MIMOŘÁDNÝ SPORTOVNÍ ÚLOVEK NA PÍSEČÁKU

0

V minulých dnech došlo na příšovickém Písečáku k mimořádnému sportovnímu výkonu. Lukáš Salaba z blízké Olešnice, který je členem týmu rybářů kolem „Mlsné štiky“ z turnovských Trávnic, zde ulovil kapitálního sumce. Ten měřil 160 centimetrů a vážil asi 30 kg. Rybář ho spolu s malým doprovodným týmem ulovil zhruba po dvacetiminutovém zápasu, kdy ryba vzdorovala i velmi profesionální výbavě lovců. „Sumce jsme vytáhli po 23. hodině, během zápasu se několikrát částečně vynořil, věděli jsme, že půjde o mimořádný úlovek, skutečnost nás přesto lehce zaskočila,“ uvedl Lukáš Salaba.

Takhle velká ryba se opravdu z vody netahá každý den. Potvrdil to i Josef Dobeš z Místní organizace Českého rybářského svazu ve Svijanech, který příšovické písečáky spravuje. Vloni zde jeden rybář chytil sumce o délce 180 centimetrů, nicméně i letošní úlovek je mimořádný. Podle Dobeše ryb této velikosti bude v Příšovicích víc, jen se pohybují ve velké hloubce.

n201208062220_sport_93_012_rybar„Úspěch nás navnadil, chceme s týmem od Mlsné štiky zkusit chytat i na dalších místech v naší zemi a v zahraničí. Těší mě, že na Písečáku jsme byli úspěšnější než asi nejznámější český sportovní rybář současnosti Jakub Vágner, který zde před asi dvěma lety zkoušel chytat a pomáhal si i sonarem,“ přiblížil Lukáš Salaba, který dva dny před svým životním úlovkem vytáhl z Jizery pstruha o velikosti 62 centimetrů!

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.