SKAUTI BUDOU OPĚT VYBÍRAT „PRO DOBROU VĚC“

0

Adventní čas se přiblížil a lidé oslavují toto období. I stánek „Pro dobrou věc“ vám může pomoci najít jednu cestu, jak v rámci předvánočního času přispět někomu, kdo v životě potřebuje pomocnou ruku.

„Stánek Pro dobrou věc letos pod svou patronaci převzalo skautské středisko Štika Turnov, ale vše plánujeme tak, jak jsou naši přispěvovatelé zvyklí,“ prozrazuje organizátor za turnovské skauty Dominik Adam. Již nyní probíhají přípravy. Ty spočívají ve výrobě dárků, které budete moci zakoupit na turnovských Vánočních trzích v pátek 7. a v sobotu 8. prosince. Hledejte stánek se srdcem!

A koho letos podpoříme?
„V letošním roce – a vzhledem k cílové částce zhruba 70 tisíc, která se vždy podařila získat – jsme se rozhodli, že akcí podpoříme tři děti,“ popisuje Dominik Adam, „doufáme, že Turnovští stánek Pro Dobrou věc podpoří stejně tak jako v minulých letech.“

Nejmladším podpořeným je Vítek Souček, který je postižen dětskou mozkovou obrnou, epilepsií a výrazným zpožděním vývoje v důsledku silného krvácení do mozku po porodu. Všechny prostředky, které rodina získá, budou využity na zakoupení pomůcek na přesuny mezi domovem a venkovními prostorami.

Druhým podpořeným je Samuel, který se narodil s MCM, onemocněním, které s sebou nese spoustu příznaků. V pěti letech se nyní snaží postavit na vlastní nohy a příspěvek ze stánku půjde na ušití pevných ortopedických bot, které mu jeho první krůčky dopřejí.

Posledním podpořeným je další chlapec, dvanáctiletý Lukáš Maruška, který po tragickém úmrtí rodičů žije s babičkou a rád by získal finanční prostředky na notebook, který by mu pomohl s plněním školních povinností.

Chcete přispět? Tak neváhejte přijít na stánek „Pro dobrou věc“ na turnovských vánočních trzích a podpořte chlapce koupí nějakého výrobku.

„Také se nám ozývali lidé, že se nemohou o víkendu 7. a 8. prosince do Turnova dostavit, proto jsme zřídili transparentní účet, kam mohou svůj příspěvek poslat,“ dodává novinku Dominik Adam.

Přispět tedy můžete i na účet 2001534556/2010. Informace o podporovaných dětech získáte na stránce „Pro dobrou věc“ na sociální síti Facebook.
Děkujeme, že podpoříte dobrou věc!

Jana Pekařová, jana.pekarova9@gmail.com

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.