CESTA DO BETLÉMA V SYNAGOZE TURNOV A POZVÁNKA NA FILM

0

V úterý 6. ledna proběhlo v turnovské synagoze v Krajířově ulici vystoupení dětského pěveckého sboru „DRUM“ při mateřské škole Zámeček v Bezručově ulici. Paní učitelka s asi 15 svými žáčky sestavila pásmo mluveného slova a koled zachycující příběh od zvěstování a narození Ježíška až po příchod Tří králů. „Tady jsme ještě nikdy nebyly,“ zaznívalo z úst některých dětí, které rodiče přiváděli na zkoušku před vystoupením. I dospělí ocenili příjemnou atmosféru a výbornou akustiku tohoto prostoru.

Synagoga, hebrejsky „bejt kneset“, znamená „dům shromáždění“ – a k tomu v případě této akce opravdu došlo. Po krásném vystoupení dostaly všechny děti sladkou odměnu. Dobrovolné vstupné, které se vybralo, poslouží dětem na nákup hudebních nástrojů. Akce se zúčastnilo přes 60 návštěvníků.

Na závěr byli účastníci pozváni na vzpomínkové setkání pořádanou Synagogou Turnov na památku deportace turnovských židů do vyhlazovacích táborů v době druhé světové války. Promítání oceněného filmu IDA proběhne ve čtvrtek 15. ledna v sále ZUŠ Turnov od 18.00 hodin.

Eliška Gruberová, Turnovské památky a cestovní ruch, E.Gruberova@info.turnov.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.