NAŠE ZAPÁLENÍ NEZNÁ HRANICI: SLOVAN LIBEREC VYHRÁL 3:0

0

Po prvním poločase téměř bez šancí se na hřišti FK Pěnčín-Turnov začal hrát fotbal ve čtvrtek 4. září až ve druhé půli. Divizní celek z Českého ráje si ve 2. kole Poháru ČMFS vůbec nevedl špatně. Přitom jeho soupeř hraje momentálně o čelo prvoligové tabulky! A domácí mohli i skórovat. V 62. minutě po velké šanci hlavičku domácího hráče liberecký brankář Zlámal vytáhl na roh.

Nedáš – dostaneš. Běžela 65. minuta a Nezmar si na centr z rohu naběhl jak nejlépe šlo: Liberec vedl 1:0. Právě Nezmara bylo zajímavé sledovat při každé akci a standardní situaci. Má čich na góly a vycítí, kam se má postavit a komu nahrát. Ne nadarmo patří k nejlepším útočníkům v české první lize.

 

Po první gólu byli bohužel Turnovští jako opaření, takže dovolili dalšímu Liberečanu skórovat hned o dvě minuty později: hráč Smetana, 67. minuta utkání, 2:0. Poté se domácí vzchopili k náporu, který vyústil ve vyloženou gólovou šanci, když v 75. minutě míč směřující do prázdné branky v poslední chvíli vykopl do zámezí jeden z libereckých obránců. O pár minut později po akci Slovanu pečetil výhru hostů 3:0 opět Smetana. A protože dvě minuty na to jeho další pokus báječně vychytal domácí brankář Cimbál, skóre se už neměnilo…

 

Turnovští sice prohráli, ale jednomu z nejlepších prvoligových týmů byli v pohárovém utkání důstojným soupeřem a pro domácí fanoušky to byl malý svátek. Opakování zázračného utkání v Hlavici u Českého Dubu, kde domácí, aktuálně hrající ČFL, vyřadili ve středu 3. září prvoligovou Mladou Boleslav na penalty, se nekonalo… A tak liberečtí vlajkonoši mohli po utkání slavit. Opravdu efektní byl ohňový nápis: „Naše zapálení nezná hranici…“

 

Před zhruba 1500 diváky hráči FK Pěnčín-Turnov nastoupili v této sestavě: Cimbál – Škréta, Jíra, Vokáček, Selinger – Weber (57. Plátek), Patočka, Hnízdo (84. Jedounek), Mencl – Mrklas (66. Koubek), Zdražil.

 

Další, tentokrát už opět divizní utkání, sehrají hráči FK Pěnčín-Turnov na domácím hřišti v neděli 7. září od 17.00 hodin, kdy hostí Horní Měcholupy.

n200809042240_sport_03_08_fotbal

n200809042241_sport_04_08_fotbal

n200809042241_sport_05_08_fotbal

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.