MOST V OHRAZENICÍCH JE JIŽ V PROVOZU

0

Původně zakonzervovaná stavba mostu v Ohrazenicích, který je důležitý pro dopravu obyvatel Lažan, Čtveřína, Doubí a Paceřic s Ohrazenicemi a Turnovem, byla před několika týdny obnovena nyní je již most zprovozněn. „Rekonstrukce mostu měla být původně dokončena už v minulém roce. Po jejím zahájení a zjištění špatného technického stavu mostu stavbaři práce přerušili,“ vysvětluje radní pro dopravu Vladimír Mastník s tím, že Krajská správa silnic Libereckého kraje po tomto zjištění odstoupila od smlouvy o dílo se zhotovitelem, připravila novou projektovou dokumentaci a vyhlásila nové výběrové řízení na zhotovitele stavby. Vítězem výběrového řízení se stala firma Chládek & Tintěra, a. s., která dle smlouvy o dílo zprovoznila most na konci srpna.

„Jsem rád, že se podařilo tento most zprůjezdnit v požadovaném termínu. Nyní budou probíhat dokončovací práce na spodní části mostu a bude provedena oprava objízdných tras, po které byli obyvatelé přilehlých obcí nuceni jezdit skoro dva roky. Lidem bych chtěl poděkovat za trpělivost při výstavbě nového mostu, který bude sloužit několik dalších desítek let,“ dodal radní Mastník.

Akce byla financována z úvěru, který si Liberecký kraj vzal na financování rekonstrukcí mostů na silnicích II. a III. třídy. Díky soutěži se původně plánovaná cena 4,6 snížila na 3,8 milionu korun.

Květa Šírová, oddělení tiskové a vnějších vztahů Libereckého kraje, kveta.sirova@kraj-lbc.cz

O kauze uzavřeného mostu jsme na TvA psali ZDE.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.