V ROVENSKÉ ŠKOLE SE ZDOLÁVALY VRCHOLY HOR

0

V základní škole v Rovensku se uskutečnila akce „Vzhůru k vrcholkům“, kterou připravil a zrealizoval oddíl Bobříků v těsné spolupráci s vedením školy. Akce se zúčastnilo téměř 50 chlapců i dívek z první až deváté třídy, kteří si chtěli vyzkoušet svoji fyzickou kondici, pevnou vůli a vytrvalost, poznat hranice svých sil a poměřit se se svými spolužáky, ale především sami se sebou. Opakovaným zdoláváním schodiště školní budovy překonávali účastníci soutěže osmimetrové převýšení a podle počtu zaznamenaných výstupů dobývali nejprve vrcholky kopců Českého ráje, pak známých českých hor a ti nejzdatnější zdolali posléze i vrchol naší nejvyšší hory – Sněžky.

Výchozím bodem byla výška 288 m n.m., což odpovídá výšce Rovenska. Jenom pro představu uvedeme, že 25 výstupů stačilo k dosažení Trosek, Kozákov obnášel 57 výstupů, Ještěd 91. 130 násobné vyšlápnutí schodů se rovnalo vrcholu Lysé hory a 164 dobytí Sněžky. Možných výškových cílů bylo celkem 16 a každý se snažil podle svých sil a odhodlání dosáhnout na co nejvyšší. Ti nejzdatnější „horští turisté“ si navíc mohli stanovit počáteční nadmořskou výšku 0 a zdolat třeba Sněžku až od úrovně mořské hladiny, což obnášelo rovných 200 výstupů.

Akce se bezesporu vydařila, během dne bylo zaznamenáno 12 pokoření vrcholu Sněžky a celá řada dalších, neméně úctyhodných výkonů. Dá se předpokládat, že mnozí účastníci si z akce kromě namožených svalů, únavy, diplomu a sladké odměny odnesli i úžasný pocit hrdosti a silný zážitek z dosažení velkého cíle a překonání vlastních limitů.

David Majer, www.zsrovensko.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.