ŠŤASTNÁ ZEMĚ SE PROBOUZÍ DO NOVÉ SEZONY. A BUDE TO HODNĚ VESELÉ!

0

Na přelomu dubna a května se každoročně rozbíhá nová turistická sezona v Českém ráji. Letošní zima byla jen velmi mírná, máme tu jaro, které láme všechny teplotní rekordy, pro výlet do přírody panuje ideální počasí. „V posledních několika letech zahajujeme sezonu v areálu Šťastné země pálením čarodějnic. Je pravda, že podle toho, co meteorologové hlásí, bychom s počasím tentokrát neměli mít problémy,“ říká Monika Slezáková, manažerka areálu, když v podtextu naráží na fakt, že vloni akcím ve Šťastné zemi počasí moc nepřálo. I tak zde v roce 2006 zaznamenali návštěvnost na úrovni 50 tisíc lidí, a letos by to mohlo být ještě víc.

Ani přes zimu ale Šťastná země nezahálela. Plocha se zabydluje dalšími atrakcemi. Už vloni tu před sezonou vznikla nová vesnička pro trpaslíčky, množství dřevěných domků pro dětské hry, prolézačky, houpačky, vysazeny byly další dřeviny, aby tu ve slunečných dnech vznikla stinná zákoutí. „Letos byly na ploše instalovány dvě vzduchové velkoplošné trampolíny pro děti i dospělé. Jsme zvědavi, jak je návštěvníci přijmou. Nikde v Čechách ještě nic podobného nenajdete, je to naprostá novinka. Kromě nich v areálu přibylo několik nových dřevěných prvků. Je tu Ještěd, nové prolézačky a vyhlídkové věže pro děti,“ uvedla Monika Slezáková.

Areál po půl roce klidu opět první návštěvníky přivítá již o nadcházejícím víkendu 28. a 29. dubna. Že k Českému ráji patří jízdní kola a velcí a malí cyklisté? Jednoznačně! Stačí za pěkného počasí vyrazit do kteréhokoli atraktivního místa nebo se vydat některou ze známých turistických tras a na cyklisty jistě narazíte. „O víkendu bychom je rádi přivítali ve Šťastné zemi. V sobotu jsou tu pro ně připraveny poznávací vyjížďky do okolí, při kterých budou odpovídat na místopisné otázky. Na ty, kteří kvíz vyplní správně, se možná při losování usměje štěstí. Po oba víkendové dny bude v areálu Šťastné země připraven program, děti s rodiči si budou moci zasoutěžit, připravena je přehlídka akrobatického umění na kole, bude se hrát divadlo a proběhne soutěž o nejoriginálněji vyzdobené jízdní kolo. Na vítěze čeká opravdu atraktivní cena,“ přiblížila víkendový program manažerka areálu.

n200704251036_zap_72_07_cykloA kdo bude chtít do Šťastné země přijít pěšky i po víkendu, je zván na další akce, které tu jsou na zahájení turistické sezony připraveny. V pondělí 30. dubna ve 20 hodin budou do daleka šlehat plameny největší „čarodějnické“ vatry široko daleko. Program v areálu ale začíná již ve 14 hodin, kdy zahajují čarodějnické výtvarné dílny pro děti. „Máme připravenu opravdu originální nabídku. Každý, kdo přijde, si bude moci vyrobit vlastní čarodějnické koště, čarodějnický klobouk nebo lampion,“ říká Monika Slezáková. Mezi další atrakce posledního dubnového dne patří soutěž o nejhezčí zaklínadlo, překážková dráha s koštětem, bude se házet netopýrem do dálky a rozplétat pavoučí sítě. Od 18 hodin je připraveno divadelní představení, potom zahraje kapela Rebel, zapálení vatry předchází upálení inkvizitora, poté bude lampiónový průvod a muzika až do pozdních večerních hodin.

„To ale není vše. Říkali jsme si, že po čarodějnickém reji by měla následovat prvomájová pohoda. Průvody již patří minulosti, tak třeba současnost a budoucnost patří vzájemnému příjemnému setkávání ve Šťastné zemi,“ představuje prvomájovou akci manažerka areálu. Vše začíná dopoledne o půl desáté soutěžemi pro celou rodinu, můžete se vydat cestou za pokladem, naobědvat se přímo ve Šťastné zemi, podívat se, jak to šlape mažoretkám, potom uslyšíte opravdový Big Band, zažijete, co je to být v cirkuse a ještě na závěr si zatancujete na dětské diskotéce. „Možná, že právě pohodový 1. máj bych doporučila všem, kteří si chtějí jen tak v klidu odpočinout a něco pěkného zažít. Děti se tu vydovádí, 1. máj je ve Šťastné zemi připraven opravdu pro celé rodiny. Mladé, starší, ženy, muže, děti, rodiče i prarodiče,“ uzavřela nabídku prvních letošních akcí v areálu Šťastné země Monika Slezáková. Podrobný program najdete v rubrice „Turnovsko v akci“.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.