MĚSTSKÁ POLICIE BUDE RAZANTNÍ

0

Parkujete v sídlišti u nádraží, zejména ve Studentské ulici, mimo vyhrazená parkoviště?, ba co víc, pod stromy jako automobily na snímku? Potom se vystavujete nebezpečí odtahu svého vozidla. „Městská policie bude v těchto případech razantní, je nepřijatelné, aby auta parkovala na městské zeleni nebo i třeba na části chodníků, které na tuto zátěž nejsou stavěné,“ řekl vedoucí strážník Luboš Trucka.

A nejen odtahy, ale také další měření rychlosti na několika místech v centru Turnova čeká v květnu zdejší motoristy. Datum a místo měření jak městští tak také státní policisté odmítli z pochopitelných důvodů zveřejnit.

V dubnu na území Turnovska bylo odcizeno podle zástupce velitele obvodního policejního oddělení Milana Drahoňovského celkem šest vozidel a ve stejném počtu policisté zaznamenali vloupání do nich. V poslední době přibývá kapesních krádeží v ulicích města. Registrováno bylo v dubnu celkem 65 trestných činů a 90 přestupků. Městští strážníci v tomto měsíci nasadili celkem 20 botiček na nesprávně zaparkovaná auta, zvýšil se celkový počet přestupků zhruba trojnásobně oproti minulému měsíci. „Také jsme zaznamenali zvýšení žádostí o pomoc nebo radu při řešení některých záležitostí. Je to snad doklad, že si lidé všimli, že městská policie začala v posledních měsících trochu jinak a snad i lépe pracovat,“ uvedl Luboš Trucka. Se žádostí o pomoc se na městskou policii ve Skálově ulici (t. 481 366 600, 723 389 122 – 24 hodin denně) v dubnu obrátilo 208 občanů, když měsíce před tím to bylo zhruba jen 25 až 30.

Z dalších zajímavostí je třeba zmínit zálibu školáků ve zbytečném telefonování na linku 158. Jde především o kluky mezi sedmi a deseti lety věku. Oni, resp. jejich rodiče, budou mít co vysvětlovat. Na krizovou linku totiž kluci opakovaně volali z telefonní budky přímo pod bezpečnostní kamerou!

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.