ŽIŽKOVKA MÁ SVOU PRVNÍ RYTÍŘKU ŘÁDU KRÁSNÉHO SLOVA

0

Jak se to stalo? Rytíř Řádu krásného slova je titul, na který je v každém kraji nominováno vždy jedno dítě do patnácti let. Je to vyvrcholení dvouletého projektu vyhlášeného Klubem dětských knihoven ČR a Národní knihovnou ČR. Letošní téma znělo: Nejmoudřejší je číslo. Naši žáci se ihned pustili do práce. Psali pohádky, bajky, básně, příběhy a své práce také ilustrovali. Vznikla kniha „Ty jsi ale ČÍSLO…“ čítající téměř 200 stran. Byla převedena i do digitální podoby a žáky namluvena. Práce na celém projektu trvala stovky hodin.

K tématu ČÍSLA jsme sáhli i v práci s naším „dramaťákem“ a též vypravěči v rámci soutěže „Čteme všichni, vypráví jen někdo“ se ČÍSLY zaobírali.

Za krásné ilustrace knihy „Ty jsi ale ČÍSLO…“ byla na Rytířku řádu krásného slova za Liberecký kraj nominována naše Martina Kněbortová z 9. B. Do Prahy ji v úterý 3. června doprovodilo osm našich žáků, kteří se podíleli na knize, její digitální a zvukové podobě, uchopili a ztvárnili čísla v dramatizaci nebo jako vypravěči.

Pasování proběhlo v Zrcadlové kapli Klementina v Praze. Atmosféra, prostory i celý ceremoniál byly velice slavnostní. Pasoval Rytíř řádu krásného slova Tadeáš Matěcha z Turnova. Kromě dětí byli pasováni i spisovatelé, ilustrátoři a z herecké obce Vojta Kotek za propůjčení hlasu Harrymu Potterovi.

Pro všechny přítomné byla celá akce hlubokým zážitkem.
Martině Kněbortové blahopřejeme!

Děkujeme všem našim dětem i pedagogům, kteří se do projektu zapojili! Děkujeme Městské knihovně Antonína Marka a zvláště paní Evě Kordové za možnost zapojit se do projektu a za trvalou spolupráci!

Jana Kepková, ŽŠ Žižkova ul., Turnov
Kepkova.J@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.