SENIOŘI V BĚLÉ MAJÍ NOVÝ PARK

0

V sobotu 4. listopadu byl u domu s pečovatelskou službou v Bělé u Turnova založen nový park. Toto zařízení vzniklo již v roce 2004 a obec se stále snaží jak samotný dům, tak i jeho okolí zvelebovat, aby se zde ubytovaným lidem dobře žilo.

Manželé Kapalínovi, iniciátoři aktivity Sázíme stromy

Nyní obec spojila síly s iniciativou Sázíme stromy, která navrací přírodu tam, kde má smysl a kam patří. Koordinátorka Tereza Kapalínová uvedla, že o financování jednotlivých projektů se obce často dělí s firmami, které na akci přispívají. „Větší firmy si uvědomují, že je potřeba přírodě vracet, co si od ní berou. Díky tomu vznikne příjemné místo k odpočinku, ale také se propojí obce, firmy a jednotlivci, protože pomoci při vlastním sázení většinou přijdou všichni,“ uvedla Kapalínová.

V Bělé vznikne park přibližně o velikosti 20×50 metrů, kde bude několik stromů, keřů a následně i laviček, které dodá obec. Ta se dále zavazuje o vysazené dřeviny starat pět let.

Starosta Mírové pod Kozákovem Jaroslav Votrubec uvedl, že kapacita domu s pečovatelskou službou je nyní plně obsazená. „Při žádosti mají přednost místní, ale pokud máme volný byt a nikdo z místních sem jít bydlet nechce, je možné umístit zde zájemce, který z naší obce nepochází. Podmínkou je, že musí jít o seniora nebo invalidního občana,“ doplnil starosta.

Na výsadbě stromů se v Bělé společně s lidmi ze Sázíme stromy podíleli zaměstnanci obecního úřadu v Mírové a další dobrovolníci.

S iniciativou Sázíme stromy je možné se domluvit na osázení jakéhokoliv místa. Například v areálu firmy, kde by měla být odpočinková zóna, nebo může vzniknout alej, která lemuje příjezdovou cestu. Financování probíhá vždy dle domluvy a možností organizace, se kterou je projekt realizován. Více informaci je možné získat na webových stránkách www.sazimestromy.cz.
Zuzana Kolářová, zuza.kolarova@gmail.com
foto Martina Palová

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.