SPORTOVNÍ SERVIS: HÁZENÁ A VOLEJBAL

0

Začala nová halová sezona a my zde máme první výsledkový servis letošního podzimu. Turnovské házenkářky vstoupily dobře do zápasu s Tachovem, ale bodovat se jim nepodařilo, v případě volejbalistů to vypadá, že by mohli zase nasednout na „zlatou vlnu.“

* HÁZENÁ, ženy, II. liga: TJ Turnov – TJ Slavoj Tachov 15:23 (12:10). Sestava (branky): L. Podhajská – Ševrová L. (7/2), Š. Gahlerová (5), A. Vítová (2), I. Tichá (1), Lohinová M., Ž. Palounková, P. Suchardová, V. Ševrová, L. Víšková.
Nástup do zápasu prvního ligového zápasu podzimní části sezony 2017/2018 vyšel nečekaně lépe domácím hráčkám, které v 7. minutě vedly 4:0. Výborně hrála Š. Gahlerová, která se snažila proskakovat tvrdou obranou a oporou v bráně byla chytající L. Podhajská, která předvedla několik výborných zákroků. Ve 13. minutě vedly turnovské házenkářky ještě 6:2, ale hostující hráčky pomalu zrychlovaly na obrátkách a na tvrdosti, a tak nejenže stáhly poločasové vedení domácích na 12:10, ale patřil jim celý druhý poločas. Domácím se přestalo dařit střelecky, v útoku přišly několikrát o míč a nestíhaly se vracet s rychlými protiútoky soupeřek. Bohužel se v utkání zranila A. Vítová, která bude v několika následujících zápasech z důvodu zlomeného prstu na ruce chybět.
Další utkání odehrají turnovské ženy v sobotu 23. září opět na domácí palubovce v hale ve Skálově ul., kdy budou hostit hráčky pražské Astry Praha.
Vlaďka Ševrová, v.sevrova@seznam.cz

* VOLEJBAL

TURNOVŠTÍ VOLEJBALISTÉ USPĚLI V 1. KOLE ČESKÉM POHÁRU A VE 2. KOLE PŘIVÍTAJÍ EXTRALIGOVÉ AERO ODOLENA VODA
Volejbalisté TJ Zikuda Turnov se týden před zahájením prvoligové soutěže zúčastnili 1. kola českého poháru na palubovce Slávie Hradec Králové. Soupeři jim byli kromě domácích volejbalistů ještě hráči taktéž druholigové Pragy Praha. Turnovští odjížděli k utkáním v nekompletní sestavě, když jim z různých důvodů chyběli Piskáček, Srb, Indra, Kunc, Šén, Kroužek a Čermák, ale i tak turnaj bez problémů zvládli a mohou se po roce opět těšit na duel s extraligovým soupeřem.
V prvním utkání byla soupeřem Turnova domácí Slávia Hradec Králové, která nastoupila s velice mladým týmem a na turnovskou hru nestačila. Všechny tři sety měly podobný průběh, domácí volejbalisté drželi s Turnovem krok vždy zhruba do poloviny setu, ale poté se nedokázali vyvarovat několika chyb na příjmu i v útoku a Turnov tak mohl slavit první vítězství v nové sezoně.
Po jednoznačně vyhraném prvním utkání přišlo na řadu druhé proti pražskému týmu Praga, opírajícímu se o výkon bývalého extraligového nahrávače Nováka a smečaře Burrowa. I díky těmto dvěma hráčům se očekával vyrovnanější duel, ale vyrovnaný byl pouze třetí set, kdy si hráči TJ Praga již zvykli na kvalitní turnovský servis, ze kterého si Turnov připsal několik přímých bodů, nebo alespoň výrazně zkomplikoval souhrnu pražského celku. Třetí set přinesl dramatickou koncovku, kdy hráči pražského týmu sahali i po setbolu, ale nakonec slavil celek Turnova a připsal si i druhou letošní výhru.
V průběhu přípravných i pohárových utkání se ukázalo, že se nám opět povedlo sestavit dobrý tým, a to nejen co se týká kvality, ale funguje i týmová chemie, a to je před začátkem ligy dobrá zpráva. Je samozřejmé, že jelikož je v týmu několik nových hráčů, bude chvíli trvat, než začnou fungovat určité automatiky, ale zápas od zápasu jsou týmové výkony lepší. O tom jak jsme skutečně připraveni, nám ale ukážou až úvodní prvoligové souboje.

Do Turnova tak opět po roce zavítá extraligový tým a tentokrát to bude AERO ODOLENA VODA i s několika legionáři. Utkání proběhne 11. října od 19.00 ve sportovní hale ve Skálově ulici.