DRUHÝ DUBNOVÝ TÝDEN? KLID PO SVÁTCÍCH A LETADÉLKA!

0

(aktualizováno) Velikonoce máme za sebou, kromě pondělní pomlázky je tu i jeden rekord, když na velikonoční akci na Dlaskův statek přišlo v sobotu 7. dubna neskutečných tři tisíce lidí. Kdo tam byl, ví, že areál opravdu praskal ve švech…Pozvánky tohoto týdne začneme opět tradičně, a sice programem turnovského kina, kde hrají ve čtvrtek 12., v pátek 13. a v sobotu 14. dubna od 20 hodin nový film Miloše Formana Goyovy přízraky.

V neděli 15. dubna od 14 hodin je tu potom „Bijásek“ pro děti s Kyticí pohádek. Aktuální program kina a divadla najdete na internetových stránkách KC Turnov.

Co dalšího druhý dubnový týden nabízí?

V úterý 10. dubna je to cestovatelský klub v divadle od 18 hodin. Podíváte se do Anglie.
Od úterý 10. do čtvrtka 12. dubna pořádají v knihovně pro žáky II.stupně základních škol cyklus pořadů o ekologické výchově. Přednáší Zbyněk Báča, začátky jsou od 8 hodin.

Ve středu 11. dubna v 18 hodin bude v sálku Žluté ponorky v Husově ulici otevřena výstava prací studentů a absolventů místní umělecko průmyslové školy.

Pozor! Divadelní představení KORNELOVY VDOVY se pro nemoc překládá ze středy 11. na čtvrtek 12. dubna. Jde o zájezdové představení pražských herců. Začátek je v 19.30 hodin.
Ve čtvrtek 12. dubna se od 16 hodin můžete v penzionu pro důchodce v Žižkově ulici zúčastnit přednášky o Tibetu.
Od 19 hodin je v sále ZUŠ na náměstí připraven pořad o zapomenuté osobnosti našeho regionu Kajetánu Tichém.

V pátek 13. dubna se v klubu BB bowling koná setkání rodičů z turnovského Klubu dvojčat (od 19 hodin).
V klubu Turn-off v Jiráskově ulici od 22 hodin pořádají koncert kapely Yellow Sisters.

V sobotu 14. dubna je tu asi nejzajímavější nabídka z Turnovska pro děti a dospělé tohoto týdne, a sice 2. ročník halového létání rádiem řízených modelů letadel – TURNOVSKÁ HALOVKA – POTENSKY CUP.
8 – 9.30 hodin – tréninkové lety
9.30 – 16 hodin – soutěžní lety všech kategorií
Jednotlivé kategorie se budou střídat tak, aby byl závod co nejzajímavější pro diváky. Vstupné dobrovolné – vstup povolen pouze na galerii. Akce se koná ve Sportovní hale TJ Turnov ve Skálově ulici. Víte, že v Turnově bydlí Mistr Německa tohoto sportovního odvětví?

V sobotu 14. dubna se konají rybářské závody na Modřišickém slepém rameni. Začátek je v 7.30 hodin (prezentace možná již o hodinu dřív), konec je plánován na 12 hodin, poté následuje předání cen nejlepším.

Netradičně v neděli 15. dubna se v knihovně od 10 hodin uskuteční výtvarná dílna na téma pověstí nejen Českého ráje.
Navečer od 18 hodin můžete přijít do Maškovky, kde hraje Lédl jazz quintet.
Neděle 15. dubna je také dnem, kdy jsou obnoveny nedělní trhy v Nudvojovické ulici (8 – 14 hodin).

n200704111914_vakci_10_07_supsVe středu 11. dubna po 18 hodině byla slavnostně otevřena výstava prací studentů SUPŠ v prostorách Žluté ponorky v Husově ulici. Vystavuje zde celkem 15 studentů průřezově ze všech ročníků školy. Výstava bohužel končí již tento pátek 13. dubna, takže se běžte raději honem podívat, není to špatné. Podívat by se na výstavu svých žáků mohli příjít také kantoři školy, protože až na jednoho na vernisáž nikdo z nich cestu nenašel…

Občanské sdružení Náruč ve Žluté ponorce v Husově ulici (e-mail: naruc.turnov@seznam.cz) pořádá pro maminky a tatínky každý den něco. Například:
– Hlídání dětí po předchozí domluvě v pondělí mezi 10 – 12 hod. (možno spojit s hrou na flétnu)
– Jógu pro těhotné v pondělí v 16.30, powerjóga v pondělí v  17.30 a v pátek v 10.30 hod.
– Angličtinu ve čtvrtek v 8.30 hod. a v 9.30 hod. s hlídáním
– Cvičení maminek s dětmi ve čtvrtek 10 – 11 hod.
Nově byla zřízena pobočka v Turnově II. v Hasičárně, kde vás rádi přivítají každou středu od 10 do 12 hod. a v tutéž dobu i v pátek, kdy se tu každý týden koná výtvarná dílna.

Probíhající výstavy:
V Muzeu Českého ráje je to výstava prací glyptika Josefa Drahoňovského a jeho žáků, v galerii „U Sasíků“ vystavují studenti AVU, ve výstavním kabinetu muzea probíhá výstava starých tisků s názvem: Když ke knihám přijde doktor.
V muzejní galerii Safír jsou k vidění fotografie dětí z fotokroužku ve Žluté ponorce, v divadelní galerii vystavuje obrazy Dáša Kobrlová. Ve vestibulu budovy kina probíhá výstava fotografií čtenářů Hlasů a ohlasů Turnovska, v městské knihovně je výstava fotografa Petra Marhana, v galerii Granát na náměstí je další foto výstava Jitky Koreňové a poslední fotovýstava je v Městském infocentru na náměstí – fotografie tu vystavuje Ladislav Thot.

Avíza:
Od středy 18. do soboty 21. dubna hraje městské kino v premiéře nový český film tandemu otce a syna Svěrákových VRATNÉ LAHVE.
Čarodějnice na Vrchhůře – pondělí 30. dubna od 17 hodin.

Za humny Turnovska:
– V pátek 13. dubna od 20 hodin v AION klubu v Lomnici nad Popelkou vystoupí česká rocková legenda Michal Pavlíček. V tutéž dobu začíná také diskotéka ve Vesci pod Kozákovem.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.