OHLÉDNUTÍ ZA SPORTEM NA POČÁTKU ÚNORA DOMINUJE HÁZENKÁŘSKÝ TURNAJ

0

Sedmý ročník velmi dobře obsazeného turnaje uspořádaly 6. února turnovské házenkářky, pohodový průběh sobotního klání si pochvalovaly všechny zúčastněné celky. Ve sportovní hale TJ ve Skálově ulici také naplno ve druhé lize bodovali futsalisté FC Dalmach a zdá se, že by je sestupové starosti měly minout. V přehledu také přinášíme souhrn výsledků přípravných zápasů fotbalistů divizního FK Pěnčín-Turnov, zvlášť zaujme porážka ambiciózní Hlavice a také hlavní zpráva z fotbalového prostředí Turnova: novým trenérem A týmu je Radoslav Kotrman.

* HÁZENÁ
 

POHODA CUP 2010

V sobotu 6. února patřila turnovská sportovní hala ve Skálově ulici házené. Probíhal zde 7. ročník zimního turnaje žen, kterého se kromě domácího celku zúčastnilo dalších šest družstev – druholigový celek z Milevska a pět družstev z Pražské divize. 

Při zahájení turnaje byla minutou ticha uctěna památka Lubomíra France, který zemřel na počátku letošního roku. Pan Franc byl jedním ze zakládajících členů házenkářského oddílu v Turnově, byl to skvělý člověk a trenér, který se podílel na výchově řady dívčích generací od nejmenších po současné družstvo žen.

 

n201002101145_sport_022_010_hazenaDomácí házenkářky do turnaje vstoupily vítězstvím nad ženami z pražských Radlic 11:3, i když úvod zápasu byl hodně rozpačitý. Následovaly dvě porážky: s celkem Hájů 4:7, se Střešovicemi 5:7 a těsné vítězství nad druholigovým celkem z Milevska 5:4. Po dobrém výkonu domácí dokázaly porazit i hráčky z Astry C, ale na vedoucí celek Pražské divize Astru B Turnovanky nestačily, a tak ukončily turnaj vysokou porážkou 4:11.

Turnaj ukázal, že se turnovské házenkářky nemusí spoléhat pouze na jednu střelkyni, neboť se do střelecké listiny zapsaly všechny hráčky. Bohužel, hráčky hrající na pivotu neměly ke skórování mnoho příležitostí – tento post domácí využívají velmi málo. Slabinou turnovského družstva je proměňování trestných sedmimetrových hodů.

Příležitost si zahrát v kategorii žen dostaly některé turnovské dorostenky. V bráně dobře zachytala Veronika Horáčková, na křídle hrála bojovná mladší dorostenka Alena Šafářová. Další mladší dorostenka Lucie Ševrová hraje ve své kategorii na postu středové, levé nebo pravé spojky u žen „zaskakovala“ na pivotu, kde podala dobrý výkon a určitě nezklamala. Kvalitní hráčka vyrůstá také ze starší dorostenky Claudie Davidové, která byla na tomto turnaji nejlepší střelkyní domácího celku.  

Sestava (branky) domácího týmu: Veronika Horáčková, Bohuslava Kučerová – Claudia Davidová (7), Adéla Koubková (5), Šárka Gahlerová (4), Romana Kohoutová (4), Vladimíra Ševrová (4), Ivana Tichá (4), Adéla Vališová (3), Jana Nalezencová (2), Alena Šafářová (2), Lucie Ševrová (1), Marie Poláková (1).

Na turnaji se potvrdilo, že soutěž, kterou turnovské ženy hrají – Pražská divize – je opravdu kvalitní, neboť všechna družstva hrající tuto soutěž se umístila před druholigovým celkem z Milevska.

 

Konečné pořadí družstev: 1. Tatran Střešovice, 2. TJ Astra Praha B, 3. HC Háje Praha, 4. TJ Turnov, 5. TJ Astra Praha C, 6. TJ Radlice, 7. HC Milevsko.

Nejlepší brankářkou turnaje se stala střešovická Kateřina Kafková. Nejlepší hráčkou a současně i nejlepší střelkyní se stala bývalá reprezentantka Lída Kopřivová z týmu TJ Astra B – obě získaly ceny jednoho ze sponzorů turnaje: TOJU – Zámeckého zlatnictví Sychrov.               

Hráčky turnovského družstva žen by chtěly poděkovat všem, kteří se podíleli na hladkém průběhu celodenního turnaje: Za pomoc s organizací Miloši Podzimkovi a vedoucímu družstva Radku Davidovi, rozhodčím a neméně důležitým zástupcům z družstva mužů, kteří s dorostenkami (V. Horáčkovou, A. Šafářovou, L. Ševrovou a zraněnou P. Bártovou) zajistili časomíru.

Pro TvA Vlaďka Ševrová, sevrova@iex.cz

 

* FLORBAL

Sobota 6. února

– Liga dorostenek (turnaj odehrán v Liberci): Floorball club Liberec – TJ Turnov 5:2, TJ Turnov – TJ Sokol Královské Vinohrady 3:2, Athletics Praha – TJ Turnov 0:5

– Liga žákyň (turnaj odehrán ve Rtyni v Podkrkonoší): F.B.C. Nové Město nad Metují – TJ Turnov 8:0, TJ Turnov – F.B.C. Nové Město nad Metují „B“ 2:2, TJ Sokol Bodlinka Dobruška – TJ Turnov 4:2

Pro TvA: Radim Kolomazník, podrobnosti ze zápasů na www.florbalturnov.cz

 

* FOTBAL

Přípravné zápasy divizního FK Pěnčín-Turnov:

FC Pěnčín – FK Pěnčín-Turnov 0:2 (0:1), Hrádek nad Nisou – FK Pěnčín-Turnov 0:2 (0:1), Český Dub – FKP Turnov 3:1 (2:1), SK Hlavice – FK Pěnčín Turnov 0:1 (0:0) – statistika tohoto prestižního utkání: branka: 57. Zdražil, sestava FK Pěnčín-Turnov: Metelka – Selinger, Vítek, Koťátko (46. Vokáček), Škréta – Rumler, Hnízdo, Patočka, Kulhánek (46. Hurt) – Vacek (46. Zdražil), Mrklas.
V jarní části sezony mužstvo povede nový trenér Radoslav Kotrman. Ten s mládežnickým fotbalem začínal v Liberci, v „dospělé“ kategorii zažil velkou postupovou éru SK Hlavice až do divize, kde ho zastavilo zranění. Trénoval B tým Hlavice a v poslední době byl trenérem mládeže Slovanu Liberec. Jarní část fotbalové divize C začíná 14. března, Turnovští hrají v Převýšově. Doma se představí v neděli 21. března, kdy hostí Horní Měcholupy.

Zdroj: www.fkpencinturnov.estranky.cz

 

* FUTSAL

n201002101145_sport_023_010_futsal* II. liga: TJ FC Dalmach Turnov – Balticflora Unt. Teplice 5:4 (1:2), hráno v neděli 7. února.

Futsalisté Dalmachu hostili nepříjemného soupeře z Teplic, který z posledních čtyř kol vyšel třikrát vítězně a je jasné, že to se záchranou ve druhé lize myslí vážně. V prvních deseti minutách si domácí vytvořili mírnou převahu, ale střelecké pokusy Bakeše, Zdražila a Krejčíka zlikvidoval teplický gólman Račuk. Ve 13. minutě Kratochvíl napálil z úhlu tyč a Kalousek odražený balón pohotově dorazil do sítě. Netrvalo snad ani deset vteřin a v podstatě z rozehrávky vyrovnal Dědič. Poločasový účet uzavřel nekompromisní střelou pod břevno nejlepší střelec hostí Sedlák a Balticflora šla do kabiny s jednogólovým náskokem.

Běžela třetí minuta druhé půle a spolupráce sehrané jenišovické dvojíce Bernard – Kalousek skončila vyrovnávací brankou. Po nešťastném zákroku teplického hráče skončilo utkání pro Lukáše Bakeše s roztrženým obočím. V 27. minutě šli tepličtí hráči opět do vedení, po přečíslení obrany Dalmachu se střelecky prosadil Barnat – 2:3. V dalších minutách mohou hosté děkovat svému gólmanovi, který bravurně zneškodnil střelecké pokusy snad všech útočníků Dalmachu.

Vyrovnání přišlo po vítězném souboji Kratochvíla se Sedlákem, který ještě stihl poslat balón přesně k tyči za záda Račuka. Vedoucí branku vsítil šťastně Škréta s přispěním teče teplického obránce. Do dvoubrankového vedení se dostali domácí po přesné narážečce Mencla se Zdražilem a volný Kulhánek měl už snadnou práci. Od této chvíle začali hosté hrát power-play ve které už stačili pouze snížit na konečných 5:4. 

Sestava FCD: Horáček, Bakeš, J. Mencl, Bernard, Škréta, Kulhánek, Zdražil, Kalousek, Krejčík, Kratochvíl. Branky FCD: Kalousek 2, Kulhánek, Kratochvíl, Škréta. Diváků: 90.

 

1.

Indoss Plzeň

15

11

2

2

85: 55

35

2.

SK Kladno

16

11

1

4

71: 48

34

3.

FK Mladá Boleslav

16

9

3

4

73: 54

30

4.

Andy Liberec

16

9

0

7

102: 91

27

5.

Radobýl Litoměřice

16

8

1

7

79: 75

25

6.

Arsenal Benešov

16

7

2

7

77: 86

23

7.

FC Dalmach Turnov

15

6

2

7

75: 64

20

8.

Alfa Liberec

16

6

2

8

67: 76

20

9.

Balticflora Unt.Teplice

16

6

0

10

66: 62

18

10.

K-Pedros Tábor

16

5

2

9

50: 60

17

11.

Čechie Slaný

16

5

1

10

77: 98

16

12.

Slavia TU Liberec

16

3

2

11

54:107

11

 

 * Liberecký krajský přebor: TJ FC Dalmach B – Démoni Česká Lípa 4:7 (0:4). Branky FCD: Palounek 2, D. Hurt 2. Sestava FCD: Bursa, J. Mencl, R. Mencl, Čepelík, Kučírek, Šafář, Palounek, Hanzl, V. Hurt, Pecka.

Pro TvA: Karel Palounek, www.fcdalmach.ic.cz

 

* NEJVYŠŠÍ POJIZERSKÁ LIGA V LEDNÍM HOKEJI

* Zápasy 19. kola hrané na zimním stadionu v Lomnici nad Popelkou od 5. do 7. února: HC Modřišice – HC Všeň Pojizeří 2:6 (2:4, 0:1, 0:1), HC Performers Turnov – SDH Troskovice 8:2 (3:0, 3:1, 2:1), HC SDH Hnanice – HC Sokol Turnov 4:4 (2:2, 1:2, 1:0). Ligu vedou s dostatečným náskokem Performers.

Pro TvA: Pavel Mlejnek, mlejnek@gytu.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.