FUTSAL, HÁZENÁ, JUDO, HOKEJ, VOLEJBAL ANEB SPORTOVNÍ OHLÉDNUTÍ

0

V našem pravidelném sportovním ohlédnutí se věnujeme zápasům futsalistů FC Dalmach, kteří mají sezonu dobře rozjetou, do jarních bojů vstoupily turnovské házenkářky, kterým se v tomto ročníku daří a v tabulce jsou na velmi dobrém 4. místě. Máme tu i zápisy dětí do oddílu juda, a výsledky dalšího kola hokejové Nejvyšší pojizerské ligy, kde to letos vypadá na jednoznačné vítězství týmu Performers. Závěr patří volejbalistům. Ti stále vedou tabulku II. ligy a před jejich výkony nelze než smeknout!

FUTSAL
* Pohár FAČR: Reas Česká Lípa – Dalmach Turnov 3:5 (0:3).
Branky Dalmachu: Krejčík 2, Pařízek 2, Kratochvíl. Sestava: Prokopec – Krejčík, Pařízek, Šteffan, Mencl, Čermák, Hurt D., Kratochvíl, Pecka T.
* Krajský přebor: Dalmach Turnov – Reas ČL 7:3 (3:1). Branky Dalmachu: Jíra 3, Čepelík, Šimek, Čermák, Šteffan. Sestava: Soukup – Jíra, Šteffan, Čepelík, Pecka T., Škréta, Čermák, Hanzl, Šimek, Bernard.
Dvakrát za sebou se náš tým utkal s týmem Reas Česká Lípa a dvakrát odcházíme ze zápasu vítězně. Nejprve v pátek namíchaná sestava dokázala postoupit do dalšího kola poháru FAČR a v neděli rezerva stejný tým porazila i díky hattricku Jíry.
* II. liga západ: Dalmach Turnov – F.A.Zole Česká Lípa 7:4 (5:3). Branky: Krejčík 2, Petřík 2, Pařízek, Kalousek, Hurt D. – Válek 2, Kočí, Mitáč. Úvod utkání patřil jednoznačně Dalmachu. Již v patnácté vteřině se trefil Pařízek, poté sice hosté z přímého kopu snížili, ale to sílu Turnova neohrozilo a přidal další čtyři branky. Nejprve si v 5. minutě našel odražený míč z přímého kopu Krejčík, aby připravil do prázdné branky míč Kalouskovi – 2:1. Poté si narazil Krejčík míč s Petříkem, který mu míč efektivně patičkou vrátil a Krejčík se před brankářem nemýlil a zvýšil na rozdíl dvou branek – 3:1. V 9. minutě našel Hurt skulinku ve zdi – 4:1. V téže minutě Petřík přidává už pátou branku Dalmachu po sólu od půli hřiště – 5:1. Hosté si vzali oddechový čas a nakoplo je to ke zlepšenému výkonu. V 15. minutě chytrým lobem snížil Válek – 5:2. Ke konci první půle stanovil konečný poločasový výsledek hostující Mitáč – 5:3.
Jak dobře Dalmach začal první půli, tak špatně začal druhou. Kubeš ve 22. minutě prošel celým hřištěm a našel volného Válka, který už měl lehkou úlohu do prázdné branky – 5:4. Dalmach se musel bránit útokům hostů a nevypadalo to s domácími vůbec dobře. Ve 28. minutě však Krejčík ranou k tyči zvýšil opět na rozdíl dvou branek. Ve stejné minutě Prokopec likviduje střelu hostů na brankové čáře a z protiútoku Vítek trefuje tyč. Hosté ke konci zkusili hru bez brankáře, ale naopak do prázdné branky udeřil Petřík, 7:4.
Krejčík k utkání: Jsme rádi, že jsme utkání zvládli. Po prvních minutách to vypadalo na jasnou věc, ale hosté nám ještě utkání dokázali zkomplikovat. Zatím se nám daří. Důležité je, že když někdo vypadne ze sestavy, další ho dokáže nahradit.
Aleš Krejčík, krejca11@seznam.cz

HÁZENÁ
* II. liga, ženy: TJ Turnov – TJ Kovofiniš Ledeč n. S. 25:17 (10:8),
hráno 9. února. Sestava (branky): Podhajská L., Kučerová B. – Aissi D. (5), Šafářová A. (4), Davidová C. (3), Ševrová L. (3/1), Gahlerová Š. (2), Kohoutová R. (2), Koubková A. (2), Tichá I. (2), Bártová P. (1), Nalezencová J. (1), Poláková M., Ševrová V.
I přes malý počet hráček dokázaly házenkářky z Ledče držet po celý první poločas s Turnovankami krok. V 9. minutě utkání svítil na ukazateli stav 2:2. Domácí hráčky sice do 14. minuty poodskočily na 5:2, ale hostující díky své houževnatosti a bojovnosti dokázaly vždy vyrovnat – ve 25. minutě vyrovnaly na 6:6, o minutu později na 7:7. Ve 27. minutě byl stav utkání opět vyrovnaný 8:8. Teprve na konci 1. poločasu se dostaly domácí házenkářky do vedení o 2 branky.
Ještě ve 38. minutě vedl domácí celek pouze o dvě branky, když byl stav zápasu 14:12. V rozmezí šesti minut (od 40. do 46. minuty) se do tabulky střelkyň zapsaly pouze domácí, které tím šly do vedení 19:12. Další průběh zápasu byl gólově téměř vyrovnaný, takže konečné vítězství domácích skončilo rozdílem 8 branek.
Na turnovských hráčkách byla patrná nerozehranost – v útoku hodně nepřesných přihrávek, špatná střelba. V obraně se občas soupeřkám podařilo domácí přečíslit. Když se nepodařilo přerušit akci na spojkách, dokázaly hostující skórovat z postu křídla nebo z výskoku, kdy byly špatně „postavené“ bloky.
Návratem Lucie Podhajské získal turnovský celek druhou brankářku, která měla možnost se na domácí palubovce v tomto utkání již „představit“.
Hodnocení trenéra domácích hráček Romana Fuchse: Nejprve poděkování za předvedený výkon všem hráčkám. Bylo mně líto, že nemohly hrát všechny. Vracející se hráčky se v tomto utkání chytly – Šárka (po mateřské přestávce), Majka (po zdravotních problémech) i v bráně Lucka Podhajská. První poločas to byla taková upocená házená, kde jsme se trápili. Technické chyby, špatné přihrávky, špatná střelba. Naopak obrana byla výborná – pružná, tvrdá. Ano, byly tam někdy chyby, kdy soupeřky lacino prošly a skórovaly, ale naštěstí jich nebylo mnoho. Druhý poločas byl konečně klid ve hře a výborná obrana. Chválím Claudii, Alču, Lucku Š. a Petru v obraně, Janu, Ivu a Šárku v útoku. Za několik předvedených zákroků chválím brankářku Bohulu, která dokázala chytit i trestný 7m hod. Ostatní hráčky podaly stabilní dobrý výkon, na který se mohu spolehnout. Gratuluji k dalšímu vítězství.
V tabulce po 12. kole je turnovské družstvo na pěkném 4. místě.
Vlaďka Ševrová, v.sevrova@seznam.cz

JUDO
Oddíl Judo TSC Turnov pořádá nábor a zápis do oddílu Juda dívek a chlapců ročníky narození 2005-2006. Lze přijmout maximálně 12 dětí. Přihlášky přijímají: Jan Zárybnický, tel. 739 / 550 110, e-mail: j.zarybnicky@mu.turnov.cz, Iveta Trpišovská, tel. 733 / 313 145. Přihlášky je možné podat též na adrese: vydra.judotu@quick.cz. Tréninky jsou v úterý a čtvrtek od 15.00 do 16.30 hodin. Více na www.judoturnov.cz.

NEJVYŠŠÍ POJIZERSKÁ LIGA V LEDNÍM HOKEJI
* Zápasy 15. kola, hrané od 7. do 9. února:
HC Všeň Pojizeří – SDH Troskovice 3:6 (1:3, 1:3, 1:0). Střelci: Šulc, Sluka, Holas / Bláha – 2, Semecký – 2, Stránský, Lukáš Dubravský. Všeň Pojizeří: Zuzaňák – Kutěj, Šťastný, Z. Pařízek, Fanta – M. Lamač, Sluka, Holas, L. Lamač, Taibr, Egert, Šulc. Troskovice: Louma – Srb, Luděk Dubravský, Boček, Novotný – Stránský, Semecký, Lukáš Dubravský, Zajíc, Bláha, T. Růžička.
HC Sokol Turnov – HC Modřišice 3:2 SN (0:1, 0:1, 2:0, 1:0 SN). Střelci: Krouza, Hejňák, Pavlata – rozhodující SN / R. Holán, Hladík. Sokol: Procházka – Živora, Patka, Augsten, Pavlata – Krouza, Schovánek, Helňák, Folprecht, J. Dobrý, Roszman, Šolc. Modřišice: Hataš – Roubíček, Hladík, Pelda, Krouza – L. Holán, R. Holán, Hlůže, T. Marek, J. Marek, Zavadil.
HC Performers Turnov – HC SDH Hnanice 4:2 (2:0, 0:0, 2:2). Střelci: Vaníček – 2, Cidlinský, Jan Lhoták ml. / L. Malý – 2. Performers: Mlejnek – Roubíček, Mazánek, Kopal, Černohouz – Vaníček, Jan Lhoták ml., Sýkora, Adam, Cidlinský, Janoušek. Hnanice: Volf – Runčík, J. Malý, Bubák, Stantejský – Holeček, L. Malý, Šourek, Buchar, P. Stuchlík ml., Buriánek.
Pavel Mlejnek, mlejnek@gytu.cz

Tabulka:
1. HC Performers Turnov 15 12-0-0-2-1 82:40 38
2. SDH Troskovice 15 9-0-0-2-4 85:54 29
3. HC SDH Hnanice 15 6-3-0-1-5 65:60 25
4. HC Všeň Pojizeří 15 5-2-0-0-8 53:57 19
5. HC Sokol Turnov 15 5-2-0-0-8 44:56 19
6. HC Modřišice 15 1-0-0-2-12 36:90 5

VOLEJBAL
* II. liga: VK ERVĚNICE JIRKOV – TJ Zikuda TURNOV 0:3, 2:3,
utkání 25. a 26. kola.
1. zápas 0:3 (-20,-21,-25). Sestava: Folprecht, Charousek, Kovář, Melich, Maier, Vacík, libero Vojta, střídal Novák. Trenér Šimůnek.
Do prvního utkání nastoupili turnovští hráči soustředěně a hned v úvodu 1. setu si vytvořili pětibodový náskok, který i přes snahu domácích dotáhli k vítězství. Stejný průběh měl i druhý set, a tak to vypadalo na hladké vítězství. Domácí se snažili něco vymyslet, točili se sestavou a především díky dobrému servisu se dostali v úvodu třetí sady do vedení 6:1. Turnováci však zlepšenou hrou náskok postupně vymazali a v koncovce rozhodli o celkovém vítězství v poměru 3:0. Po dobrém kolektivním výkonu lze vyzdvihnout výborně hrajícího Melicha.
2. zápas  2:3 (-22,19,24,-18,-14). Sestava: Novák, Charousek, Kovář, Melich, Maier, Vacík, libero Vojta, střídal Folprecht. Trenér Šimůnek.
Ve druhém utkání došlo ke změně na nahrávce, kdy se na ervěnickém taraflexu objevil Novák a utkání pokračovalo v kolejích z  utkání prvního. Hosté byli lepší a v klidu získali první set. Na domácích však bylo patrné, že hodlají zamezit dalšímu exportu bodů do Českého ráje a když se k tomu přidalo několik sporných rozhodnutí arbitrů, vždy však ve prospěch domácích, bylo vyrovnáno na 1:1. Hra se vyrovnala a i když se hráčům Turnova podařilo dostat do vedení 23:21, nedokázali proměnit a pustili domácí hráče do vedení 2:1. Čtvrtý set byl jednoznačnou záležitostí hostů a rozhodovalo se tak v 5. setu. Hosté prohrávali 5:7, následně vedli 8:7, odvrátili mečbol za stavu 13:14 a následně zvítězili 16:14 po bojovném kolektivním výkonu.  
V příštím kole přivítají hráči Turnova na domácí palubovce 15. února nevyzpytatelný pražský tým Spartaku Modřany. Začátky utkání v 9 a 13 hod. Souběžně budou probíhat utkání 1. ligy juniorek Turnov – Tábor (11 a 15 hod).
Tým z Českého ráje tabulku ligy stále vede!
Honza Šimůnek, simano.h@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.