FENOMÉN FC DALMACH

0

Každým domácím zápasem hrají futsalisté FC Dalmach v turnovské hale TJ ve Skálově ulici před větší diváckou kulisou. Sto padesát lidí na tribunu nechodí fandit do haly v současnosti žádnému jinému sportu. A futsalistům se daří. Vloni na jaře vybojovali postup do II. ligy a ani tam se neztratili. Křižují republiku a po jedenácti odehraných kolech jsou ve dvanáctičlenné tabulce na pátém místě. A to čekal málokdo!

n200901132227_sport_11_09_dalmachOddíl malé kopané FC Dalmach vznikl v roce 1991, název vznikl poměrně jednoduše spojením názvů dvou míst v Turnově, a sice Daliměřic a Máchovy ulice. Mužstvo se od té doby pravidelně účastní turnajů v malé kopané. V roce 1995 členové oddílu založili vyhlášenou Turnovskou ligu v malé kopané. Ta se hraje do současnosti. FC Dalmach ji vyhrál celkem čtyřikrát.

 

Od roku 2003 „A“ mužstvo hrálo futsalový krajský přebor Liberecka, po vítězství v této soutěži hráli futsalisté v minulém soutěžním ročníku divizi. Tou prošli vítězně a od podzimu 2008 hrají druhou ligu.

 

Zeptali jsme se vedoucího mužstva Karla Palounka:

 

* Co říkáte dosavadním výsledkům, čekali jste na počátku soutěže, že se vám bude tak dařit?

Našim úkolem před vstupem do druhé ligy bylo vyhnout se sestupovým příčkám. V půlce soutěže máme devatenáct bodů a jsme v tabulce na pátém místě, což je až nečekaný úspěch. Proto v Dalmachu vládne spokojenost.

* Divácká podpora v turnovské hale je zápas od zápasu větší, zvykáte si na domácí diváckou podporu? Už to asi dávno nejsou jen kamarádi a známí…

Jsem rád, že se futsal dostal do podvědomí diváků. Diváckou kulisu by nám mohl závidět i lecjaký prvoligový tým. Ze zaplněné sportovní haly jsou překvapeni i delegáti a rozhodčí. Je příjemné vidět v hledišti legendy turnovského sportu jako například pány Pluhaře, Lachmana a další.

* Jaký je současný věkový průměr týmu, daří se vám tým omlazovat? Je v Turnově dostatek mladších hráčů?

Loňskou divizi jsme odehráli s věkovým průměrem nad 35 let. Druhá liga je po všech stránkách náročnější

soutěž, a tak omlazení v našich řadách bylo nutností. Čerpáme převážně z odchovanců turnovského fotbalového klubu a mladíci jako Kulhánek, Krejčík a Horáček se stabilně objevují v sestavě našeho prvního týmu.

* Máte nyní, v polovině soutěže, nějaký cíl, kam byste chtěli dojít?

Naším cílem je v první řadě futsalem se bavit. Zopakovat bodový zisk z první části soutěže a pohybovat se

v horních patrech tabulky by bylo skvělé, ale liga je nesmírně vyrovnaná a míč je kulatý…

n200901132227_sport_12_09_dalmach* Je těžké sehnat i pro poměrně úspěšný tým sálové kopané sponzory?

Futsal není až tak preferovaný sport a shánět sponzory je hodně těžké. Žádného bohatého příznivce bohužel nemáme, spíš pár menších sponzorů, je tu i zásluha turnovské TJ, pod kterou náš oddíl patří. Současné výsledky klubu nezůstaly bez odezvy široké veřejnosti, tak pevně věřím, že se řady našich partnerů rozrostou.

* Kolik týmů vlastně Dalmach nyní má?

Kromě „A“ a „B“ družstva máme ještě vlastní dorostence. Bohužel v této věkové kategorii se žádná registrovaná soutěž v Libereckém kraji nehraje, tak pouze trénují a občas se zúčastní halového turnaje.
Kádr „A“ týmu tvoří brankaři Bursa, Horáček a Procházka, obránci Bakeš, Radek Mencl, Jaroslav Mencl, Krejčík, Šafář, Pecka, Škréta, Galle a útočníci Zdražil, Kulhánek, Petřík, Palounek, Kněbort, Šritr, Šteffan, Koubus a Sládeček.

* Děkujeme za rozhovor a přejeme dobré výsledky a plné domácí tribuny…

200901132227_sport_13_09_dalmach

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.