BAREVNÝ PODZIM VRCHOLÍ, JAKÁ BUDE ZIMA?

0

Víkend uprostřed října nabídl letní pohodu. V neděli 15. října bylo na Turnovsku kolem 21 stupňů, slunečno, pohoda. Ještě pár dnů, jeden dva přízemní mrazíky, listí opadá, ochladí se…
Také si kladete otázku, zda ta letošní zima bude vytrvalá jako ta loňská? Vypadá to, že spíše až po Vánocích a stabilnější mrazové periody se vyskytnou v lednu a v první polovině února, kdy můžeme očekávat občas i mrazivá rána s teplotami kolem mínus dvaceti, dostatečnou sněhovou pokrývku a minimální riziko výraznějších oblev.

První polovina chladného období přelomu roku bude v listopadu a v prosinci hodně proměnlivá, místy i větrná, protože budeme střídavě pod vlivem tlakových níží a oblastí vyššího tlaku vzduchu. Na Turnovsku sice může nárazově napadnout i více sněhu, ale díky teplotám zhruba v rozmezí +5 až -5 ˚C bude sníh mokrý a bude odtávat. Vzácné zimní bouřky lze očekávat ojediněle na studených frontách zejména v listopadu a prosinci především při západním nebo severozápadním proudění.
Tedy se můžeme těšit na trochu barevnou, neklidnou zimu, ale nakonec s příznivým vrcholem s dostatkem sněhu a vláhy pro jarní období.

A jaké budou Vánoce na Turnovsku? Sněhové, nebo blátivé? Letos to vypadá spíše na sníh, i když při teplotách kolem nuly spíše na sníh mokrý. I vy si můžete tipovat. Zatím je ještě brzy, takže vám soutěž včas připomenu ještě jednou. Nicméně první nedočkavci své tipy mohou posílat i nyní formou SMS na číslo 603 544 715. Opět vás čekají tři hodnotné ceny!
Příjemný barevný podzim!
Vlastík Brůček Plamínek, www.brucektarot, brucek.vlastimil@seznam.cz

(Ilustrační snímek je z drakiády na Kozákově.)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.