ZÁKLADNÍ ŠKOLA JENIŠOVICE V NOVÉM KABÁTĚ

0

O letošních letních prázdninách byli žáci a učitelé školy vystřídáni stavebními firmami, které měly za úkol během jejich volna školu zateplit, vyměnit okna a provést úpravu topení – rekuperaci. To se podařilo a dnes se již v jenišovické škole učí v nových podmínkách. Ke zlepšení výuky přispěla i nově zrekonstruovaná a novým nábytkem i  počítači vybavená učebna informatiky, pro modernizaci vyučování  jsme zakoupili další interaktivní tabuli, kopírku, barevnou tiskárnu a dva dataprojektory.

V letošním školním roce školu navštěvuje 144 žáků a z tohoto počtu 104 děti (!) pracují v některém z nabízených 12 zájmových kroužků (sportovních, jazykových, hudebních, kroužku základů práce na PC, kroužku keramickém a včelařském).

V září škola připravila pro veřejnost Noční pohádkový les, během podzimu jsme ve škole pořádali dílničky pro budoucí prvňáčky, ve kterých se snažíme nenásilně připravit děti na vstup do první třídy. Na 1. prosince jsme připravili rozsvícení vánočního stromu a při této příležitosti pro veřejnost otevřeme budovu školy. Připravili jsme také vánoční trh s občerstvením a za spolupráce s MŠ Jenišovice vánoční koncert v kostele Církve čs. husitské v Jenišovicích.

A co říci závěrem? V Jenišovicích neměníme jen vnější „kabát“, ale snažíme se i o změnu obsahu, tedy o zlepšení prostřední a zkvalitnění vzdělávání. 

J. Kadečková, j.kadeckova@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.