ŠŤASTNÁ ZEMĚ V ROCE 2009: NOVÁ ROZHLEDNA A NAUČNÁ STEZKA

0

Na přelomu dubna a května se každoročně rozbíhá nová turistická sezona v Českém ráji. Ožívají venkovní areály. Probouzí se i Šťastná země v Radvánovicích u Turnova, kde je největší přírodní dětský areál v republice. Vloni sem na různé akce zavítalo zhruba 60 tisíc lidí. „V letošním roce jsme se rozhodli pozměnit nabídku doprovodného programu, bude tu více menších akcí, z těch velkých zůstávají Hasičské slavnosti, Rajčatová bitva a Slamák, o prázdninách zde bude připraven program každou sobotu,“ uvedl programový manažer areálu Erik Černý.

Velký důraz pořadatelé kladou na společnou nabídku pro rodiče a děti, při každé akci tu budou připraveny tvůrčí dílny a zábavné hry. „Poslání areálu zůstává stále stejné, a sice dát náplň volnému času celým rodinám,“ doplnil Černý.

Také letos na ploše areálu přibyly nové dětské atrakce, těch je tu nyní víc než sto. Najdete zde dětskou trpasličí vesničku, množství dřevěných domků pro dětské hry, prolézačky, houpačky, písková rýžoviště s pravými českými granátky, vysazeny byly další dřeviny, pro rodiče jsou tu nové lavičky a místa pro odpočinek, bylo rozšířeno i zázemí pro občerstvení. Hitem Šťastné země i pro letošní rok zůstávají dvě vzduchové velkoplošné trampolíny pro děti i dospělé.

 

„Máme připraveno také jedno překvapení. V údolí, kde se dříve odehrávala Gotická bitva a kde i letos budou mezi sebou bojovat aktéři Rajčatové bitvy, vzniká naučná stezka inspirovaná Geoparkem Český ráj. Ta splní zároveň dvě častá přání našich návštěvníků. Jednak to bude relativně klidnější místo, které navíc v horkých dnech v hlubokém údolí s potokem a skalami poskytne kýžený stín a osvěžující ochlazení, současně to bude nový způsob, jak více poznávat přírodu kolem nás,“ přiblížil Erik Černý. Ve Šťastné zemi bude také nová rozhledna, najdete ji na hromadě navážky. Všechny dětské atrakce z ní jsou vidět jako na dlani.

 

Areál po zimním spánku první návštěvníky přivítá v sobotu 25. dubna, kdy se zde uskuteční oficiální zahájení turistické sezony v Českém ráji. Další akce zde bude 1. května, kdy si tu můžete zopakovat čarodějnice i s odpolední vatrou. Květinový den zde bude o dalším víkendu, a sice v pátek 8. května.

 

Šťastná země v Radvánovicích u Turnova je pro návštěvníky otevřena od 25. dubna každý den od 9 do 19 hodin, o prázdninách až do 20 hodin. Více na www.stastnazeme.cz

 

Oficiální „tváří“ areálu bude i pro letošní sezonu oblíbený herec a moderátor Tomáš Krejčíř. Také v nadcházející sezoně se ve Šťastné zemi bude platit speciálním platidlem – čtyřlístky, letos to budou dvoulístky a čtyřlístky v hodnotách 10 a 20 Kč, za které budou návštěvníci platit občerstvení i další doprovodné služby.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.