KARLOVY VARY A METAL V TURNOVĚ

0

Od úterý 12. do neděle 17. září se v kině Sféra uskuteční minifestival VARY V KINĚ SFÉRA, v rámci kterého můžete vidět pět nejlepších filmů z letošního ročníku karlovarského festivalu. „Snažíme se přenést trochu té festivalové atmosféry i do Turnova a nabídnout divákům, kteří letos v Karlových Varech nebyli, shrnutí toho nejzajímavějšího, co se letos na tamním festivalu objevilo,“ komentuje záměr akce dramaturg kina Pavel Krupař.

Festival zahájí v úterý v rámci projekce Filmového klubu romantická komedie Pěkně blbě, která zahajovala právě i festival v Karlových Varech. Ve čtvrtek přijde na řadu nový český snímek Křižáček s Karlem Rodenem, kterému se podařilo v Karlových Varech vyhrát hlavní soutěž. V pátek se dočkáme amerického dramatu Oklamaný od oscarové režisérky Sofie Coppoly, ve kterém se představí Colin Farrell a Nicole Kidman.

Ve Varech byla možnost zhlédnout také obnovenou předpremiéru snímku Terminátor 2: Den zúčtování – a právě tento akční trhák s Arnoldem Schwarzeneggerem v nejlepší formě nás čeká v sobotu. Celou přehlídku zakončí nedělní kontroverzní dokument Svět podle Daliborka režiséra Víta Klusáka, který sleduje příběh českého neonacisty – ve Varech se o něm vedly dlouhé diskuze.

Všechny snímky budou promítány od 19.30 za jednotné vstupné 100 Kč. Při nákupu lístků minimálně na tři libovolné snímky festivalu ale platí zvýhodněné vstupné 70 Kč (kromě snímku Terminátor 2, který má pouze jednotné vstupné 120 Kč).

Program:
* úterý 12. září od 19.30 hodin – Pěkně Blbě
* čtvrtek 14. září od 19.30 hodin – Křižáček
* pátek 15. září od 19.30 hodin – Oklamaný
* sobota 16. září od 19.30 hodin – Terminátor 2: Den zúčtování 3D
* neděle 17. září od 19.30 hodin – Svět podle Daliborka

METALOVÝ PODZIM
Milovníci metalové hudby se na podzim budou moci přesvědčit, že kino zdaleka nemusí sloužit pouze pro filmové projekce. Na hudební fanoušky čekají záznamy koncertů legendárních Black Sabbath a Slipknot!
Dostat se na koncert některé z těchto kapel je velmi náročné i nákladné. V kině Sféra budete mít možnost spatřit svou oblíbenou skupinu na velkém plátně, a hlavně poslechnout si jejich slavné hity v perfektní kvalitě, kterou přináší špičkový zvukový systém kina Sféra.

Program:
* čtvrtek 28. září od 19.30 hodin – Black Sabbath: The End of The End
* čtvrtek 5. října od 19.30 hodin – Slipknot: Day of the Gusano

Připravila Romana Holubová, KCT, romana.holubova@kcturnov.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.