BRATŘI KAZDOVI OPĚT UKÁZALI, ŽE VLÁDNOU KICKBOXU

0

V pražské sportovní hale Slavie se koncem června uskutečnilo mistrovství České republiky ve full-contactu. Představili se tu i sourozenci Petr a Jan Kazdovi, členové turnovského klubu IMPACT kickboxing a nejlepší sportovci Turnova v posledních letech. Jan Kazda soutěžil ve váze do 91 kg a Petr ve váze do 86 kg. „Připravovali jsme se intenzivně poslední čtyři měsíce, forma byla výborně načasovaná, to se nám daří naštěstí už 17 let, připravit se dobře na významné akce typu mistrovství republiky, Evropy či světa,“ uvedl Jan Kazda.

Ten ve své kategorii zvítězil. Jak uvedl, byla to pro něho obrovská motivace, protože mistrovský titul získal naposledy v roce 2000 (před tím ještě v letech 1994,1996 a1997). „I když si člověk sáhne hodněkrát na dno sil, bez toho to u tohoto sportu nejde, když chceš bejt nejlepší! A jsem rád, že pár lidem jsme zavřeli pusu. Rozmezí mezi prvním a posledním titulem mistra republiky je 16 let a za celou kariéru jsem na mistrovství republiky neprohrál jediný zápas!“ komentoval vítězství Jan Kazda. Jeho bratr Petr letos skončil v semifinále. I on má ve své váhové kategorii doma tituly z let 1995, 1999 a 2000. Přes prázdniny si oba udělají volno a od září začnou znovu trénovat, protože v listopadu se chtějí zúčastnit mistrovství světa ve Španělsku. V tuto chvíli děkují především členům mateřského oddílu IMPACT, kteří jim výrazně pomáhají v přípravě.

Kickbox je bojové umění, ve kterém se využívají k porážce soupeře (stejně jako v boxu) kopy z tradičních bojových umění (například karate) a boxerské údery. Kickbox je sport, ve kterém závodníci stojí, a proto zde není povoleno pokračovat v boji, když se jeden z bojovníků ocitne na zemi. Kickbox lidé provozují buď jako plnokontaktní sport (full-contact), nebo jako způsob zlepšení zdravotního stavu a tělesné i duševní pohody. (Zdroj: Wikipedia.)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.