IMPACT DOBYL V PRAZE REPUBLIKU!

1

V Praze se uskutečnilo mezinárodní mistrovství České republiky v kickboxu a Turnov tu reprezentovali borci Impactu, vedení světovými mistry Janem a Petrem Kazdovými. Jejich svěřenci jim před odletem na další MS udělali obrovskou radost v podobě jednoho absolutního vítězství a několika dalších medailí.

Bratři Kazdovi s Ladislavem Knéblem

V historii Impactu se od roku 1993 stali republikovými mistry třikrát Petr a Honza Kazdovi dokonce pětkrát! Jejich úspěch dokázal zopakovat až teď Ladislav Knébl, jenž se ve svém osmnáctém duelu proboxoval na 1. místo kategorie full-contact ve váze 81 kg! „Osm týdnů chodil Láďa každou středu v deset večer se mnou trénovat do garáže, a je jedním z mála, který se řídí našimi pokyny a využívá je v zápasech. Není tedy divu, že to, jak na sobě maká, pak přinese takový triumf, a vyhrát mistrovství republiky za něj rozhodně považujeme,“ říká i za bratra spokojený Petr Kazda.
Oba jsou pyšní též na Moniku Kučerovou, která získala stříbro v light-contactu do 55 kg. To Jaroslav Egrt zápasil po pěti letech v kategorii do 84 kg, kde vypadl po super výkonu až ve čtvrtfinále. Také Filip Vertéši (35 kg) neprodal svou kůži lacino a ve výborném zápase prohrál s mistrem světa. František Palo svedl v light-contactu ve váze 74 kg vyrovnaný boj o bronz, i tak je ale „bramborová“ medaile dalším skvělým počinem turnovské školy! Starší žák Filip Opočenský (57 kg) po nadějném výkonu prohrál až s pozdějším vítězem z Běloruska!

„Určitě velkým talentem je i Monika Kučerová. Pokud vydrží, může příště vyhrát. Učí se na cukrářku, takže vedle medaile by se nám trenérům mohlo dostat i sladké odměny, protože umí dělat vynikající dorty,“ směje se zároveň s poděkováním všem za jejich úspěšné pražské účinkování za dvojici trenérů Petr Kazda, a jedním dechem dodává. „Společně s bráchou odlétáme 27. srpna na své další mistrovství světa, tentokrát do Irska. Honza má jeden titul mistra světa, já už dva. A protože se mně 1. července narodila dcera Emily, tak mám po Tommym a Denisovi konečně také holčičku. V rámci spravedlivé motivace tak musím přidat ještě třetí titul mistra světa, aby každé dítě mělo jeden…“

Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Sdílet

Autor článku

1 komentář

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.