DVĚ VÍKENDOVÉ VÝHRY VRÁTILY TURNOV NA ČELO! JUBILEUM OBRÁNCE JANA ZÁKOUTSKÉHO

0

Po minulém „nic-moc“ víkendu si turnovští lvi spravili chuť, když se dvakrát utkali s posledním Varnsdorfem. V sobotní dohrávce 14. kola zvládli roli favorita a v neděli tomu nebylo jinak. Dalších šest bodů je díky ztrátě Jičína v Lípě vrátilo na první flek, takže základní skupina má před play-off svou konkrétní podobu a Turnov půjde do nadstavby letošního ročníku právě z nejvyšší příčky, která mu zaručila přímou účast v semifinále. Tím se Turnovští vyhnuli i čtvrtfinálovému utkání, a tak získali k dobru volný týden, v němž mohou šetřit síly a dopilovat případné drobné herní nedostatky.

* HC Turnov 1931 – HC TS Varnsdorf 9:2 (3:0, 1:0, 5:2). Branky 2., 45. a 48. Miškovský, 5. M. Kysilka, 17., 21. a 58. Křepelka, 47. Vaníček, 53. Maděra, rozhodčí Kaňkovský – Johan a Ječný, vyloučení 4:5, využití 1:1, v oslabení 1:0, zásahy brankářů 21:60, diváků 120. Sestava: D. Kysilka – Suska, J. Zákoutský, M. Kysilka, Šostý – Adamec, Hloušek, Křepelka – Rutkovský, Maděra, Miškovský – Kožarik, Knap, Liška – Vaníček.

Jako jasný favorit byl Turnov od samého začátku sobotního duelu na koni a svého bývalého brankáře Březnu nešetřil ani v nejmenším. Skóre zápasu otevřel po spolupráci s Maděrou Miškovský a po pár minutách se přesnou střelou od modré čáry prosadil Marek Kysilka. Pohodu domácích nejlépe vystihl Křepelka, jenž z hodně mínusového úhlu, prakticky z rohu třetiny, napálil puk na branku Varnsdorfu a rozhodčí jej našli ležet za brankovou čárou u Březnovy tyčky – 3:0! Turnovský střelec pak svým dalším gólem rozhodl také prostřední část hry, kdy hosté jakž takž udrželi krok s Turnovskými, a v závěru ještě stihl zkompletovat svůj další hattrick. Totéž se povedlo i Miškovskému, jenž zakončil několik pěkných kombinací svých spoluhráčů.
Nejgólovější třetinou byla ta poslední, kdy se hra otevřela a gólové radosti se dočkali ve 42. minutě také Varnsdorfští poté, co Dana Kysilku překonal Matějka. Jenomže pak se do střelecké listiny zapsali též Vaníček a z trestného střílení Maděra a nebylo už vůbec potřeba řešit druhý úspěch hostů v 55. minutě, v níž Pešek připravil palebnou pozici pro Veselého. Po povinném domácím vítězství vyrazili hráči Turnova hned druhý den na led stejného soupeře.

* HC TS Varnsdorf – HC Turnov 1931 3:9 (0:3, 1:5, 2:1). 5. J. Zákoutský, 6. a 27. Miškovský, 15., 30. a 32. Křepelka, 26. Vaníček, 38. Adamec, 41. Hloušek, rozhodčí Damašek – Reichelt a Beran, vyloučení 3:7, využití 2:0, diváků 46.
Ani v příhraničním městečku se žádné překvapení nekonalo. Turnovští šli od úvodního vhazování za svým cílem, který jim už v první třetině postupně přiblížili rekordman Jan Zákoutský, Miškovský a snajpr Křepelka, jenž si tady opět otevřel střelnici. Činili se však i ostatní turnovští plejeři a o skóre prostřední třetiny se postarala hned pětice různých střelců, která v pohodě přestřílela varnsdorfského Kamenického, který si na Dana Kysilku v kleci hostů přišel až ve 31. minutě v rámci přesilové hry jako první. Ač jej pak doplnil ještě ve 49. minutě Endál a v závěru duelu i z další přesilovky Damašek, domácí se mohli sice radovat alespoň z dílčího vítězství v poslední třetině, ale s výsledkem a vysokou výhrou Turnova to už ani zdaleka nemohlo nic udělat.

Ostatní výsledky: HC Vlci – Gepardi 1:7, Lomnice – Frýdlant 8:2, Česká Lípa – Jičín 4:3pp.

JUBILEUM OBRÁNCE JANA ZÁKOUTSKÉHO
Obránce HC Turnov 1931 Jan Zákoutský dosáhl o minulém víkendu ve Frýdlantě významného milníku své sportovní kariéry, když nastoupil do svého 200. mistrovského utkání. Jak napsal zápasový zpravodaj? „Turnovský vítr“. Stalo se tak bez jediného vynechaného zápasu a jeho úctyhodný rekord se pro všechny ostatní spoluhráče bude jen velmi těžko překonávat.
Víkendovým dvojzápasem s Varnsdorfem načal sympatický Honza kroutit v turnovském dresu s číslem 17 již třetí stovku a plánuje prý k tomu ještě pár sezon přidat. Jako železný muž lví smečky nezaostává za svými spolehlivými výkony ani v kanadském bodování. Při plném počtu startů v letošním ročníku krajské ligy mužů vstřelil coby obránce dva góly a na jedenáct nahrál. Jeho třináct bodů jej v bezmála dvoustovce hokejistů Liberecka řadí do první čtvrtiny průběžného pořadí mezi krajskou elitu a dlužno dodat, že v nedělním utkání si vedle třetí přesné trefy připsal ještě další asistenci a svou bilanci si o dva body vylepšil.