HÁZENÁ A ATLETIKA

0

V dnešním výsledkovém souhrnu se sešly zápasy házené. V závěru druholigové sezony se přestalo dařit družstvu žen. V posledních dvou zápasech na body nedosáhly a začínají se propadat tabulkou. Aktuálně před sobotním domácím zápasem jsou na 6. místě. Mladé házenkářské naděje se v dorostenecké druhé lize hlavně rozkoukávají. Turnovská atletika má zase jednou velký talent. Michal Hanyk byl medailově úspěšný na žákovském halovém mistrovství republiky!

* HÁZENÁ, II. liga, ženy: TJ Turnov – TJ Sokol Bělá p. B. 18:23 (9:11). Sestava (branky): L. Podhajská – L. Ševrová (5/5), D. Aissi (2), Š. Gahlerová (2), A. Koubková (2), V. Ševrová (2), I. Tichá (2), P. Bártová (1), R. Kohoutová (1), L. Víšková (1), C. Davidová, M. Poláková, A. Šafářová.
V neděli 26. února nastoupilo turnovské družstvo žen proti házenkářkám z nedaleké Bělé pod Bezdězem, které přijelo podpořit nemálo fanoušků. Až do 9. minuty musely turnovské hráčky dotahovat vedení hostujících žen.
Do 12. minuty se domácí dostaly do vedení 5 : 3 a vedení si udržovaly až do 25. minuty. O minutu později bylo srovnáno na 8:8 a dalšími brankami se dostaly bělské házenkářky do vedení. Také ve druhém poločase měly hostující hráčky herně „navrch“. Hlavně v obraně byly hodně důsledné a tvrdé. Likvidační zákrok na Claudii Davidovou potrestali rozhodčí červenou kartou. Bohužel, otřesená turnovská hráčka už do zápasu herně dále nezasáhla.

* HÁZENÁ, II. liga, ženy:  TJ Slavoj Tachov – TJ Turnov 33:17 (17:6). Sestava (branky): L. Podhajská – Š. Gahlerová (6/1), L. Ševrová (5/2), V. Ševrová (3), C. Davidová (2)., L. Víšková (1), P. Bártová, M. Poláková, A. Šafářová.
Ani tentokrát neodcestovaly házenkářky s plnou sestavou. Na střídání byla pouze „křídla“, která musela hrát i na jiných postech, dokonce i v bráně. Turnovské ženy do 8. minuty získaly vedení 4:3 a ve 13. minutě bylo srovnáno, když na ukazateli svítil stav 5:5. Bohužel v dalších minutách do konce prvního poločasu domácí hráčky skórovaly 12x, zatím co hráčky z Turnova pouze jednou. Velký poločasový brankový náskok dovolil domácím házenkářkám hrát v pohodě, ale z tvrdosti v obraně neubraly, podařilo se jim skórovat z rychlých protiútoků. Lucie Podhajská předvedla několik výborných zákroků. Když musela ze zdravotních důvodů ze zápasu odstoupit, zastoupila ji v bráně odvážná Petra Bártová. Také ona měla několik povedených zákroků. Z důvodu zranění utkání nedokončila ani Šárka Gahlerová, a tak turnovské házenkářky dohrávaly utkání opět bez střídání.
Po 15 odehraných kolech náleží turnovskému družstvu 6. příčka tabulky.

V sobotu 11. března odehraje házenkářské družstvo žen na domácí palubovce utkání proti celku z čela tabulky. Z jižních Čech přicestuje družstvo žen Loko České Budějovice. Utkání bude zahájeno v 15.00 hod. Další druholigové utkání odehrají také mladší dorostenky. Ve sportovní hale ve Skálově ulici budou od 17.00 hod. hostit hráčky z Plzně.

* HÁZENÁ, II. liga, mladší dorostenky: TJ Turnov – DHK Slavoj Žirovnice 17:21 (4:11). Sestava (branky): M. Voltnerová, A. Bíbová – Ž. Palounková (8/3), V. Víšková (4/2), Š. Hatašová (2), L. Cvrčková (1), M. Lohinová (1), A. Vítková (1), T. Beranová, E. Berndtová, E. Hanušová, A. Hrancová, M. A. Marko, M. Švarcová.
* HÁZENÁ, II. liga, mladší dorostenky: TJ Slavoj Tachov – TJ Turnov 27:18 (13:9). Sestava (branky): Bíbová – Ž. Palounková (9/4), L. Cvrčková (3), V. Víšková (2), T. Beranová (1), Š. Hatašová (1), M. Lohinová (1), M. A. Marko (1), E. Hanušová, A. Hrancová, A. Svobodová, M. Švarcová.
V tabulce patří mladým turnovským házenkářkám poslední 10. místo.
Připravila: Vlaďka Ševrová, v.sevrova@seznam.cz

ATLETIKA

STŘÍBRNÝ A BRONZOVÝ MICHAL HANYK NA MČR ŽÁKŮ
Rekordní výprava žáků a žákyň AC Turnov se vydala na halové mistrovství České republiky žáků do pražské Stromovky, které se konalo o víkendu 4. a 5. března. Turnov zde reprezentovalo celkem 12 atletických nadějí v konkurenci nejlepších mladých atletů do 15 let z celé České republiky. Kromě dvou medailí běžce Michala Hanyka se můžeme pyšnit také třemi umístěními v první desítce výsledkové listiny a dalšími výbornými výsledky.

Největší medailovou nadějí AC Turnov byl běžec Michal Hanyk, který v sobotu absolvoval běh na 1 500 metrů, v neděli pak dvojnásobnou trať na 3 000 metrů. V běhu na 1 500 metrů patřil mezi čtyři největší kandidáty na zisk medaile. Nejvíce sil v závěru měl pražský Nico Boketta, druhý skončil Michal Hanyk a třetí Nicholas Jan Adensam z AK Olomouc. Svěřenec Miroslava Reichla patřil mezi veliké favority také v běhu na 3 000 metrů. Michal v něm skončil na výborném třetím místě.

Dalším velikým úspěchem atletů z Turnova bylo krásné 6. místo Jany Pekařové v běhu na 1 500 metrů. Na vynikajícím osmém místě skončila štafeta žáků AC Turnov na 4×300 metrů, která ve složení Filip Huťka, Cyril Žerava, Jakub Šafář a Matěj Ponocný zaběhla výborný čas 2:43,60 min. Těsně za branami užšího finále skončila turnovská koulařka Barbora Velíšková, která výkonem 10,73 m zaostala o 40 centimetrů za nejlepší republikovou osmičkou. V běhu na 800 metrů skončila v rozběhu Lucie Sajdlová, v tyči se předvedl mladý vícebojař Cyril Žerava. Rozhodně si nevedla špatně ani nadějná štafeta žákyň ve složení Anna Vašínová, Sára Pávová, Lucie Sajdlová a Nela Vaníčková.
Tomáš Krištof, AC Turnov, kristof.tomas93@gmail.com

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.