MINUTA RADOSTI, A PAK STAROSTI… PŘIJEDE DO PŘEPEŘ VIKTORIA PLZEŇ?

0

Tomu, kdo ve čtvrtek 24. září ve 12.40 hodin na ČT Sport sledoval losování 3. kola fotbalového MOL Cupu, hrozilo vypadnutí očí z důlků! Když ze skleněné koule nelicencovaných klubů vytáhl šéf sponzorské firmy českého poháru lístek FK Přepeře, všem se zatajil dech v očekávání, kdo se objeví na lístku soupeře. A poté vybuchla bomba! Ligou mistrů zocelená Viktoria Plzeň je klub, na který jen málokdo pomyslel.

„Kluci plzeňský to budou mít u nás těžký. Víme sice, s kým budeme hrát, ale nevíme kdy a kde, protože je s tím spojena spousta otazníků, situací v zemi před takovým pohárovým utkáním nařízenými testy počínaje a sportovní stránkou konče,“ prohlásil s humorem sobě vlastním vedoucí přepeřského mužstva Míra Kvapil bezprostředně po televizním losování. Narážel tím samozřejmě na fakt, že na Plzeň ve čtvrtečním večeru čekala další kvalifikace o postup do Evropské ligy s dánským Sönderjyske, a v případě jejího postupu se musí chystat na následující kolo, které se hraje právě ve středu 30. září, tedy v oficiálním termínu českého poháru, v němž se Přepeře po výhře 3:1 nad druholigovým Varnsdorfem a následně i výhrou 2:1 v divizním Vysokém Mýtě do této fáze probojovaly.

„Je to pro nás historická událost, kterou bereme jako ocenění naší dosavadní práce a jsme za ni rádi. Na druhou stranu z toho máme tak trochu zamotanou hlavu. Pokud by se totiž mělo v případě možného dnešního neúspěchu Plzně opravdu hrát už ve středu, není podle mě vzhledem k pondělnímu svátku možné stihnout veškeré náležitosti kolem sehrání tohoto pro všechny velice atraktivního duelu. Situaci navíc komplikují epidemiologická opatření ohledně diváků, takže bych byl snad raději, kdyby se zápas přeložil třeba na jaro, kdy už snad bude na fotbal konečně klid. Hráči i naši příznivci v řadách dalších diváků celého regionu by si to v hojné míře určitě zasloužili,“ říkal ještě odpoledne prezident FK Přepeře Michal Kupka. Ten teď spolu s užším vedením klubu probírá různé varianty a snaží se vybrat tu nejoptimálnější pro všechny, což bude zřejmě tak trochu „ořech“.

Jak známo, Plzeň večer porazila Dány rozdílem třídy 3:0, a tak místo na mač století v Přepeřích se musí připravit na závěrečné play-off kvalifikace EL v izraelské Beer Ševě, kde Hapoel po stejném výsledku vyřadil skotský Montherwill. Do zapeklité situace okolo pohárové senzace v Přepeřích to příliš jasna nevneslo, ale jedno jisté je: Náhradní termín pro 3. kolo MOL Cupu je středa 7. října, kterou avizuje mj. také klubový web Viktorie Plzeň. „Teď se musíme v ČFL soustředit na Velvary, a pak se prostě uvidí,“ shrnul s nadhledem místopředseda FKP Míra Kvapil během pátku. Tak snad Plzeň v Přepeřích uvidíme…

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.