ZAČALA VÝSTAVBA WALDORFSKÉ MATEŘSKÉ ŠKOLY V DALIMĚŘICÍCH

0

V pondělí 26. srpna začala po prázdninách a velkém stěhování opět fungovat turnovská waldorfská mateřská škola. Ta po dobu výstavby nového objektu v Daliměřicích našla provizorní působiště v budově „hotelovky“ ve Zborovské ulici. „Nikdo z rodičů si na stěhování na druhý konec města nestěžoval, všichni se těšíme na novou školku, protože ta původní byla co do technického stavu už neudržitelná. Letos se těšíme i na zimu, že se v hotelovce ohřejeme. Zimy jsme s dětmi ve školce už zažili opravdu dost,“ uvádí ředitelka mateřské školy Hana Lamačová. Podle ní prostory ve Zborovské ulici v zásadě vyhovují jejich potřebám. Něco samozřejmě víc, něco méně, ale na rok se to dá vydržet. „Chtěla bych poděkovat paní ředitelce střední školy Mileně Lednejové a také panu školníkovi. Starají se tu o nás výborně, myslím, že jsme našli velmi dobrý azyl,“ dodala Lamačová.

n201308261532_oso_73_013_wmsNa místě dnes už bývalé mateřské školy v Daliměřicích probíhají nyní intenzivní demoliční práce. Ještě před tím ale vyhlásilo město pro občany nabídku na zužitkování zbývajícího vybavení objektu mateřské školy. Zájem byl nebývalý. Desítky lidí si sem přijely pro zbylá okna, dveře, akumulační kamna, bojlery, vodovodní baterie, dlažbu, okapy a další věci, které by jinak skončily na skládce. Takto ještě někde najdou uplatnění.

n201305201512_oso_44_013_wmsNyní již byla zahájena vlastní stavba. Na místě starého objektu, který ani nebyl původně určen pro potřeby školství, vyroste novostavba, kde budou dvě třídy po 25 dětech včetně zázemí za zhruba 21 mil. Kč z rozpočtu města. „Jsem ráda, že se záměr nakonec ustálil na pořádné cihlové stavbě. Už se těšíme, jak si ji dotvoříme k obrazu svému. Byla jsem se podívat i na místě nyní, kdy se starý objekt bourá. Je za tím i trocha nostalgie, přece jen tu vyrostlo několik generací dětí. Určitě se na stavbu budu chodit dívat průběžně, až začne vyrůstat nový objekt,“ uzavřela Hana Lamačová. Do Daliměřic se děti s učitelkami vrátí v září příštího roku.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.