BUDOUCÍ HVĚZDY NHL V TURNOVĚ!

0

LEDNÍ HOKEJ/ Ani příjemné babí léto neodvrátilo pozornost sportovní veřejnosti od dění kolem turnovského ledu. Nová rolba, pokřtěná na Vločku, už mnohokrát vyžehlila vytoužený led tak, aby posloužil nejen dalším náborům hokejového mládí, ale především také vyvrcholení letní přípravy A-týmu a přípravným zápasům jednotlivých družstev HC Turnov 1931 či rozjíždějícím se amatérským soutěžím. (Nová rolba ZAMBONI 526 byla pokřtěna v pátek 16. září. Pokřtili ji místostarostka Jana Svobodová spolu s ředitelem Městské sportovní Turnov Jindřichem Kořínkem za asistence malých hokejových Sršňů. Rolba dostala jméno VLOČKA, městský rozpočet přišla na rovné tři miliony korun.)

Na sto padesát diváků bylo zvědavo na první oficiální, přátelský zápas Turnova s Jičínem v nové sezoně. Domácí vykročili úspěšně a své hosty porazili 5:3 (Maděra 2, Šimůnek, Isach a Jágr). „Byl jsem u toho, a moc přátelsky to utkání nevypadalo. Stejně jako vloni to na ledě dost jiskřilo, ale ač na obou stranách byla vyloučení až do konce zápasu, dohrálo se,“ okomentoval krátce jeden z přítomných příznivců černočervených Oldřich Vele.

Již o tomto prvním říjnovém víkendu měli Turnovští vstoupit do dalšího mistrovského ročníku Krajské ligy mužů, ale ten začnou naši hokejisté až 9. října od 17.00 hodin ve Frýdlantu. „Hosté teprve čekají na doplnění kádru, takže jsme jim ze sportovního hlediska vyšli vstříc a po dohodě klubů se naše utkání s HC Varnsdorf odehraje až v sobotu 5. listopadu od 17.00 hodin,“ vysvětlil manažer HCT Vladimír Jágr a vzápětí tlumočil nejaktuálnější novinku.

Jak jsme již avizovali, oficiálně potvrzeno bylo dvojutkání naší reprezentační U 18 s rakouským výběrem, který se v srdci Českého ráje představí ve stejné věkové kategorii pod hlavičkou Red Bull Salzburg. „Z naší strany jde o loňskou U 17, která u nás sehrála trojutkání se stejně starými Rusy, a jak realizačnímu týmu, tak i mladým hokejistům se u nás v Turnově moc líbilo. I letos se dá očekávat kvalitní podívaná, a věřím, že si ji Turnovští nenechají ujít.“   

Po nahlédnutí do nominační listiny českého výběru bude také Turnovsko mít svou hvězdu, která už válí za velkou louží. Vedle libereckých bílých tygrů Petra Hada, Jana Jeníka a Davida Bálika nebo Zdeňka Sedláka z finského Kärpät Oulu či hráče švýcarského Rapperswillu Františka Řeháka se na ledě objeví odchovanec BHK Turnov, jabloneckých Vlků a Bílých tygrů z Liberce Matěj Pekař, s jehož příběhem jsme vás na našich stránkách již seznámili. Hokejista z Frýdštejna je momentálně v kádru amerického týmu Oakland JR. Grizzlies a pokud to oficiální program dovolí, pokusíme se vám zprostředkovaně přiblížit jeho zážitky z domova i ciziny. „Máme informaci, že se v rámci tohoto reprezentačního srazu v našem dresu prostřídají téměř dvě mužstva, z nichž vzejde konečná nominace,“ připomněl ještě koordinátor za HC Turnov 1931 Vladimír Jágr.
První měření sil proběhne v pondělí 10. října od 18.00 hodin, druhé pak o den později v úterý 11. října od 14.00 hodin. Tak na viděnou v hledišti! 
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.