MICHAL TVRZNÍK DÁL MÍŘÍ K ABSOLUTNÍM VÝŠKÁM

0

LETECKÁ AKROBACIE / Vítězství ve všech čtyřech závodech minulého roku, kterých se zúčastnil, vynesla turnovskému pilotu Michalu Tvrzníkovi cenu Jiřího Sallera pro nejúspěšnějšího akrobata domácích soutěží. Zároveň se v anketě letecký sportovec roku v kategorii akrobacie umístil na třetím místě.

Jak jsme již informovali (ZDE), náš úspěšný aviatik letos postoupil z kategorie Intermediate do vyšší, tzn. Advanced. „Mám teď znatelně silnější letadlo. V termínu prvních závodů jsem byl bohužel nemocný, ale v druhých, kdy se letěl Karlovarský pohár, jsem skončil třetí, což na první závody v této kategorii snad není špatné,“ říká si letec z Turnova, jemuž se koníček stal zároveň i povoláním.

Bohužel na následném mistrovství České republiky se mu moc nedařilo, a výsledek stačil jenom na nepopulární „bramborovou placku“, tedy čtvrté místo. Jisté rozčarování zahnalo až nedávné mistrovství světa v letecké akrobacii kategorie Intermediate, které hostilo letiště v Břeclavi. „Za účasti šestadvaceti závodníků jsem jako nejlepší z našich skončil třetí, a v týmech jsme pak s klukama skončili ještě o stupínek výš, takže obojí se dá považovat za velký úspěch,“ je spokojen Michal Tvrzník.

Ten ještě týden před MS dokončil školu, a to spolu s prací druhého pilota Boeingu nejmenované letecké společnosti mu přílišného luxusu volného času nedopřává…
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.