ZŠ V SOBOTECKÉ STARTUJE AKTIVAČNÍ CENTRUM

0

Mladí handicapovaní lidé se mohou intenzivněji a systematičtěji připravovat na samostatnější život, případně na zapojení do budoucího chráněného zaměstnání. Od začátku listopadu se totiž v turnovské základní škole v Sobotecké ulici otevírá tzv. Aktivační centrum. Kurzy, které provede pětice proškolených lektorů, pedagogů základní školy, budou zacíleny na osoby od dvanácti do šestadvaceti let s různými formami postižení. Konkrétně půjde o osoby se středně těžkým mentálním postižením, a také o osoby s postižením kombinovaným.

Kurzy budou probíhat třikrát v týdnu po dvou hodinách a klienti zde budou rozvíjet své schopnosti při různých technických a pěstitelských pracích. Své dovednosti budou moci uplatňovat také v tradičních lidových řemeslech. Projekt, jehož cílem by měla být aktivizace  potenciálu osob se středně těžkým mentálním postižením, by měl klienty seznamovat se životem světa kolem nás a orientace v něm. „Půjde o aktivity vedoucí ke zvýšení kvality života klientů,“ říká ředitelka Jaroslava Štoudková. A jako jeden příklad z mnoha nabízí výlety mimo prostory speciální školy.

Velmi přesně se k náplni Aktivačního centra hodí Komenského citát: „Cílem vzdělání a moudrosti je, aby člověk viděl před sebou jasnou cestu života, po ní opatrně vykračoval, pamatoval na minulost, znal přítomnost a předvídal budoucnost.“ Na závěr kurzu obdrží klienti v rámci slavnostního obřadu certifikát o absolvování.

Aktivační centrum při turnovské ZŠ v Sobotecké ulici bude v celém Libereckém kraji jediné. V Česku je dosud pět center, do budoucna se plánuje otevřít dalších devět. Finančním partnerem projektu EU je NIDV (Národní Institut Dalšího Vzdělávání) Praha.  Projekt potrvá po dobu 20 měsíců, bude fungovat do dubna 2014.

Podrobné informace mohou zájemci získat na e-mailu: zvsturnov@cmail.cz., nebo na tel. čísle 481 322 774.
Dotazy zájemců ochotně zodpoví ředitelka ZŠ  Mgr. Jaroslava Štoudková.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.