OKAMŽIK ZROZENÍ – VEČER NA TÉMA PŘIROZENÝ POROD

0

V turnovském Centru pro rodinu Náruč se ve středu 15. února od 19.30 hodin uskuteční tematický večer na téma: Okamžik zrození – dar, cesta k sebepoznání nebo noční můra? Setkání bude věnováno tématu přirozeného porodu. Průvodkyněmi večera budou certifikovaná porodní asistentka Martina Suchardová a porodní dula a laktační poradkyně Martina Peukerová. „V dnešní době lidé tíhnou k tomu, co je přirozené. Zajímají se o stravu, zdraví, prostředí a životní styl. Přirozené může být podle někoho takové jako před tisíci lety, pro někoho nenásilné, pro někoho bez použití umělých látek. Přirozený porod má vlastně podobný základ. Je to porod, který začíná samovolně, má svůj vlastní rytmus a tempo,“ vysvětluje porodní asistentka Martina Suchardová.

Proč je vlastně důležité, aby byl porod přirozený? A jak toho docílit? Jak probíhá porod bez zásahů? Jak můžeme ovlivnit jeho průběh? Jak působí strachy a úzkosti? Jak je odstranit? Jak může pozitivně ovlivnit porod doprovázející osoba. Na tyto a další otázky budou odpovídat na předporodním večírku v Centru pro rodinu Náruč již příští středu Martina Suchardová a Martina Peukerová, ženy zkušené a laskavé zároveň. 

Mluvit se jistě bude i o našem porodnictví, rutinních zásazích, o tom, jak se připravit na přirozený porod v porodnici, o porodech doma.  Součástí večera bude projekce filmu o porodním domě v Rakousku, poskytované péči, porodech a následné péči porodních asistentek. Následovat bude prostor na diskuzi a otázky účastníků.

Večer je určen těhotným ženám a jejich partnerům, ale také všem, kteří se o toto téma zajímají, popř. se chtějí podělit o svoji zkušenost, načerpat informace, sdílet vlastní zážitky, naladit se na miminko, podpořit ostatní ženy.
V případě zájmu budou zařazeny i ochutnávka „šeptání do bříška“ – relaxace a naladění se na miminko.
Přijďte načerpat pozitivní energii a sdílet s námi důležitá témata, zkušenosti, která vám mohou pomoci prožít krásné těhotenství, porod i následnou péči o vaše děti.

Na akci je třeba přihlásit se prostřednictvím e-mailu: naruc.turnov@seznam.cz, nebo telefonicky na čísle 775 964 312.
 
Michaela Uchytilová, www.naruc.cz, www.facebook.com/NarucTurnov

Centrum pro rodinu Náruč, z. s., působí v Turnově od roku 2000. Posláním Centra je podpora rodiny, poskytování služeb a pomoci všem jejím členům a subjektům spolupracujících s rodinou. Náruč je otevřená široké veřejnosti a nabízí prostory pro setkávání dětí a jejich rodičů, organizuje volnočasové aktivity, kurzy pro osobní růst, tvůrčí aktivity pro děti a jejich rodiče, společné výlety, pobyty, besedy a semináře, poradenství, hernu a miniškolku. Programy jsou garantovány odborníky z dětské psychoogie, speciální pedagogiky a sociálního poradenství.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.