10 LET IMPACTU SE SLAVILO NEJEN V BB

0

Když v 90. letech přišel boom kickboxu, nikdo nestál stranou. V roce 1992 byl z iniciativy předsedy svazu Tomáše Grubera a Dušana Vičíka založen Impact triga Praha. Není tedy divu, že díky bratrům Kazdovým, kteří mají své kořeny právě na Turnovsku, se kickboxing dostal také sem. Svěřenci trenéra Vičíka, Jan a Petr, zakládají v roce 2005 v srdci Českého ráje „filiálku“, a právě ta teď oslavila kulatých 10 let. Již celé desetiletí je páteční večer v daliměřické tělocvičně vyhrazen tréninkům svěřencům nejen několikanásobných mistrů ČR, ale také mistrů světa a Evropy. „Co se týká tohoto zařízení, není to sice klasická záležitost, ale my jsme tu velmi spokojení a naši boxeři musí být taky. Nikdo z nás není přece z porcelánu,“ říká se smíchem Honza Kazda.

Pokud se svým dvojčetem přece jen nemohou do tréninkového procesu z nějakých důvodů naši největší sběratelé drahých kovů naskočit, vypomáhá vlastní odchovanec Dušan Kudrnovský. Reptání se tady nevede, a z borců se doslova kouří. Nejinak tomu bylo pokaždé i v případě naší návštěvy. A kdo by si myslel, že naši šampióni jenom radí, mýlil by se. „Jedeme všechno naplno s nimi, takže nikdo nemůže říct, že něco nejde,“ potvrzují náležitě zpocení respektovaní trenéři.

Bez skutečné dřiny a nejvyššího možného nasazení totiž podle nich tenhle sport rozhodně dělat nelze. Za 10 let prošlo oddílem spousta lidí například Egrt, Platil, Nesvadba, Hyška, Drahoňovský, Kutková či Šebestová. Ocenění nejlepší sportovec Impactu desetiletí získal Dušan Kudrnovský, jako druhý byl vyhodnocen Andrej Gomzyk a třetí místa si rozdělili Láďa Knébl, Petr Bursa a bratři Lukáš a Michal Veselí. Velký potenciál se prý skrývá také v Josefu Petříkovi, stále ještě aktivním fotbalistovi a současném trenérovi obou dospělých týmů divizního FK Pěnčín-Turnov. „V červnu čeká Pepu mistrovství republiky, tak uvidíme, jak se s tím popasuje,“ dodává Jan Kazda.

Ale kickbox není jen doménou mužů a jejich tvrdých pěstí. Populární Kazdi vkládají své naděje třeba do Markéty Brožové a Kateřiny Sudkové. „Ve svém mladém věku je na tom fyzicky super i Radka Čihulková,“ doplňuje Honza. Ti nejlepší z Kazdovic školy absolvují bodované turnaje a šíří její slávu daleko za hranicemi Turnova, před jehož Impactem soupeři již dávno mají patřičný respekt. „Samozřejmě, jako dneska všechno, také naše činnost s sebou nese nemalé finanční náklady. Ty si z větší části hradí naši členové sami. Nad tenhle rámec bychom rádi vyzdvihnuli třeba finanční podporu Marcela Nesvadby, a vstříc nám vychází také mateřská TJ.“

To, že v Impactu se vytvořila dobrá parta, potvrzuje skutečnost, že její členové se scházejí i mimo tréninkovou dřinu. První Biliard a Bowling klub je v tomhle jejich jakýmsi hlavním stanem. A právě proto proběhla oslava tady. „Máme radost, že se jí zúčastnilo sedmatřicet členů. Na všechny čekaly pamětní odznaky, nechali jsme udělat i speciální profilové kartičky, a ti nejlepší odešli v tričku se speciálním potiskem. Do toho spousta lidí slíbila, že začnou znovu chodit! Jsme s bráchou zvědaví, kolik z nich dodrží slovo,“ přiblížil oficiální část slavnostního večera Honza Kazda. Oba pak na podzim čeká ve španělském Alicante, kde se zúčastní dalšího MS. Naše legendy už jsou držiteli mnoha různých titulů a v dobrém slova smyslu toho stále ještě nemají dost. „Ten správný adrenalin v nás stále ještě funguje, tak se popereme o další medaile,“ slibují jako vždy Kazďáci. A opět nejde jenom o plané sliby. Vzhledem k jejich výsledkům se stále ještě s nastupující generací mohou měřit. Tak držme všichni palce, aby ty placky, které jsou jejich osudem, byly z kovů těch nejcennějších! 

Karel Vodrážka, Sport TvA, vodraz@centrum.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.