BRATŘI KAZDOVI ZÁŘILI NA MISTROVSTVÍ SVĚTA V KICKBOXU VE ŠPANĚLSKÉM ALICANTE

0

V době od 2. do 7. listopadu se ve španělském Alicante uskutečnilo mistrovství světa v kickboxu. Představili se tu i sourozenci Petr a Jan Kazdovi, členové turnovského klubu IMPACT kickboxing a nejlepší sportovci Turnova v posledních letech. Petr Kazda startoval ve váhové kategorii do 81 kg. Ve Španělsku zpečetil 17 let dřiny, čekání na vysněný titul se vyplatilo. Petr Kazda získal titul mistra světa! Jak uvádí, cestou za vítězstvím porazil čtyři soupeře a shodil sedm kilo. Na kontě má nyní 111 zápasů. Výsledky váhové kategorie do 81 kg: 1. Česká republika, 2. Itálie, 3. Španělsko, 4. Polsko.

Jan Kazda ve Španělsku nastoupil ve váhové kategorii do 91 kg. Ten už titul získal o dva roky dříve. Nyní prošel až do finále, ve kterém po vyrovnaném zápase prohrál nejtěsnějším rozdílem na body s domácím borcem. Pořadí v této váhové kategorii: 1. Španělsko, 2. Česká republika, 3. Německo, 4. Rakousko.

Jak oba bratři shodně tvrdí, byli na turnaj výborně fyzicky i psychicky připraveni, mnohdy byli v lepší kondici než jejich o generaci mladší soupeři. Oba v průběhu šampionátu oslavili 35. narozeniny. „Děkujeme všem, kteří nám pomohli v přípravě, zejména Josefu Kapínovi, Filipu Bušinovi a členům Impact Turnov. Zvláštní poděkování za finanční podporu patří MUDr. Marcelu Nesvatbovi,“ shodují se bratři Kazdovi. Medaile ze Španělska je pro oba jedenáctá ze světových a evropských šampionátů.

 

Kickbox je bojové umění, ve kterém se využívají k porážce soupeře (stejně jako v boxu) kopy z tradičních bojových umění (například karate) a boxerské údery. Kickbox je sport, ve kterém závodníci stojí, a proto zde není povoleno pokračovat v boji, když se jeden z bojovníků ocitne na zemi. Kickbox lidé provozují buď jako plnokontaktní sport (full-contact), nebo jako způsob zlepšení zdravotního stavu a tělesné i duševní pohody. (Zdroj: Wikipedia.)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.