MÁG FIKRT A MADĚRŮV HATTRICK. TÝM SE LVÍM SRDCEM POKOŘIL JIČÍN

0

LEDNÍ HOKEJ. Červenobílí připravili svým příznivcům hezký předvánoční dárek v podobě neskutečného sportovního zážitku, když v od první až do poslední minuty napínavém souboji porazili vedoucí celek KLM z Jičína, který padl teprve jedenkrát! Parádní hokej tzv. nahoru-dolů vedený ve férovém duchu zvedal diváky ze sedadel. Jak po celou hrací dobu, tak i ve finále měli nad hrstkou jičínských fandů i přes prohranou zahajovací třetinu samozřejmě navrch ti domácí.

* HC Turnov 1931 – HC Stavební stroje Jičín 5:4 (1:2, 1:1, 3:1). Branky 9., 37. a 51. Maděra, 22. Šuráň, 33. Miškovský, rozhodčí Kájínek – Serbus a Svobodová, tresty 5:1, využití 0:1, zásahy gólmanů 30:24, diváků 214. Sestava: Fikrt – M. Kysilka, Jiří Zákoutský, Eichler, Jan Zákoutský, Jakub Šimůnek – Hloušek, Dvořák, Vondráček – Maděra, Duda, Jágr – P. Zákoutský, Hujer, Miškovský, Wieser.

Turnov vlétnul na favorita už od úvodního vhazování a dokonale jej zaskočil. Jenomže pak se začala projevovat herní kvalita hostů a domácí se museli nejen bránit, ale i modlit, aby je jičínské stavební stroje nepřeválcovaly. Naštěstí se v turnovské kleci pohyboval čaroděj Fikrt, jenž jako správný rybář chytil, co mohl. Obzvlášť dva jeho zákroky v jedné minutě si doslova říkaly o zvěčnění v hokejové síni slávy, a mnohem slavnější kolegové z NHL by snad jenom zírali. Bohužel v 9. minutě přišla chyba v rozehrávce a pro šikovné ruce jičínského Průška nebylo problémem ukvedlat hostům vedení. Ti se však neradovali dlouho, protože ještě v téže minutě Dudovu střelu zápěstím od modré tečoval do správného místa za záda Beneše Maděra a bylo vyrovnáno! Jenže Jičín si vzápětí sic po strojové kombinaci, nicméně s diskutabilním zakončením v nepřehledné situaci, vzal vedení zpátky „fotbalistou“ Bočkem.

Přetahovaná pokračovala, když lišák Jágr s očima vzadu nabídl po souboji s Benešem hned v začátku druhé třetiny puk Šuráňovi a ten jej mohl pohodlně špičkou hole zasunout na 2:2. Fikrt pak dál kouzlil, a když už byl překonán, vypomohla mu pravá tyčka jeho klece. Do toho za spolupráce s Jiřím Zákoutským otočil skóre ve prospěch domácích ve 33. minutě všudybyl Miškovský a v hledišti bylo mnohem veseleji. Ovšem hlavní rozhodčí Kájínek byl v této fázi hry rozhodně přísnější na Turnovské, takže ti museli vydat mnohem více sil, ale přesto bojovali jako lvi v městském znaku. A přestože Fikrt v bráně čaroval a v permanenci byla minimálně ve dvou případech též jeho maska, hosté gólovou tečí beka Brzáka vyrovnali. V jednom z četných oslabení dokonce ujel Maděra, ale na Beneše nevyzrál. Ten měl navrch i v jeho další šanci, ale turnovský lídr se přece jenom dočkal. V 37. minutě jej vpřed vyslali Jágr s Hujerem a Maděra z nájezdu ze strany střelou nad lapačku a rameno jičínského gólmana rozvlnil síťku za ním na 4:3!

Když pak v 51. minutě Maděra za asistence Dudy s Janem Zákoutským zkompletoval svůj hattrick, Koškova hala šílela nadšením. Ale Jičínští nehodili flintu do žita ani na střídačku a v 54. minutě jejich Mikolášek udělal ze závěru utkání pěkné drama. Po vybraném oddechovém čase sáhnul kouč hostů ke hře bez brankáře, ale Turnov už svůj těsný náskok uhájil až do vítězného konce.

Ostatní výsledky 14. kola: Lomnice – Frýdlant 5:7, Česká Lípa – Varnsdorf 5:6.

1. HC Stav. stroje Jičín 12 8 1 1 2 69:37 27
2. HC Slavoj Liberec 12 8 1 0 3 63:47 26
3. HC Frýdlant v Č. 12 7 0 0 5 59:49 21
4. HC Turnov 1931 12 5 0 2 5 58:51 17
5. HC Lomnice n. Pop. 12 3 2 2 5 46:48 15
6, HC TS Varnsdorf 12 3 1 0 8 40:57 11
7. HC Česká Lípa 12 3 0 0 9 27:74 9