TURNOVSKÁ ZDRAVOTNICKÁ ŠKOLA MÁ NOVOU MODERNÍ UČEBNU

0

Další výrazné plusové body získají absolventky turnovské Střední zdravotnické školy. Díky grantu z Evropské unie mají nejen nově zařízenou počítačovou učebnu, ale především se naučí pracovat s jednotným informačním systémem, který nyní funguje ve většině českých nemocnic. „Střední zdravotnický personál nepracuje jen rukama, nepodává léky a neprovádí vyšetření ve své kompetenci, ale musí umět pracovat i s moderními počítačovými systémy a programy,“ uvedla ředitelka školy Lenka Nováková.

Získaný grant z EU je ve výši 3,7 mil. Kč (85 % je z evropských fondů, 15 % ze státního rozpočtu). Díky tomu ve škole vznikla nová počítačová učebna s moderním programovým vybavením. V současné době se s ním seznamují učitelé školy, kteří poté vytvoří modelové úlohy a budou se podílet na vytvoření e-learningového kurzu. Následovat bude pilotní ověření programu výukou žáků v hodinách ošetřovatelství. „Po ověření upravíme formy výuky v odborných předmětech, protože budoucí sestry musí perfektně zvládat nejenom všechny manuální a odborně praktické činnosti, ale i s tím spojenou administrativu, která se provádí moderně prostřednictvím obsluhy nemocničního informačního systému,“ přibližuje zástupce ředitelky školy Pavel Doubrava.

n201103301009_oso_22_011_szsElektronický systém umožňuje oprávněným osobám vkládat důležité údaje o pacientech a jejich léčbě, což je potom velmi důležité například pro další zdravotnická zařízení, která budou pacienta přebírat apod. Jak na setkání při zahájení provozu nové učebny bylo zdůrazněno, počítačový program vyhovuje těm nejvyšším standardům ochrany osobních údajů. „Na zdravotnické školy se v poslední době trochu zapomínalo, co se týká počítačového vybavení. Nyní nastala velká kvalitativní změna, naši absolventi by zase o něco lépe měli najít odpovídající zaměstnání, protože dobře zvládnou kromě práce na oddělení i náročnou administrativu v elektronické podobě,“ dodala ředitelka školy.

 

Grant EU byl získán z operačního programu „Vzdělávání pro konkurenceschopnost“, jehož vyhlašovatelem byl Liberecký kraj. Název projektu je: Zvýšení kvality vzdělávání ICT žáků střední zdravotnické školy. Nositelem projektu je SZŠ Turnov, partnerem je Panochova nemocnice Turnov s.r.o.

201103301009_oso_23_011_szs

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.