ČERVENCOVÉ SPORTOVNÍ POZVÁNKY ANEB CO JSOU TO TURNOVSKÉ SCHODY?

0

Nabídka sportování prvního prázdninového měsíce tradičně spíše než do ochozů vede přímo na sportoviště. Buďte aktivní. Sportujte v přírodním areálu v Dolánkách, kde vyrostlo solidní zázemí pro on-line brusle, cyklisty, koloběžkáře a vodáky, a to včetně půjčoven a solidního sociálního zázemí. Také plavecký bazén na Výšince bude pro veřejnost otevřen až do půli srpna. Plavat můžete také v Jizeře v Dolánkách a třeba na jezu v Přepeřích, či můžete využít nějaký rybník v okolí. Tohle léto je poslední, kdy je Turnov bez veřejného koupaliště! V příští sezoně již má sloužit to, které vyrůstá v Maškově zahradě. A ještě jedna zajímavá aktivita spatřila světlo světa těsně před prázdninami. Víte, co to jsou Turnovské schody?

TURNOVSKÉ SCHODY
n201507031952_sport_114_015_schodyFotoorientační hra pro děti, jejich rodiče, pro celé rodiny, děti z příměstských táborů, pro školy, ale třeba i pro seniory a návštěvníky města. Herní podklady mají dvě části. Z jedné strany je to vlastní mapa města s čísly jednotlivých zastavení, z druhé strany fotografie představující detaily turnovských schodišť. Úkolem hráčů je projít všechna označená místa podle mapy a přiřadit písmena u fotografií ke správným číslicím na mapě. „I když řadu míst Turnovští bezpochyby znají, jedná se vždy o malé výřezy území a určitě budou muset absolvovat celou procházku, aby všechna místa správně identifikovali,“ uvádí tvůrce map Jan Picek (www.mymaps.cz).
Mapy si zájemci mohou vyzvednout v informačním centru na náměstí nebo ve Sportovní hale TJ Turnov ve Skálově ulici. Mapy budou také distribuovány všem turnovským školám, kde mohou sloužit jako výuková pomůcka v předmětech jako jsou zeměpis, přírodopis nebo vlastivěda. „Bavte se orientací v Turnově a možná objevíte i vám neznámá zákoutí,“ vzkazuje duchovní otec této aktivity a nestor turnovských orientačních běžců Václav Zakouřil SOK (Samostatný orientační klub TJ Turnov).

BAZÉN VÝŠINKA
Provoz o prázdninách do 16. srpna (od 17. srpna do 6. září bude zavřeno). Koupat se sem můžete přijít denně od pondělí do neděle v době od 14.00 do 20.00 hodin (v pondělí do 19.00 hodin). Vstupné děti 35 Kč a dospělí 45 Kč. Více na www.bazen-turnov.cz

Sobota 11. července
n201507042103_sport_115_015_handicap* Vyskeřský handicap:  MTB POHÁR ČESKÉHO RÁJE 2015. IX. ročník cyklistických závodů do vrchu. Pořádá AMK Vyskeř.  Soutěž je vypsána pro všechny věkové kategorie a pro kategorii „hobby“ a „sport“. Převýšení je 150 metrů. Prezentace od 8.00 v budově obecního úřadu ve Vyskři. Start první trasy je v 10.30 hodin, druhé ve 13.00 hodin. Předběžné přihlášky můžete zasílat na adresu: amkvysker@seznam.cz. Více na www.amkvysker.webnode.cz a www.amulet.cz.

Sobota 18. července
* TURNAJ TROJIC V NOHEJBALE.
Pořádá TJ Sokol Ohrazenice. Prezentace v 8.30 hodin, start v 9.00 hodin. Přihlášky na e-mail: l.plesoun@seznam.cz
* TURNAJ V MALÉ KOPANÉ V ROVENSKU POD TROSKAMI. Zájemci, volejte na tel. 605 916 967.
* POUŤOVÝ TURNAJ V MALÉ KOPANÉ V PŘEPEŘÍCH. Uskuteční se na hřišťátku sportovního areálu u hasičské zbrojnice, akci zakončí zábava za Jizerou, ke které bude v komplexu bývalého Svazarmu hrát hudební skupina Laxigal.

Sobota 1. srpna
* 18. ROČNÍK TURNAJE V MALÉ KOPANÉ. Pořádá SDH Kacanovy na hřišti u hotelu Králíček. Začátek v 8.00 hodin, startovné 700 Kč. Závazné přihlášky zasílejte do 27. července, kontakt: Matěj Procházka, tel. 602 361 008, matt06@email.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.