LIDÉ PODEPISUJÍ PETICI, NECHTĚJÍ PŘIJÍT O OBLÍBENOU RESTAURACI

0

Petici za zachování oblíbené restaurace s rychlým občerstvením, kde mají jídla i pro vegetariány, podepsalo již na sedm stovek lidí. Restaurace Life Food sídlí v pronajatých prostorách od města přímo na náměstí Českého ráje. V objektu je také informační centrum. V současné době se jedná o jeho zásadním rozšíření. Občané podepsaní pod peticí by ale raději zachovali restauraci. Jak píší v přílohách petice, není v centru města moc možností, kde se rychle a v klidu najíst. Navíc zde nabízejí za přijatelnou cenu jídla, která jinde v Turnově nedostanete. Restaurace bufetového typu je proto oblíbená místními i návštěvníky města. Nejvíc plno je zde v poledne, kdy místa zaplňují úředníci a pracovníci z kanceláří firem a organizací z okolí.

Tématu se také okrajově dotkli zastupitelé při veřejném zasedání 14. prosince, kdy se jednalo o změně zřizovací listiny městské organizace Turnovské památky a cestovní ruch, která mj. provozuje i infocentrum. Jak uvedl starosta města Tomáš Hocke, zastupitelé budou petici projednávat na svém prvním zasedání nového roku (26. ledna). „Když radní města přijali usnesení, že by měla vzniknout studie rozšíření informačního centra, která by současně zodpověděla otázky typu, jestli takové zařízení ke stávajícímu infocentru potřebujeme a co by mělo být jeho přínosem, navštívil jsem nájemce restaurace s tím, že takové usnesení rady města existuje, a kdyby se jim třeba naskytly jiné, lepší prostory, aby tuto informaci měli. Že se to obrátí na kampaň proti městu, mě mrzí,“ uvedl starosta Hocke. Podle něho totiž není ani zdaleka nic rozhodnuto, výpověď z pronájmu restaurace nedostala.

n201612191720_zap_322_2016_foodStudie má být hotova na počátku roku, budou ji projednávat radní města a zastupitelé. Město Turnov je významným centrem turistického ruchu a tomu by měl odpovídat i servis informačního centra, zaznělo mj. na veřejném zasedání. Jak zmínil zastupitel Josef Uchytil, kvalita poskytovaných služeb infocentra podle něho nezávisí ani tak na velikosti prostor, ale na personálním obsazení a vstřícnosti. Zastupitelka Eva Kordová připomněla také finanční ohodnocení pracovnic infocentra, které by měly ovládat alespoň dva světové jazyky a jejichž platové zařazení je podle ní na nízké úrovni. Z občanů k tématu vystoupil pan Bursa, který má obavu, aby rozšířené prostory infocentra byly využité po celý rok.

V této souvislosti připomeňme, že nové Návštěvnické centrum Českého ráje bylo letos na jaře otevřeno v Dolánkách v Domě přírody. Návštěvnické centrum bude mít také muzeum horolezectví, které se začne v příštím roce budovat v areálu Muzea Českého ráje, byť zde půjde především o propagaci horolezectví a expozic muzea.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.