WILD WOMEN JSOU ZA POTLESKU DIVÁKŮ ZPÁTKY NA FOTBALOVÉ SCÉNĚ!

0

* MALÁ KOPANÁ / Letní turnajová sezona začala již v sobotu 24. června v Loučkách. Na jindy kvalitní obsazení a úroveň měl tentokrát nepříznivý vliv současně pořádaný turnaj v Železném Brodě, takže se ve zdejším přírodním areálu provoněným opékaným prasetem o slušné tonáži sešlo na 12. ročníku jenom šest týmů.

Mezi těmi pro tentokrát chyběly divizní turnovské fotbalistky, které naskočily do třech minulých ročníků. Po loňském rozpadu kádru se tvoří nový tým, ale ten nebyl z rozhodnutí jeho vedení do turnaje prozatím nasazen. Po ryze mužských lítých bojích se tak z konečného 2. místa více než vítězní „Mladíci“ radovali především hráči domácích Louček.

4. ročník CYRILO-METODĚJSKÉHO TURNAJE, pořádaného fotbalisty Kobylky a Bukoviny spolu s tamními hasiči o týden později, se už neobešel bez tradičního účastníka – ženského týmu znovuvzkříšených pojizerských divoženek, které budou nový mistrovský ročník hrát pod hlavičkou do nejvyšší soutěže Libereckého kraje postoupivšího FK Přepeře v Semilech.

Ač Wild Women skončily až na 7. místě, letošní start smíšeného družstva se dá z pohledu dosavadních účastí hodnotit jako nejúspěšnější. „Pro tuhle akci jsme sestavu poskládali ze tří oddílů. Po třech hráčkách dodaly Semily, Turnov a jablonecký Fénix. Podařilo se nám skloubit dravé mládí se zkušeností a na výsledek se dalo fakt koukat,“ byla velmi spokojena hlavní trenérka Dagmar Kašíková. Její výběr vsítil pět branek a suverénně nejlepší brankářem soboty byla Mária Hroncová, která po famózních výkonech zejména v prvních duelech, kterým tleskali všichni přítomní, turnaj pro zranění bohužel nedochytala, takže mezi tyče musel asistent trenérky se stejným monogramem Martin Hujer.

Před gólmany vedla celek do bojů kapitánka Jenifer Dagmar Špidlenová, kolem níž se na hrací ploše pohybovaly s elánem ještě spoluhráčky Zuzana Žigová a Natálie Matěchová. Vzadu tvrdila muziku Radka Bakešová, sourozeneckou spolupráci předváděli Maty a Kristýna Vrbovi a v obou řadách – de i ofenzivní – se za výpomoci krajského reprezentanta Martina Soukupa činila autorka jednoho z gólů – ukrajinská posila Ganna Samodeiko.

Spolu s první pohárovou trofejí a fantastickým pocitem dobře odvedené práce na hřišti si semilská děvčata odvezla také řadu hodnotných cen od četných sponzorů turnaje a vysloužila si pozvánky na řadu dalších obdobných akcí.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.