TURNOVEM PROJEDE KONVOJ AMERICKÉ ARMÁDY

0

POZOR! AKTUALIZACE! V neděli 29. března projede okrajem Turnova mechanizovaný pluk americké armády. Téměř 120 vozidel a 520 amerických vojáků pojede o následujícím víkendu přes české území. Jde o přesun z Pobaltí přes Českou republiku do Německa. Kolony se budou pohybovat po pozemních komunikacích za doprovodu policie. Aby nedošlo k dopravním komplikacím, bude kolona rozdělena asi na tři hlavní proudy (trasy přes Bohumín, Náchod a Harrachov), ale také na menší podkolony v počtu od 10 do 15 vozidel. Jednotlivé podkolony budou vyjíždět v 30 minutových intervalech, aby měli řidiči možnost vojenskou techniku předjet.

Třetí kolona, která se bude týkat i Turnova, pojede z Harrachova do Liberce po silnici I/10. Obrněná vozidla tak budeme moci zahlédnout například z mostu vedoucího na Malý Rohozec, u firem Ontex a Grupo Antolin a v Ohrazenicích. O přesném čase průjezdu vozidel vás budeme informovat.

Nejde však o výjimečnou situaci, minulý rok se uskutečnilo v rámci přesunu po České republice 131 podobných přesunů, kterých se zúčastnilo přes 1 600 zahraničních vojáků.
(Zdroj: TZ města Turnov)

AKTUALIZACE 28. BŘEZNA

PRŮJEZD AMERICKÉ VOJENSKÉ KOLONY: ZMĚNA TRASY!

Jak jsme již informovali, přes Českou republiku pojede v těchto dnech americký mechanizovaný pluk v rámci přesunu z Pobaltí do Německa.

Z důvodu uzavírky mostu v Železném Brodě, a tedy možných dopravních komplikací, nakonec konvoj nepojede v neděli přes Turnov, ale z Harrachova pouze přes Tanvald a Jablonec nad Nisou do Liberce. Ti, kteří se těšili, však nemusí zoufat. Americkou techniku je možné si v neděli 29. března prohlédnout v Liberci v sídle 31. Pluku radiační, chemické a biologické ochrany (Kasárna 6. října, Štefánikovo náměstí). Přijít sem můžete v neděli v pozdních odpoledních hodinách (od 17.00 do 19.00 hodin) v závislosti na příjezdu jednotek.

V pondělí 30. března 2015 bude přesun techniky pokračovat do Prahy. Z Liberce je odjezd plánován v 8.00 hodin. V Praze se jednotlivé kolony shromáždí v areálu kasáren v Praze-Ruzyni.

Turnova se tedy kolona amerických vojenských vozidel dotkne až v pondělí 30. března na rychlostní silnici u Ohrazenic (vozidla pojednou po dálnici z Liberce do Prahy).

 „Veškeré uvedené časy jsou nejaktuálnější plánované časy dostupné k termínu vydání tiskové zprávy ministerstva obrany ze dne 27. března. S ohledem na reálný průběh přesunu, ať již na polském a později na českém území, se však mohou změnit,“ uvedl podplukovník Jan Šulc z generálního štábu Armády České republiky.
Klára Preislerová, tisková mluvčí města Turnov, k.preislerova@mu.turnov.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.