JEŠTĚ NEŽ SE MISTROVSKY PÍSKNE DO PÍŠŤALKY

0

Turnovsko bude mít své hojné zastoupení také v novém ročníku mistrovských fotbalových soutěží, který startuje v sobotu 15. srpna pohárovým kolem. O týden později naskočí naši hráči do šesti výkonnostních stupňů. Po ČFL v Přepeřích máme tři mužstva v nejvyšší krajské soutěži – přeboru (Rovensko, Sedmihorky, Turnov), dva týmy budou hrát v I. A (Jenišovice, Pěnčín) a v I. B třídě (Mírová, Přepeře B). Zbývajících pět týmů je rozděleno v jabloneckém (Jenišovice B, M. Skála) a semilském okrese (Přepeře B, Rovensko B a Tatobity).

* FK Přepeře si jako nováček ČFL ve své premiéře vůbec nevedl špatně a výsledky z přípravy naznačují, že svěřenci Josefa Petříka mladšího mohou své ambice potvrdit i teď. Ve Frýdku-Místku vyhráli Přepeřští 4:2 (Ježek, Zaradny, Bulíř, V. Novotný) a Přední Kopaninu na jejím hřišti pokořili 6:1 (Synek, Bulíř, Volf, Ježek, Hlůže, Zaradny). Neprohráli ani v divizních Velkých Hamrech, kde remízu 2:2 zařídil dvěma trefami Michal Pavlata. Před utkáním v České Lípě čekal na hráče FKP o „hudební“ sobotě 1. 8. jeden z přípravného dvojzápasu prvoligového FC Slovan Liberec a ve středu 5. 8. pak druholigový Hradec Králové. Na 26. 8. přeložený pohárový zápas s Varnsdorfem nahradí v pátek 14. 8. zápas v Horkách. Celek posílili talentovaný brankář Vrána z Mladé Boleslavi, ofenzivní krajní halv Ladislav Martan z ligového Dynama České Budějovice a Konrad Zaradny z polského celku Górnik Zabrze, který se stačil už několikrát podílet na výhrách svého nového týmu. „V žižkovské Viktorce zřejmě zůstane Petrlák a uvidíme, jak to bude dál s Chorvaty Marinkem a Máriem Kvesičovými. V přípravě je s námi také Bulíř, ale vše bude záležet na dohodě klubů. Změny tak budou spíš směrem ven, angažmá si hledá brankář Hyka. Na výsledky vyšetření svého vážného zranění čeká Petr Novotný,“ shrnul přepeřský trenér Josef Petřík mladší. V přepeřské RTW Aréně se liga bude i nadále hrát v sobotu od 10.30 hodin.

* TJ Sokol Rovensko pod Troskami by chtěl zapomenout na „zavirovanou“ sezonu a v té nové hrát mnohem důstojnější roli. Letní příprava začala úterkem 21. 7. a hrající kouč Jaroslav Mencl se v ní musel obejít především bez kanonýrů Filipa Koubka a Lukáše Malého, kteří už inklinují spíše k B-týmu. Hotový je přestup Ladislava Gloda z libereckého Rapidu a turnovské zastoupení Borovičkou doplní ještě Šimek s Dlouhým. V létě Rovenští porazili Mírovou na jejím hřišti 5:1 (2x Bangha z PK, Šimek, Soukeník, M. Pařízek) a domů si pozvali Šmicerovy Chabry. Na středu 5. 8. je domluven duel v Bozkově, v sobotu 8. 8. dorazí do Rovenska Pěčice a v poháru modrobílí zajíždějí do libereckých Vratislavic. Hodně zamotanou hlavu má předseda oddílu Marek Náhlovský zejména s případným zástupem brankářské jedničky Petra Prokopce v podzimních utkáních přeboru.

* FK Sedmihorky krom sportovním šéfem Ondřejem Staňkem potvrzeného návratu Karla Urbánka z exdivizní Ostré vedení klubu spokojeně kvituje uzdravení dlouhodobě chybějícího dua Ložek – Močkovský. Ten se už dokonce dvěmi brankami podílel na přípravné výhře svých barev v Pěnčíně u Jablonce 4:1. S jabloneckým dorostem sehrál FKS bezgólovou remízu a v sobotu 1. 8. jej čekaly Velké Hamry B. „Mužstvo dál povede Džimis Bekakis a na klíčovém postu nám vedle Martina Špíny roste kvalitní brankář Vaníček, vyšlý z našeho dorostu. Jinak od nové sezony nic nečekáme, hlavní pro nás bude vůbec hrát a abychom všichni včetně našich soupeřů byli zdraví,“ vzkázal všem Ondra Staněk.

* FK Turnov byl pod vedením Emila Šafáře v přípravě hodně pilný a šel od výhry k výhře. V ambiciózních Kosmonosích vyhrál po vyrovnaném prvním poločase 2:1 po trefách Tomašova a Drahoše. V Hořicích pak FKT deklasoval hostitele 9:0! Střelecky se prosadil Beneš, který skóroval 4x, o jednu branku méňě si připsal L. Havel 3 a po jedné přidali Tomašov a Koucký. Na místo zrušené sobotní České Lípy hrál Turnov ve středu 5. 8. v Lomnici. Vzhledem k tradici je na místě snaha o návrat do divize, čemuž by měl mj. pomoci také příchod zkušeného gólmana Vladimíra Kopala, který prošel jabloneckou mládeží a poté byl dlouholetou oporou Železného Brodu, kam naopak míří nadějní mladíci Vojtěch Rozkovec a Dominik Plhal. „V přípravě se velice dobře jevila forma brankáře Fila z Doubravy, ale zranil se, takže budeme muset situaci ještě řešit. Jinak i nadále máme v kádru Drahoše z Liberce a v zimě příchozí Lukáše Havla z Nového Boru a Michala Jíru z Mnichova Hradiště. Hrát budeme klasicky v neděli,“ potvrdil manažer Petr Koubus.

* TJ Sokol Jenišovice přišel o střelce Jana Fedorka, který má namířeno do Lomnice, žádné jiné změny kouč Petr Randák nehlásil. Jediným výsledkem letní přípravy je pomyslná remíza s Žibřidicemi. „Měli jsme hrát v sobotu, ale v úterý mně volali, že to nedají dohromady. A protože jsme k nim předtím neodjeli ani my, bereme to jako jedna jedna,“ prohlásil s humorem sobě vlastním jenišovický lodivod, který bude i nadále vařit jen z doma dostupných fotbalových surovin. První vážnou prověrkou bude pro uskupení Randáci a spol. pohárová sobota 15. 8., v níž Jenišovičtí poputují do Nové Vsi nad Popelkou.

* TJ Sokol Pěnčín rovněž neočekává pozdvižení na vsi. Dál pokračuje gólman Štěpán Lamač, další příchody a odchody nejsou podle trenéra Radoslava Kotrmana aktuální. A jak hned prohlásil, stávající parta se po přáteláku s Hodkovicemi v sobotu 8. 8. bude tmelit v penzionu Horka pod Ještědem. Přípravu s Rozstáním a Dolním Bousovem „odpískala“ karanténa v táborech soupeřů, takže sokolové mohli v rámci zachování tělesné a fotbalové zdatnosti vyslat do sousedních Přepeř na tradiční Pouťák hned dvě družstva.

* SK Mírová pod Kozákovem – Spolehlivý gólman Mach, středová řada a bomber Červinka, to jsou klíčové atributy pro trenéra Pavla Jandu před nadcházející krajskou znovupremiérou. Podle jeho slov se po postupu do krajské soutěže žádné velké posilování konat nebude. „Ač je to už ohrané, hrát budou kluci, kteří si to vykopali a s nimiž jsme splnili daný postupový cíl. Připravujeme se prakticky bez pauzy už od května, takže chuť tady určitě je. Brankáři Machovi kryje záda Kuba Klaus, hodit se budou zkušenosti Marka Jíry a Lukáše Hejduka za dobře hrající zálohou a doufejme, že i nadále to tam bude padat Červinkovi, který vloni nastřílel přes dvacítku gólů,“ rekapituluje mírovský kouč. O možnostech svého kádru se mohl přesvědčit v sérii přípravných zápasů. S Rovenskem A (KP) prohráli jeho svěřenci 1:5, když čestnou branku vsítil Lukáš Mach. S Rovenskem B 2:2 (Červinka a Nosek / Novotný a Vacek). V týdnu pak vyrazí do Turnova, kde jim bude soupeřem tamní dorost.

* FK Přepeře B bude nadále spoléhat především na spolupráci s áčkem, a jak nám řekl Josef Petřík mladší, trenérsky se o něj bude starat dle možností hned několik trenérů, Josefem Petříkem starším počínaje a Janem Bednářem konče.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.