LIGOVÉ PŘEPEŘE V POHÁROVÝCH KOTRMELCÍCH, 10. ÚNORA HRAJÍ V PLZNI!

0

Úterním zápasem dvou pražských celků – mistrovské Slávie s druholigovou Duklou (4:1), pokračovalo 3. kolo MOL Cupu, v němž máme stále ještě ve hře třetiligové Přepeře. Ve středu 20. ledna už byly známy také termíny dalších tří ze šesti zbývajících pohárových duelů. V úterý 9. února nejprve přivítají Karlovy Vary ligovou Opavu a o den později se Domažlice představí na půdě Olomouce. Bláznivý průběh letošního ročníku české pohárové soutěže, který se odehrává víc na papíře než na hřištích, přinesl řadu kontumací, a oproti minulosti také minimum překvapivých postupů.

Pro Přepeře, které zatím figurují na více než slušném 3. místě v tabulce ČFL, bude historickým datem 10. únor 2021, kdy se mají postavit Viktorii Plzeň, účastníkovi Ligy mistrů! Osud utkání je na vážkách už delší dobu, a jednoduché jednání obou klubů prý nebylo ani nyní. „Viktorka odmítla hrát u nás na umělé trávě a stejně se postavila i k naší nabídce, abychom zápas odehráli u nich. Na to přistoupila až poté, co jsme tedy avizovali odklizené, ale zmrzlé hřiště RTW Arény v Přepeřích. Dnes byla oficiálně potvrzena plzeňská Doosan Aréna, což pro naše příznivce znamená naději, že nám třeba budou moci fandit alespoň u televizních obrazovek. Tak uvidíme,“ řekl nám vedoucí mužstva a místopředseda FK Přepeře Miroslav Kvapil.

Podle jeho dalších slov klub využil opčního práva na velvarského Bulíře, který tady na podzim už hostoval. Další posílení kádru si Přepeřští slibují od libereckého Karla Knejzlíka, který má zkušenosti z reprezentačního výběru do 21 let a ke smlouvě na Turnovsku se dostal přes Českou Lípu. Naopak jinam má namířeno polský fotbalista Konrad Zaradny. Po neúspěšných testech v Hradci Králové teď zkouší štěstí ve Vyšehradu.

Je tedy předčasné spekulovat, v jaké sestavě se Přepeře v západočeské metropoli 10. února představí. Ze sportovního hlediska je nabíledni, jak jsou pohárové karty rozdány, ač všichni vědí, že míč je kulatý. „Všechno je teď na hlavu postavený. Zatímco Plzeň je v lize v plné herní zátěži, my nemůžeme ani pořádně trénovat a musíme spoléhat především na individuální přípravu hráčů. Spolu s Domažlicemi žádáme až někde na ministerstvu o výjimku, abychom mohli alespoň čtrnáct dní před pohárem trénovat, ale domnívám se, že vyhověno nám nebude ani s případným povinným testováním. Z psychologického pohledu bychom samozřejmě rádi hráli doma, ovšem garantovat připravenost naší hrací plochy s ohledem na nevyzpytatelný vývoj počasí v této chvíli fakt nemůžeme. Takhle asi půjde jenom o zpestření nudné zimy kvalitním utkáním na vyhřívaném hřišti, a snad i před televizními kamerami, což by kluky mohlo ještě víc motivovat,“ bere věci tak jak jsou přepeřský trenér Josef Petřík mladší.

Podobně k tomu přistupuje také prezident FKP Michal Kupka. „Byla to hodně náročná a vleklá jednání. S ohledem na historickou událost jsme původně navrhovali termín 24. březen, ale to vedení svazu zamítlo s tím, že tehdy je na pořadu další kolo MOL Cupu. Nakonec jsme dospěli k této dohodě a Plzeň si na nás posvítí holt už v únoru,“ prohlásil v narážce na to, že se ve Štruncových sadech bude hrát od 16.00 hodin pod umělým osvětlením. Mnohem větší vrásky na čele předsedovi přepeřského fotbalu tak dělá nejistota dlouhodobě panující v celé zemi. „Momentálně nevíme, zda se soutěž bude ve zrychleném módu dohrávat celá, nebo jen její část. Jde totiž o velice rozdílné počty mistráků, takže musíme brát v potaz, jak široký kádr držet či nedržet, resp. v jakém rozsahu jej v tomhle fotbalovém vákuu udržet akceschopný,“ říká v nezáviděníhodné pozici Michal Kupka. Budiž mu slabou útěchou, že podobné starosti sužují prakticky celý výkonnostní sport, ať už jde o jakékoliv jeho odvětví.

Sestřih podzimních zápasů FK Přepeře:

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.