UMĚLECKÁ INICIATIVA IMUZA ZVE NA KONCERTY K LETNÍMU SLUNOVRATU

0

Koncerty k letnímu slunovratu se uskuteční v sobotu 16. června od 19.00 hodin a v neděli 17. června od 6.00 hodin v místě bývalého koupaliště v Dolánkách. Součástí akce je rovněž doprovodný program pro děti i dospělé. Na co se můžete těšit?

V sobotu od 19.00 hodin vám nabídneme nevšední hudebně-dramatické představení Harlekin skladatele K. Stockhausena v jedinečném provedení skvělého klarinetisty Karla Dohnala. Tato skladba je extrémně náročná, na celém světě ji hraje pouze několik hráčů, je tedy velkou vzácností ji slyšet, vidět a zažít. Určitě tedy této možnosti využijte! Karel Dohnal rozehraje skvěle nejen svůj klarinet, ale samotnou postavu Harlekina v neopakovatelných scénkách, které pobaví vás i vaše děti! Skladba je interaktivní, Harlekin bude komunikovat s přírodou kolem sebe a pravděpodobně zapojí do hry i vás!

V neděli od 6.00 hodin ráno v krásné atmosféře bezprostředně po východu slunce budete moci vyslechnout koncert orchestru TOS pod vedením Martina Hyblera a sólistů – flétnistky Melanie Sabel, kytaristy Štěpána Matějky a houslistek Jany Kubánkové a Barbory Sulkové.

V rámci doprovodného programu si budete mít možnost vyzkoušet malbu obrazů na plátna v otevřené krajině (tzv. plenér) pod vedením profesionálního akademického malíře. Tato netradiční výtvarná dílna se bude konat v sobotu od 16.00 hodin. V 17.00 hodin pak bude následovat povídání o přírodě s přírodovědcem a znalcem českorajské krajiny Zdeňkem Mrkáčkem.

Vstupné na akci je dobrovolné. Na případnou nepřízeň počasí jsme připraveni! Těšíme se na vás!
Více informací najdete na stránkách imuza.cz.
Jana Kubánková, janakubankova@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.