Školní rok 2015/2016 v Jenišovicích

0

Letošní školní rok se pomalu chýlí ke svému závěru. Pro naše učitele i žáky byl plný, zábavný i pestrý. Domníváme se, že také úspěšný. Rádi bychom představili alespoň některé naše akce. Hned koncem září jsme připravili pro veřejnost Noční strašidelný pohádkový les, potom o první adventní neděli jsme pro jenišovické občany rozsvěcovali vánoční strom. Vlastnímu rozsvícení předcházel vánoční koncert v Kostele Církve čs. husitské v Jenišovicích.

V prvních měsících tohoto školního roku jsme také realizovali dva projekty – Výzvu 56 a Výzvu 57. Díky těmto dvěma projektům jsme si doplnili knižní fond naší knihovny realizací čtenářských dílen a učitelé i žáci se zdokonalili formou e-learingových lekcí a spoluprací s lektory v anglickém jazyce. Šetření České školní inspekce chválilo naši školu ve své zprávě za výchovné cíle i vzdělávací výstupy.  
V únoru naši žáci strávili týden na lyžích v Rejdicích, kde trénovali své lyžařské umění. Masopustní veselí proběhlo v ulicích Jenišovic a v tělocvičně školy za taktovky našich deváťáků. Během jenišovické pouti na sv. Jiří jsme se představili výstavou výtvarných prací svých žáků a našich žáků pobočky ZUŠ Jenišovice ve spolupráci s dětmi MŠ v Jenišovicích. Zápisy v knize návštěv byly povzbudivé a pochvalné.

n201606140949_oso_69_016_jenisovicePrvní květnovou sobotu připravili učitelé, žáci, jejich rodiče a přátelé školy pro širokou veřejnost pohádkový les Za loupežníky na Drábovně – počasí bylo téměř letní a účast předčila všechna naše očekávání. Finanční zisk z této akce využijeme na vybudování nového informačního centra školy – knihovny a čítárny.
V sobotu 21. května doplnili naši druháci kulturním vystoupením Písničky z pohádek sraz automobilových veteránů na koupališti v Jenišovicích.  Ve čtvrtek 2. června proběhne na zahradě školy v altánku školní jarmark, který bude zahájen kulturním vystoupením dětí. V jídelně školy pak bude v režii deváťáků otevřena žákovská kavárna.

Na poslední týdny školního roku chystáme dva ozdravné pobyty – mladší děti stráví týden ve Sloupu a starší na turisticko-cyklistickém pobytu v Srbsku.

Co říci na závěr? V příštím školním roce nastoupí do 1. ročníku 27 prvňáčků. Na  akce školy, které  se  již staly tradicí, chceme navazovat. Budeme pokračovat i v rekonstrukci školních budov – v renovaci podlah tříd, ve vybavování tříd novým nábytkem a moderními učebními pomůckami. Přejeme si, aby se našim žákům v jejich škole líbilo, aby do ní chodili rádi.
Jana Kadečková, j.kadeckova@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.