREM se uskuteční v sokolovně ve Skálově ulici. Začátek v 18.00 hodin.

* IRSKO II – cestovatelský klub. Druhá část výpravné diashow mladého cestovatele Martina Loewa. Městské divadlo, začátek v 18.00 hodin.

Středa 16. února

* PŘÍRODA NA ZEMI – POZNEJ A CHRAŇ. Vyhlášení výsledků 11. ročníku fotografické a výtvarné soutěže Příroda na Zemi a 2. ročníku Poznej a chraň. Soutěže byly vyhlášeny v rámci projektu ekologické a environmentální výchovy Planeta Země u příležitosti 55. výročí založení nejstarší CHKO na území České republiky a k 190. výročí založení knihovny v Turnově. Vyhlášení bude doplněno setkání se zajímavými osobnostmi z oblasti přírodních věd. Dopoledne určeno pro školy a odpoledne pro vyhodnocené účastníky obou soutěží. Nejlepší práce budou vystaveny a se svolením autorů publikovány. Koncertní sál ZUŠ, začátek v 10.00 hodin, odpoledne ve 13.00 hodin.

Čtvrtek 17. února
* JEDINEČNÝ ČESKÝ RÁJ. Uvedení nové knihy fotografií s průvodním slovem autora, které bude doplněno promítáním. Autor knihy Zdeněk Mrkáček přivede i zajímavé hosty. Klubovna penzionu Výšinka, začátek ve 14.00 hodin. Program bude zopakován v úterý 22. února od 14.00 hodin v DD Pohoda.
* ARCHEOLOGICKÉ NÁLEZY v Libuni a okolí. Přednáška archeoložky Evy Ulrychové. Archeologické nálezy si budete moci po dobu přednášky přímo „osahat“. Sokolovna v Libuni, začátek v 17.00 hodin. Pořádají obecní úřad a Regionální muzeum a galerie v Jičíně.

 

Čtvrtek 17. – neděle 20. února

* MODRÝ KOCOUR – přehlídka amatérských divadelních souborů. Program bude zveřejněn ve zvláštním článku.

 

Pátek 18. února

* HASIČSKÝ PLES. Sál radnice v Rovensku pod Troskami, začátek ve 20.00 hodin.

 

Sobota 19. února
* MASOPUSTNÍ PRŮVOD V TATOBITECH. Shromaždiště průvodu bude ve 14.00 hodin na parkovišti za OÚ v Tatobitech. Průvod se vydá obcí směrem Zahumeň k Mařenčině studánce. Dále bude pokračovat k Tisícileté lípě a na „Náves“. Odtud obcí až do kulturního domu, kde budou na účastníky masopustu čekat jitrničky, jelítka a tlačenka! Zde bude pokračovat masopustní zábava až do utopení basy! Rej masek bude doprovázet a na Masopustní zábavě hrát k tanci a poslechu „Masopustní úterý“ pod vedením Čendy Šourka. Proto neváhejte, vyrobte si masku a pojďte s námi do průvodu!
* DĚTSKÝ KARNEVAL se soutěžemi. Sál radnice v Rovensku pod Troskami, začátek ve 13.00 hodin.

* PRAGUE CONSPIRACY. Koncert ve stylu SKA. Malý sál Střelnice, začátek ve 20.00 hodin, vstupné 150 Kč.

* IV. REPREZENTAČNÍ PLES obce a základní školy Libuň. Hraje: Cargo. Začátek v místní sokolovně ve 20.00 hodin. v libuňské sokolovně. Vstupné v předprodeji 100 Kč (místenky), na místě 120 Kč. Vstupenky v předprodeji na OÚ v Libuni, tel. 493 591 130.

Pondělí 21. února

* NOVÝ ZÉLAND – SEVERNÍ OSTROV. Cestopisná přednáška MUDr. Miroslava HOLUBA, který se s milovníky cestování a dálek podělí o své zážitky z cest. Doplněno promítáním nádherných fotografií z této exotické země. Kulturní sálek knihovny, začátek v 18.00 hodin.

Čtvrtek 24. února

* NOVÝ ZÉLAND II. Občanské sdružení Dědina zve na další večer s cestovatelem MUDr. Miroslavem Holubem, který bude tentokrát zaměřen na Jižní ostrov. Restaurace U Studničků, začátek v 19.00 hodin.

 

Pátek 25. února

* SPOLEČENSKÝ PLES Mateřské a základní školy a Obecního úřadu v Pěnčíně. Kulturní dům Pěnčín, začátek ve 20.00 hodin. K tanci a poslechu hraje skupina Trhák, bohatá tombola, vystoupení večera: taneční skupina Keltský tygr. Vstupné 120 Kč, předprodej v mateřské škole.

* MACKIE MESSER BAND hraje v turnovské restauraci Divizna, Začátek v 19.30 hodin.
* HASIČSKÝ PLES v Olešnici v hospodě Na návsi. Hraje Variace, začátek ve 20.00 hodin, vstupné 80 Kč.

Sobota 26. února

* VÝTVARNÁ DÍLNA pletení z orobince od 9.00 do 16.00 hodin v prostorách Kamenářského domu v areálu Muzea Českého ráje v Turnově. Dílnu připravilo Sdružení Český ráj. Pod vedením zkušené lektorky I. Dandové si budete moci sami vyrobit ošatky, podložky nebo dekorační předměty z orobince. I. Dandová je poslední, kdo v regionu zpracovává kdysi tradiční materiál – orobinec. Cena kurzu je 570 Kč, počet míst je omezený. Proto je nutné v případě zájmu se zaregistrovat do přihlašovacího formuláře na www.cesky-raj.info  (sekce Tradice a venkov – výtvarné kurzy). Následně obdržíte další informace. Bližší informace získáte také na tel. 724 078 973 nebo info@cesky-raj.info .
* DĚTSKÝ MAŠKARNÍ KARNEVAL v Olešnici v sále hospody Na návsi. Začátek ve 13.30 hodin.

* PLES SELSKÉ JÍZDY se uskuteční v sokolovně v Mašově Na návsi. Hraje Relax, začátek ve 20.00 hodin. Předprodej na tel. 724 375 817.
* DECHOVKA NA STŘELNICI. K tanci i poslechu hraje dechový soubor Broďanka řízený Rudou Millerem. Stolová úprava. Velký sál KC Střelnice, začátek v 16.00 hodin. Vstupné v předprodeji 50 Kč, na místě 60 Kč.
* KLOKOČSKÝ BÁL v sokolovně v Loučkách. Začátek ve 20.00 hodin. Hraje skupina Gradace s Petrem Janusem, vystoupí nejmladší imitátor Michaela Jacksona David Stáhala. Pořadatelé zvou na tradičně dobré jídlo, pití, bohatou tombolu a tradiční přivítání ihned u vstupu…

Neděle 27. února

* VELKÝ DĚTSKÝ KARNEVAL na téma „Piráti hledají Nema“. Žlutá ponorka ve spolupráci s KC Střelnice zve na odpoledne plné her, zábavy, tance a soutěží pro maličké i velké. Chybět nebude ani tombola. Odměněny budou jen masky domácí výroby! Velký sál KC Střelnice, začátek v 15.00 hodin. Vstupné 50 Kč.

 

OSTATNÍ NABÍDKA

 

* MATEŘSKÉ CENTRUM NÁRUČ. Provozovny: Skálova 540, Hruborohozecká 388, Turnov, www.naruc.cz , naruc.turnov@seznam.cz , tel. 775 964 314. Pravidelný každodenní program najdete na webových stránkách. Sdružení také provozuje nové internetové stránky, kde najdete spoustu informací pro celé rodiny, od kojenců po seniory. Podívejte se na www.turnovprorodinu.cz . Vybíráme z programu:

– 3. 2. od 10.00 Klub Matýsek, dětské oddělení knihovny, pohádkový program s výtvarnou dílničkou pro nejmenší

– 4. 2. od 17.30 Společenský večer v Náruči pro celé rodiny

– 15. 2. od 10.00 Beseda s H. Hajnovou: Co od nás očekává malé dítě?

– 16. 2. od 18.00 Společná večeře manželů (partnerů) v rámci mezinárodního týdne manželství

 

* RODINNÉ CENTRUM ÚSMĚV, Přepeře, čp. 85 (vedle pošty v centru obce), tel. 603 444 904, www.rcusmev.cz , rcusmev@centrum.cz . Otevřeno je od pondělí do pátku od 8.00 do 15.30 hodin. Program každý den dopoledne pro rodiče s dětmi, program odpoledne i pro starší děti; možnost hlídání dětí.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.