LOKOMOTIVĚ PROPÁLILI TENDR OTEC A SYN ŽĎÁRŠTÍ!

0

Přepeře přestřílely vojáky z Prahy. V nejvyšší krajské soutěži Turnov opět splnil nastavenou gólovou normu. FKS přišel o bod v poslední minutě a Rovensko padlo doma s Hamry. V I. A třídě Pěnčín nenechal rozjet českolipskou Lokomotivu. O třídu níž, kde zřejmě chybějí brankáři, se ve vítězných Přepeřích ve hře střídali trenéři a v Jenišovicích se znovu červenal sokol Vojtěch Hurt. Mírová si v neděli posvítila na Horní Brannou, kterou obrala o „povinné“ domácí body.

ČFL

* FK Přepeře – Dukla Praha B 4:1 (2:0). Branky 2. a 80. Martan, 32. Dvořák, 57. Bulíř, rozhodčí Jansa, ŽK 1:1, diváků 160. Sestava: Truksa – Tvaroha, Kventsar, Nesvadba, Knejzlík – Janošík (83. Jarosz), Pavlata – Martan (83. Tobiaš), Bulíř (83. Elbl), Novák (27. Dvořák) – Synek (64. Novotný).
Vývoj zápasu předurčila už 2. minuta, v níž Štefana v bráně vojáků pokořil střelecky disponovaný exligista Martan. „Pak se sice Dukla v poli zlepšila, ale naši hráli s přehledem a zvýšili svůj náskok,“ viděl průběh první půle ze svého rozhlasového stanoviště Josef Burda. Druhou branku vsítil pár minut po svém příchodu na hrací plochu Nováka střídající Dvořák a byl klid, který ještě umocnil třetí gól Bulíře po změně stran. Teprve pak se ke slovu dostali hráči ligové rezervy, ale čestný úspěch Mládka nemohl na vývoji utkání nic změnit. V 80. minutě potvrdil svou střeleckou pohodu zkušený Martan, takže zotavující se prezident Michal Kupka mohl mít spolu s ostatními příznivci jeho klubu radost z prvního plného bodového zisku. „Myslím, že jsme zápas měli po celou hrací dobu pod kontrolou a naše vítězství, které v samém závěru mohl ještě zvýraznit Pavlata, bylo naprosto zasloužené,“ mohl si další úspěch ve svém itineráři odškrtnout Josef Petřík mladší, trenér FK Přepeře. Výhra totiž červená čísla vrátila zpátky do plusových, což znamená před odjezdem do nevyzpytatelných Živanic kýžený posun tabulkou směrem nahoru.

Ostatní výsledky: Liberec B – Bohemians B 3:0, Velvary – Jablonec B 2:0, Zápy – Zbuzany 1:1, Ústí – Boleslav B 3:3, Pardubice B – Živanice 1:4, Chlumec – Teplice B 5:0, Hradec B – Brozany 2:3.

16. Teplice B 3 0 1 2 3:11 1

* TJ Sokol Rovensko pod Troskami – TJ Velké Hamry B 0:3 (0:3). Rozhodčí Blaschke, ŽK 1:1, diváků 66. Sestava: Prokopec – Kočí, Šteffan, Bakeš, Perger – Soukeník, M. Pařízek, Mencl (12. Mazánek), Dlouhý (54. Jíra) – Glod (46. Mikule), Šimek (78. Borovička).
Rovenští sokolové jsou bez bodu stále na zemi, a nezměnila to ani pozměněná základní jedenáctka, z níž už po necelé čtvrthodině hry musel po natažení stehenního svalu odstoupit trenér Jaroslav Mencl. Hosty posadil na koně ve 14. minutě Šťovíček, vedení pak zdvojnásobil Vencbauer a hřebík do poločasové rakve Rove zatloukl minutu před přestávkou exturnovský střelec Syrovátka. Bohužel ani v druhém dějství domácí nenašli recept na pokoření hamerského veterána Kobachidzeho a dopřáli mu tak nečekanou nulu. „Bez ohledu na výsledek jsme, obzvlášť v druhé půli, hráli dobře a vypracovali si mnohem víc slibných situací než v Hrádku, ale Šimek, Šteffan ani Mikule je k naší smůle nedokázali dotáhnout do gólové koncovky. Hosté disponují kvalitním mladým kádrem, na který jsme při našich absencích ani po jeho prostřídání prostě neměli,“ uznal den poté sportovně rovenský prezident Marek Náhlovský.

* FK Sedmihorky – FK Stráž pod Rálskem 0:1 (0:0). Rozhodčí Vlk, ŽK 2:1, diváků 100. Sestava: Martin Špína – Novotný, Vaníček, Kodr, Holý – Urbánek (76. Najman), Močkovský, Kroupa (68. Hranec), Ložek – Randák – Marcel Špína.
V Karlovicích byl od začátku až do konce k vidění vyrovnaný souboj s šancemi na obou stranách. Tutovku Stráže zneškodnil Martin Špína, na opačném pólu hřiště se dvakrát musel bát Reitmajer, ale i on šel na přestávku s nulou na svém kontu. Tu na rozdíl od Špíny strážský muž v jiném dresu než spoluhráči, uhájil až do závěrečného hvizdu sudího Vlka. Ke smůle FKS si v poslední minutě na centr z pravé strany naběhl v jediné šanci poločasu Kisty, a ač tísněn obráncem, tak hlavičkou v pádu usměrnil míč pod břevno karlovické branky – 0:1! „Tentokrát jsme nepodali takový výkon jako ve Višňové. Byť by zápasu víc slušela zasloužená remíza, štěstí se bohužel k naší smůle přiklonilo na stranu soupeře,“ byl zklamán vedoucí mužstva Miroslav Kobrle.

* Slovan Frýdlant v Čechách – FK Turnov 1:5 (0:4). Branky 15., 32. a 71. Beneš, 13. a 34. Š. Havel, rozhodčí Urbánek, ŽK 2:2, diváků 180. Sestava: Kopal – Tvrdý (54. Flesner), Bělina, Petržilka, Křeš – Drahoš, P. Havel, Svoboda (79. Falkenberg), Landfeld – Beneš (84. Jíra), Š. Havel.
Ona pověstná 13. minuta nebyla pod známým pohádkovým zámkem pro hosty rozhodně nešťastná, neboť v ní Štěpán Havel poslal favorita do trháku. O pár minut později dal o sobě vědět šuter minulého kola Beneš a načal svou gólovou jízdu za dalším hattrickem. Jeho čistotu mu pokazil právě autor první trefy, když si ve stejném časovém intervalu ve 32., resp. 34. minutě tentokrát prohodili pořadí střelby. Zajíčka v jeho jamce-brance po jednoznačném prvním poločase po obrátce „dostřelil“ v té druhé už jenom Beneš. Jedinou branku Frýdlantských v síti Kopala v 76. minutě v podání Noska, která dala výsledku jeho definitivní podobu, už nikdo ani neřešil…

Ostatní výsledky: Žel. Brod – Lomnice 6:2, Hejnice – Desná 1:2, Skalice – Višňová 2:1, N. Bor – Hrádek 1:3.

I. A TŘÍDA

* TJ Lokomotiva Česká Lípa – TJ Sokol Pěnčín 1:4 (0:2). Branky 3. Matějíček, 34. Vondrák, 52. M. Žďárský, 67. J. Žďárský, rozhodčí Turek, ŽK 1:2, diváků 50. Sestava: T. Kratochvíl – Vondrák, Mikula, M. Kratochvíl (7. M. Škréta, 62. J. Žďárský), Jaček – Stoklasa, J. Škréta, D. Škréta, M. Žďárský, Schmeiler – Matějíček (78. J. Bárta).
Po smolné domácí prohře s Jívanem si Pěnčínští spravili chuť v Lípě, kde v doplněné sestavě nepřipustili žádné komplikace, byť se mezi tyče postavil místo v týdnu zraněné jedničky Semenského Tomáš Kratochvíl z pole. Určitě hůř byl na tom ovšem jeho protějšek Podešva. „Tom zachytal skvěle, jednou mu pomohlo břevno a se zblokovanou gólovou střelou do protipohybu nemohl nic dělat. Naše výhra mohla být mnohem vyšší, ale další naše příležitosti zůstaly nevyužity,“ byl přesto navýsost spokojen nový trenér Lukáš Hodan, který mj. ocenil také přístup veteránů Bárty a Žďárského, jenž se po svém střídání připsal do střelecké listiny ke svému synovi. Ráz utkání určil už ve 3. minutě z hrotu Matějíček a poločasové skóre stanovil z beka Vondrák. Naději pro domácí vykřesal po příchodu z pauzy železničář Lupšák, ale to bylo ze strany v depu stojící lokomotivy vše.

Ostatní výsledky: Rynoltice – Kr. Studánka 1:1, Mimoň – Ruprechtice 3:0, Semily – FC Pěnčín 0:3, FKK/L – Chrastava 0:1, Bělá – Doubí 3:3, Rychnov – B. Kostel 2:0.

I. B TŘÍDA

* TJ Sokol Jenišovice – TJ Lučany nad Nisou 1:2 (0:1). Branka 66. Marek Randák, rozhodčí Marek, ŽK 2:1, ČK 1:0, diváků 50. Sestava: Bernard – Svoboda, Vích, Bubák, Marek (59. Dvořák) – Nedelchev, D. Hurt, V. Hurt, Marek Randák – Fiala, Šíp.
Po prohře v mírovském důlku se jenišovičtí sokolové nepředvedli v lepším světle ani na domácí půdě. Místo Cejnara musel do branky kouč Bernard. Ten sice pochytal, co mohl, nicméně ve 34. minutě kapituloval poprvé, když mu míč za záda poslal Dítě. Po hodině hry bylo ještě hůř, protože k vyššímu vedení svých barev přiložil gólové polínko lučanský Brož. Jenišovičtí se sice dostali do několika slibných pozic a brejků, ale když jim hosté vykopli míč dokonce z brankové čáry prázdné čáry, radovat se mohli až v 66. minutě, v níž snížil po úniku ze strany střelou k zadní tyči Marek Randák. K vyrovnání mohlo dojít po chvíli, ale brankář hostů Jón mohl zůstat v klidu. Jak přiznal v zápise o utkání sám hlavní arbitr, neodpískal faul (!?) na pronikajícího Vojtěcha Hurta a ten jej počastoval tolika hrubými výrazy, že si zřejmě do Vánoc už nezahraje. „Lučany doplněné hráči béčka byli mnohem horší než Mírová, ale když nedokážeme proměnit ani samostatné nájezdy na gólmana, je to špatné. Přesto věřím, že nebýt našeho oslabení, duel jsme dotáhli alespoň k remíze,“ nechal se v neděli slyšet Leoš Bernard.

* TJ Sokol Horní Branná – SK Mírová pod Kozákovem 3:5 (0:2). Branky 16., 75. a 89. Červinka, 12. Dědeček, 47. Žmolil, rozhodčí Lopuszynski, ŽK 1:0, diváků 70. Sestava: T. Mach – Kábele, Dědeček, L. Mach – Poledne – Vele (60. Kovář), Iluska (50. Nosek), Náhlovský, Korček – Červinka – Žmolil (87. Weidenthaler).
SKM vyrazilo na hory, aby potvrdilo body z minulého týdne. Hodně tomu napomohl Dědeček, který už ve 12. minutě načal domácího gólmana Hofmana. Ten to ještě ani nestačil zkousnout, když mu tam druhou navštívenku poslal po chvíli Červinka. Po úvodní brance druhého poločasu Žmolila se za stavu 0:3 zdálo být vše jasné. Jenomže v 66. minutě snížil branský Kubelka. Vrácení pro úspěch dostatečného gólového rozdílu sice zařídil svým druhým příspěvkem Červinka, ale domácí opět snížili, a to střídajícím Strmeněm. Hostům zatrnulo v 86. minutě. Z pokutového kopu Toma Macha překonal Jón a čekal se hektický nápor Hornobranských. Kompletací hattricku v předposlední minutě ovšem Červinka jakoukoliv ztrátu odmítl, a Mírová si z útulného podhorského stadionku zaslouženě odvezla všechny body, co tu byly k mání.

* FK Přepeře B – TJ Sokol Bozkov 3:0 (1:0). Branky 20. a 66. (pk) Tobiaš, 85. Trč, rozhodčí Sabo, ŽK 6:2, diváků 60. Sestava: Vrabec – Veg, Baudys, Kubáček, Říha – Tesař, Horák (77. Petřík), Tobiaš, Trč – Císař, Adam (58. Maňhal).
Místo ježka s Vrabcem v kleci nakouklo domácí béčko do dolomitových jeskyní. Jejich reprezentanti podali houževnatý výkon, takže se v některých soubojích hodně jiskřilo, o čemž svědčí celkem osm udělených žlutých karet! Dobrého gólmana Bozkova Seiferta pokořil v první části hry jen přepeřský Tobiaš, když druhý zářez si nechal na 66. minutu, v níž se nemýlil ze značky pokutového kopu. Vítězství rozdílem třídy dokonal pět minut před koncem Trč, to už pod přímým dohledem hlavního trenéra A-týmu Josefa Petříka mladšího, jenž se po předchozím utkání ČFL potřeboval zase jednou protáhnout na place po výhře nad legendární Duklou.

Ostatní výsledky: Mšeno – Albrechtice odloženo na středu 18. 8., Jablonec n. J. – Harrachov 4:1, Držkov – Plavy 1:1, Studenec – Smržovka 2:2.

1. Mírová p/Koz 2 2 0 0 9:5 6
2. Lučany n/N 2 2 0 0 8:5 6
3. Smržovka 2 1 1 0 7:2 4
4.-5. Plavy 2 1 1 0 4:2 4
4.-5. Držkov 2 1 1 0 4:2 4
6. Albrechtice 1 1 0 0 7:2 3
7. Mšeno 1 1 0 0 3:1 3
8. Přepeře B 2 1 0 1 7:6 3