MÁME MISTRYNI REPUBLIKY ANEB SPORT O PRVNÍM PROSINCOVÉM VÍKENDU

0

I když by se někomu mohlo zdát, že i sportovci se pomalu ubírají spíš než na palubovky pod vánoční stromeček, není to úplně tak. Pravdou je, že většina soutěží má „vánoční“ přestávku, ale i tak se o prvním prosincovém víkendu uskutečnilo několik utkání, které stojí za zaznamenání. A k tomu přišla ještě jedna vynikající zpráva: turnovská judistka je mistryní republiky.

* BASKETBAL. Junioři dohráli první polovinu soutěže a uhájili první místo v tabulce krajského přeboru!

Turnov  – Náchod 69:59 (21:14, 37:34, 54:42)

V obou utkáních jsme postrádali Petřivého a Příhonského. Jejich absence byla samozřejmě znát ve výši skóre. Když k tomu přidáme absenci dalších hráčů Šimůnka, Gaizla a Kopeckého, vyjdou nám z toho tyto dva poměrně vyrovnané zápasy. V prvním utkání jsme měli pod kontrolou po celou dobu, když jsme od začátku kontrolovali desetibodové vedení. V utkání kralovali naši dlouháni Bartoň a Jeníček. Jejich doskoky a následné body byly pro utkání rozhodující.

Statistika (body): Bartoň 25, Jeníček 23, Bohdálek 8, Mojsl 5, Roubíček 4, Manshev 2, Jarolímek, Škopán, Netušil.

Turnov – Náchod 69:70 (20:27, 37:42, 56:53)

Druhé utkání bylo svým vývojem zcela odlišné od prvního utkání. Soupeř nastoupil jako vyměněný. Než se naši hráči rozkoukali v první čtvrtině, inkasovali jsme pětkrát za tři body. Další dvě čtvrtiny jsme pomalu dotahovali náskok soupeře a po třetí čtvrtině jsme šli do vedení. Zde se začala projevovat absence našich čtyř hráčů základní pětky. To byla také jedna z příčin vývoje poslední čtvrtiny utkání.

Statistika (body):: Bartoň 41!!!, Jeníček 10, Roubíček 6, Bohdálek 4, Manshev 4, Mojsl 2, Jarolímek 2, Škopán.

Pro TvA: Jaroslav Brunclík, jardabrumla@seznam.cz , www.basket-turnov.wbs.cz

 

* HÁZENÁ. Krajský přebor, dorostenci:

TJ Turnov  – Sokol Chrudim 15:19 (7:12)

Sestava (branky) TJ Turnov: Krhoun Štěpán – Matek Vojtěch (5), Trejbal Jan (4), Möller Jan (4/1), Meloun Jan (1), Soukup Jan (1), Janeček Lukáš, Kasan Filip, Ouvín Marek

TJ Turnov – Jiskra Havlíčkův Brod 18:16 (10:7)

Sestava (branky): Krhoun Štěpán – Meloun Jan (4), Soukup Jan (4), Matek Vojtěch (3), Möller Jan (3), Janeček Lukáš (1), Kasan Filip (1), Ouvín Marek (1), Trejbal Jan (1)


* HOKEJ.
Přípravka BHK Turnov tentokrát v Jičíně sehrála v sobotu 6. prosince dvě zcela vyrovnaná utkání. Bylo znát, že týmy se nacházejí v horní polovině tabulky a každý si připsal pouze jedno vítězství. Naši borci jako jediní dosáhli aktivního skóre, proto zasluhují poděkování za předvedený bojovný výkon.

Brankáři – Matěj Kopecký, Michal Šašek

Obrana – Marek Halamka, Matěj Halamka, Daniel Ploc, Martin Hujer
Útok – Marek Hnízdo, Petr Havel, Matěj Kinčl, Lukáš Nevosad
Trenéři – Radek Kopecký a Standa Šašek
Výsledky:

BHK Turnov – HC Metuje (Nové Město) 5:3, branky Turnov – Nevosad 3, Kinčl 1, Hnízdo 1
BHK Turnov – HC Nová Paka/Jičín 2:3, branky Turnov – Havel 1, Kinčl 1
Pro TvA: Libor Šlechta, libor.slechta@tiscali.cz , www.bhkturnov.wz.cz

 

n200812092254_sport_59_08_judo* JUDO. Mistryně České republiky je z TSC Turnov! Naše judistka Naďa Longinová získala na Mistrovství České republiky dorostenek, které se konalo 22. – 23. listopadu v Olomouci, titul mistryně České republiky ve váze nad 70 kg. Této soutěže se zúčastnilo více než 200 dorostenek a dorostenců ze 60 oddílů z celé republiky. Turnaj probíhal na pěti tatami. Naďa v této soutěži postupně porazila tři soupeřky, vždy před časovým limitem, a prošla suverénně celým turnajem bez jediného zaváhání.

Naďa Longinová začínala s judem v roce 2001 u trenéra Jiřího Vydry, od kterého potom přešla k Vladimíru Jágrovi.  Nyní trénuje střídavě v Turnově u trenéra Jiřího Veleho a v Jičíně u Petra Sýkory (Naďa startuje v soutěži družstev za TJ SKP Judo Jičín).

Její výkon je v roce 2008 nejlepším individuálním umístěním závodníka našeho oddílu Judo TSC Turnov.

Pro TvA: Jiří  Vydra, předseda oddílu Judo TSC Turnov, vydra.judotu@quick.cz

 

n200812092257_sport_60_08_volej* VOLEJBAL. Krajský přebor I., muži, 6. kolo: TJ Zikuda Turnov – TJ Jablonné 3:0 (25:16, 25:19, 25:20), 3:0 (25:11, 25:14, 25:12). Dvě povinná vítězství si připsali do tabulky volejbalisté Turnova a nutno dodat, že je to nestálo ani mnoho sil. Soupeř v prvním utkání ještě uhrál v jednotlivých setech dost bodů a snažil se s domácími držet alespoň trochu krok, ale k nějakému dramatu v žádném ze setů nedošlo. Odpolední zápas měl podobu exhibičního utkání. Domácí po dlouhé době předvedli kvalitní, soustředěný výkon bez výraznějších nedostatků po celou dobu utkání. Za zmínku stojí pouze dvě provedené změny – jako trenér zaskočil Pavel Vaněk, neboť trenér Martin Mareš nastoupil přímo na hřišti na postu libera.

Sestava prvního utkání: Novák, Nyč, Krňák, Strnad, Jaroš, Kovář, libero – Zýka. Střídal Pecina.

Sestava druhého utkání: Folprecht, Nyč, Krňák, Strnad, Jaroš, Kovář, libero – Mareš. Střídali: Maruška a Pecina.

Pro TvA trenér Martin Mareš, maresov@seznam.cz , www.turnovvolej.wz.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.