TURNOVE VZBUĎ SE, PŘIJEDOU I UMĚLCI Z PRAHY

0

To bude mumraj o příštím prodlouženém víkendu v Turnově a v Hruboskalském skalním městě. Vše začne ve čtvrtek 27. září na náměstí a další dva dny bude pokračovat v okolí zámku Hrubá Skála. A přijedou i známé tváře z televizní obrazovky! V Liberci se totiž rozhodli, že v pořadí třetí ročník KRAJSKÝCH DNů se bude konat právě u nás. Na návštěvníky čeká pestrý program včetně koncertů, soutěží a tradiční prezentace zahraničních partnerů. Zvláštností letošních krajských dnů bude křest nové knihy věnované osobnostem Libereckého kraje.

„Krajské dny Libereckého kraje jsou putovní. První ročník se konal v Liberci. Vloni se jejich dějištěm stalo město Jablonec nad Nisou a pro letošek jsme zvolili oblast Českého ráje,“ prozrazuje hejtman Petr Skokan.

„Ačkoliv program této třídenní akce je pokaždé jiný, jedno je společné. Krajské dny jsou určeny široké veřejnosti všech věkových kategorií, které každoročně chceme nabídnout něco typického pro Liberecký kraj. Ode chvíle, kdy jsme tuto akci začali pořádat, se proto snažíme, aby se na programu podílela celá řada účinkujících právě z našeho regionu a prostor pro prezentaci měli také naši zahraniční partneři,“ doplnil hejtman s tím, že to se podařilo i letos, kdy programovou náplň asi více než kdy jindy ovlivnilo samotné místo konání.

Krajské dny odstartují ve čtvrtek 27. září ve 13 hodin na turnovském náměstí. Moderátorem celého odpoledne bude herečka Mahulena Bočanová a kromě řady vystoupení bude od 17 hodin na programu také koncert skupiny Děda Mládek Illegal band.

Venkovní program, jenž bude souběžně probíhat také v městském parku u letního kina, kde jsou připraveny atrakce pro děti, a od 20 hodin koncert několika kapel v Klubu Turn Off. Tečku za prvním dnem udělá večerní ohňostroj na náměstí.

V pátek 28. a v sobotu 29. září se hlavní program Krajských dnů přesune na zámek Hrubá Skála a jeho okolí. Od 10 do 18 hodin se na zámeckém nádvoří budou kromě zahraničních partnerů a Sdružení Český ráj prezentovat také historická řemesla, sokolníci, šermíři. O dobrou náladu se zde postarají moderátoři Marcela Augustová a Jan Žíla a živá muzika, v pátek vystoupí skupina BG Bazar a v sobotu Berušky z Jablonce nad Nisou.

Dětem a jejich rodičům je po oba dny na Hrubé Skále určena Pohádková rokle, do které se budou moci vydat od 10 do 16 hodin. Ostatní návštěvníci se v sobotu budou moci v tomtéž čase vypravit po naučné stezce na „Vejšlap skalákem“.

Opravdovou  hudební lahůdkou sobotního odpoledne by se potom pro milovníky vážné hudby mohl stát koncert Turnovského kvarteta v kostele sv. Josefa na Hrubé Skále. Na pátek je také v areálu Lázní Sedmihorky připraven MTB závod pro děti.

Součástí letošních Krajských dnů 2007 bude i křest nové knížky „Libereckým krajem Osobností“,  kterou vydává Liberecký kraj. Kniha je volným pokračováním předchozích tří titulů věnovaných architektuře, přírodě či památkám. Křest se uskuteční ve čtvrtek 27. září v Muzeu Českého ráje.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.