NA WOMEN ROHOZEC CUPU 2014 TRIUMFOVALY ŽENY BOHEMIE PODĚBRADY

0

Symbolická fotbalová oslava Mezinárodního dne žen proběhla na palubovce haly Sportovního centra ve Skálově ulici v sobotu 8. března. Přes organizační komplikace s na poslední chvíli odhlášenými týmy se tu díky pochopení zúčastněných celků představilo pět ženských družstev. Vedle domácího FK Pěnčín-Turnov WW se do hry zapojila také juniorka, obdobně se ke startu postavil DFK Mnichovo Hradiště se svými juniorkami a pětici doplnily lázeňské Poděbrady. V úvodním duelu halového turnaje, jehož generálním partnerem byl tradičně Pivovar Rohozec, se po jednobrankové remíze smírně rozešly Turnovanky, když branku juniorek vstřelila Schmidtová, aby z penalty vyrovnala Kaňová, nová posila z Baníku Ostrava. Pokutové kopy byly vidět hned tři a všechny jejich exekutorky proměnily!

Sestrovražedný souboj Hradiště pak vyzněl lépe pro první tým, což bylo rozhodujícím momentem pro konečné pořadí, protože dle regulí soutěže rozhodoval vzájemný zápas. Mnichovohradišťská juniorka totiž měla ve svém středu nejlepší kanonýrku soutěže a ve finále tudíž výrazně lepší skóre! Denisa Skálová se do sítí soupeřek trefila 9x, když o jubilejní další ji připravila nešťastnou tečí turnovská Červinková. Také druhý polovlastní gól turnaje měla na triku hráčka Turnova, a to Popelková v utkání s DFK. Největší zápasovou přestřelkou sobotního klání byl duel juniorek Mnichova Hradiště s pozdějšími vítězkami z Poděbrad, který skončil 4:4. Gólů mohla vidět asi padesátka diváků celkem 29.

Již zmíněné bomberce Skálové usilovně šlapala na paty poděbradská Klára Čápová se šesti brankami. Ta byla nakonec vyhlášena nejlepší hráčkou WRC a stejně jako vítězná střelkyně si odnesla zajímavé ceny, které věnoval Superminimarket Žernov manželů Smrčkových. Ti zvláštní cenou odměnili také nejmladší hráčku sportovního dopoledne Kačku Korelovou (13) z Hradiště. Nejlepší gólmankou byla vyhlášena Kateřina Vávrová z DFK MH, která si vychytala tréninkovou soupravu, věnovanou firmou SPORT Havel. Tričko „Holka jako malina“, které dodala CORAP Turnov si navlékla miss turnaje Kamila Říhová z vítězných Poděbrad.

Na ty čekala obrovská vitamínová BOMBA a všechny hráčky tří celků na medailových pozicích si domů odnesly tzv. trojpacky se vzorky vybranými z bohatého sortimentu rohozeckého piva. Všech deset mačů, hraných na 2x 8 minut odřídil s patřičným nadhledem a přehledem jablonecký rozhodčí Josef Mařík.
Karel Vodrážka, Sport TvA, vodraz@centrum.cz

Konečná tabulka turnaje WRC 2014:

1. Bohemia Poděbrady                 10:4   10 b
2. DFK Mnichovo Hradiště              4:3      7
3. Juniorky DFK Mn. Hradiště      13:6      7
4. Juniorky FK Pěnčín-Turnov        1:8      2
5. FK Pěnčín-Turnov WW                1:8      1 

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.