VŠEŇSKÁ ŠKOLA CHYTÁ DRUHÝ DECH

0

Vloni na podzim jste si v TvA mohli přečíst v souvislosti ze Základní školou ve Všeni především informaci, že patří k nejmenším v republice. Docházeli do ní jenom čtyři prvňáčci. Nyní Milan Fric, zdejší učitel a ředitel v jedné osobě, učí a vychovává v jedné třídě pět druháků a tři prvňáčky. Výuku anglického jazyka zajišťují manželé Martina a David Brough. Kroužek přátel přírody vede myslivec Josef Hanzl. Šest žáků vozí do školy za učiteli jejich rodiče z blízkého i vzdálenějšího okolí. Rodiče si na škole podle ředitele Frice velmi cení nadšení pro práci, využívání moderních metod vyučování a otevřeného přístupu k dětem, kterým se ve škole líbí a rády zde tráví i svůj volný čas.

Pro rodiče je důležitá také efektivní výuka angličtiny od prvního ročníku, která se na jejich vyžádání zřejmě rozšíří ze současných tří hodin týdně na každodenní výuku.  Žáci ve výuce pracují s přírodními materiály a jsou vedeni k samostatné i skupinové tvořivosti. Od září se zde jednou týdně vyučuje hra na akordeon. „Díky zájmu rodičů místních předškoláků i rodičů budoucích prvňáčků z okolí plánujeme v příštím školním roce otevření samostatného prvního ročníku,“ zmiňuje ředitel Milan Fric.

Jak to ve škole ve Všeni funguje se nejlíp přesvědčíte na vlastní oči v úterý 7. prosince, kdy škola v době od 7.30 do 18.00 hodin pořádá den otevřených dveří.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.