MĚSTSKÁ POLICIE BUDE RAZANTNÍ

0

Parkujete v sídlišti u nádraží, zejména ve Studentské ulici, mimo vyhrazená parkoviště?, ba co víc, pod stromy jako automobily na snímku? Potom se vystavujete nebezpečí odtahu svého vozidla. „Městská policie bude v těchto případech razantní, je nepřijatelné, aby auta parkovala na městské zeleni nebo i třeba na části chodníků, které na tuto zátěž nejsou stavěné,“ řekl vedoucí strážník Luboš Trucka.

A nejen odtahy, ale také další měření rychlosti na několika místech v centru Turnova čeká v květnu zdejší motoristy. Datum a místo měření jak městští tak také státní policisté odmítli z pochopitelných důvodů zveřejnit.

V dubnu na území Turnovska bylo odcizeno podle zástupce velitele obvodního policejního oddělení Milana Drahoňovského celkem šest vozidel a ve stejném počtu policisté zaznamenali vloupání do nich. V poslední době přibývá kapesních krádeží v ulicích města. Registrováno bylo v dubnu celkem 65 trestných činů a 90 přestupků. Městští strážníci v tomto měsíci nasadili celkem 20 botiček na nesprávně zaparkovaná auta, zvýšil se celkový počet přestupků zhruba trojnásobně oproti minulému měsíci. „Také jsme zaznamenali zvýšení žádostí o pomoc nebo radu při řešení některých záležitostí. Je to snad doklad, že si lidé všimli, že městská policie začala v posledních měsících trochu jinak a snad i lépe pracovat,“ uvedl Luboš Trucka. Se žádostí o pomoc se na městskou policii ve Skálově ulici (t. 481 366 600, 723 389 122 – 24 hodin denně) v dubnu obrátilo 208 občanů, když měsíce před tím to bylo zhruba jen 25 až 30.

Z dalších zajímavostí je třeba zmínit zálibu školáků ve zbytečném telefonování na linku 158. Jde především o kluky mezi sedmi a deseti lety věku. Oni, resp. jejich rodiče, budou mít co vysvětlovat. Na krizovou linku totiž kluci opakovaně volali z telefonní budky přímo pod bezpečnostní kamerou!

Sdílet

Autor článku

Comments are closed.

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.